Wednesday 27th March 2013

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 27th March 2013

Race No. 1Jim & Pete Pick The Picks06:37PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $4,020 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SWAYING GUMTREE1777NBTB J Abercrombie (Banjup)
2ICELETTE25722NBTP J Glenny (Bakers Hill)
3SEPTACOM74648NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4DARK ILLUSION343NBTW Mcnally (Bouvard)
5SPECIAL MAESTRO2FSHW A Skipper (Barragup)
6FLIGHT OF ANEVAY73233NBTK T Charles (Hopeland)
7TIKKA LITE54444NBTM J Beamish (Southern River)
8KOVA MONELLI37NBTD C Hobby (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2 $35 Best Bet Pack06:54PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Cannington Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SUNCUP2256117.23C M Bennett (Southern River)
2BLACK SANTANA61111FSHB J Abercrombie (Banjup)
3SPECIAL ANNIE62358NBTW A Skipper (Barragup)
4LOLLY COOLER5411417.26L M Isaac (Harrisdale)
5SWIFT PEDRO2174317.22B J Maclean (Southern River)
6HIGH IMPULSE18876FSTDG Debski (Ballajura)
7OTAGO41718NBTE A Campana (Canningvale)
8DARK MEDIA4121217.07T J Erenshaw (Canning Vale)
9REVEALED65376NBTC M Bennett (Southern River)
10LEFT LANE ENDS3762317.39B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 3Get A Group Going07:11PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET SUMMER33637NBTW A Brown (Bennett Springs)
2PIER STREET PUNK26243NBTB J Maclean (Southern River)
3GOOMALIBE LANE6363630.83M J Beamish (Southern River)
4POWER NAKI3434730.98C M Bennett (Southern River)
5LA SIGNORA31887FSHD S Rowe (Nambeelup)
6BUSTLING SHIRAZ5437430.71C L Bainbridge (Heathridge)
7MIDNIGHT ACE24276NBTE A Campana (Canningvale)
8FREEWAY MILES6533830.45K Harding (Southern River)
9MILLER’S FURY2367431.15P J Hepple (Lexia)
10TAMMAR LAD74685NBTB W Thompson (Nambeelup )
Race No. 4West Coast Speedcars07:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HUNTER SAM56277FSHT Mullany (Karnup)
2PRINCESS NATALIA3664531.44C L Bainbridge (Heathridge)
3BLACK ENIGMA2572430.67C M Bennett (Southern River)
4KENSWAY46534NBTJ Dailly (Bakers Hill)
5SMOOTH RHYTHM5736130.98J B Righetti (Coolup)
6PELLEW7652331.59P Catanzaro (Hamilton Hill)
7ANTUN2344731.12S Sammut (Millendon)
8FEES AND CHARGES1130.52B J Abercrombie (Banjup)
9ALL ABOUT SIZE51514FSHK T Charles (Hopeland)
10ALOTTA CASH7878631.28L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 5Give Mum A Break07:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,665 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1YING AND YANG5832730.93S Sammut (Millendon)
2FREEWAY ANGEL5162130.66K Harding (Southern River)
3DARK INCLUSION1754230.88P Stuart (Nambeelup)
4OH SO SMOOTH35238NBTL J Britton (Nambeelup)
5OENOPHILIAC6541230.66L J Britton (Nambeelup)
6LIGHTNING BUG3122630.97L J Britton (Nambeelup)
7WILD FANCY23163NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8JUNGLE HERO8252230.60L J Britton (Nambeelup)
9BESTIE BALE8315431.17G G Hall (Thornlie)
10REALITY RUMBLE1117530.70K J Foxton (Wellard)
Race No. 6Prime Trophies08:07PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 530 Metres at Cannington Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SIN CITY GIRL5155130.78P Worthington (Nambeelup)
2ANOTHER FLAME6653131.02L M Isaac (Harrisdale)
3COLOCCINI4212130.57J P Marsh (Canningvale)
4CHUBBY CHECKER5522130.88G R King (Martin)
5CHILD’S FABLE8436230.83M J Julien (Stoneville)
6BODHI TEMPLE1152230.94W A Brown (Bennett Springs)
