Friday 11th June 2010

Greyhound Box Draw For 11th June 2010

Race No. 1Kanyana Stake07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MR. CASUAL25678E Crudeli (Nambeelup Park)

2SPUNKAFY71373B J Abercrombie (Banjup)

3MACK’S MATE88876P S Harvey (Nambeelup)

4VASUKI42718D R Starkie (Casuarina)

5IRINKA SAMUEL75622E Crudeli (Nambeelup Park)

6SYDENHAM BLONDE28527M S Rees (Byford)

7WOLFIE’S PSYCHO45217D Green (Camillo)

8LADY LAURA32533L M Isaac (Harrisdale)

9PETROY’S FORTUNE56566B J Mclean (Nambeelup)

10TEN CARAT LANKAN71825B Cook (Canning Vale)

Race No. 2Bridge Stake (1)07:28PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BEACHED AS65677K J Foxton (Wellard)

2SOOKY PUSS81733M A Morrone (Southern River)

3WHITNEY BOMBER33472L M Isaac (Harrisdale)

4HEART’S ENFORCER28145S A Lee (Barragup)

5BOSLEY14154P S Harvey (Nambeelup)

6LAGOON BAM BAM16653J E Iwanyk (Nambeelup)

7SANDILANDER71118J A Millsteed (Dawesville)

8AWESOME FAREWELL11518B W Thompson (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Dawesville Stake07:44PM (WAtime)
Grade 4 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1CYCLONE RATING61528H J Carter (Boddington)

2TOP CLASS DIVA73317E Crudeli (Nambeelup Park)

3HELLO HOORAY52673P J Hepple (Lexia)

4INDOMITABLE83441R Terrington (Port Kennedy)

5FINAL HIGH81645B Cook (Canning Vale)

6OXLEY PHANTOM57821A K Mclaren (Nambeelup)

7JODIE’S CHAMP34842B W Thompson (Nambeelup)

8VAGABOND MONELLI54757S A Beard (Nambeelup Park)

9REAL CHARMER34784D Calleja (Oakford)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Free To All (492)08:09PM (WAtime)
FFA event over 492 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1OXLEY RULER21441A K Mclaren (Nambeelup)

2STREAK FREE24431C M Bennett (Southern River)

3JACK HEALI22344J C Graham (Karnup)

4LIVING IMAGE41228J D Edwards (Southern River)