7JARDORE28112NBTP J Glenny (Bakers Hill)
8BLUEY’S FATE5135230.76G W Martin (Southern River)
9PIER STREET PUNK26243NBTB J Maclean (Southern River)
10PELLEW7652331.59P Catanzaro (Hamilton Hill)
Race No. 7Mid Week Team Bonding08:22PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL ROMAN3363630.54C M Bennett (Southern River)
2LIGHT YEARS AWAY3643130.99B J Abercrombie (Banjup)
3BIG COOL BOY5246330.84I J Vuletich (Brookton)
4EL PARTY11211FSHD R Biddle (Bayswater)
5BIG POPPER43316NBTL M Isaac (Harrisdale)
6IN SPADES4152430.69C L Bainbridge (Heathridge)
7REFERENCE4886630.73S Sammut (Millendon)
8VELOCIRAPTOR2517430.68L J Britton (Nambeelup)
9MR. BOHANNAN22332FSHD R Starkie (Casuarina)
10WEST ON POLLY2253430.73L J Britton (Nambeelup)
Race No. 8Skyracing.tv08:40PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SHOT1811230.97J B Righetti (Coolup)
2FREEWAY THUNDER4476630.82K Harding (Southern River)
3TWO UP TOM75464FSHB J Maclean (Southern River)
4EUSTACE MICKLE7651431.44W D Choules (Bakers Hill)
5WYNBURN VOODOO4577131.00J M Thompson (Southern River)
6INDUSTRY8286331.20S B Withers (Cardup)
7RITZA MITZA5545831.14C L Bainbridge (Heathridge)
8FULLY TRICKED24736NBTB J Abercrombie (Banjup)
9ALL ABOUT SIZE51514FSHK T Charles (Hopeland)
10NEGRITA SENORITA74556NBTM J Beamish (Southern River)
Race No. 9Bring Your Crew Along08:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $4,020 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SVETA MONELLI12NBTD C Hobby (Nambeelup)
2BILLY SHEARS21FSHW Mcnally (Bouvard)
3PREMIER FUN23365NBTL M Isaac (Harrisdale)
4BORIS THE RED63438NBTM J Julien (Stoneville)
5*** VACANT BOX ***
6PACGIRL36853FSHP Catanzaro (Hamilton Hill)
7SUM BODHI352FSHW A Brown (Bennett Springs)
8GYPSY LEE COIN22243NBTJ H Crossley (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Brittons Formalwear09:12PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $4,020 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1LOCHINVAR ROCA1FSHN V Minutillo (Banjup)
2BODHI ZAFA11862NBTW A Brown (Bennett Springs)
3SLAVA MONELLI25NBTD C Hobby (Nambeelup)
4SHANGHAI SYD46NBTJ Dailly (Bakers Hill)
5*** VACANT BOX ***
6COOGEE SUNSET1674NBTB J Abercrombie (Banjup)
7WHERE’S TIFI37NBTG W Martin (Southern River)
8NEXT TIME MAYBE54476NBTK J Glenny (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11The Big Breakfast09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HOTSHOT DARCY23353FSHT J Erenshaw (Canning Vale)
2SMALL TALK57335FSTDL M Isaac (Harrisdale)
3RESOLUTE72517FSHD S Rowe (Nambeelup)
4DIAMOND DEBELLO25822NBTM J Beamish (Southern River)
5WON ON POINTS3583317.49J J Gunning (Southern River)
6DAISY FLAME3867217.37P Worthington (Nambeelup)
7BEST FRIEND21833FSHB J Abercrombie (Banjup)
8BARKO GUNDI25553FSHJ M Thompson (Southern River)
9SEQUEL KNIGHT73827NBTC Mcnamara (Wanneroo)
10CHEEKY CYCLONE3526417.31C M Bennett (Southern River)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON DIAMOND42336NBTR Terrington (Port Kennedy)
2DIAMOND DREAMER53777NBTP Worthington (Nambeelup)
3ATTY HE IS57214FSHJ B Righetti (Coolup)
4PORPLYZIA3228817.24C L Bainbridge (Heathridge)
5SIX BROTHERS32415FSHB J Abercrombie (Banjup)
6DARK PASSENGER23176FSTDB J Abercrombie (Banjup)
7WEOWNA QUICKSTEP51211FSTDP J Hepple (Lexia)
8HAPPY SURPRISE12121NBTJ J Gunning (Southern River)
9SWEET SACRIFICE67256NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10MR. FOLEY72356NBTP Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments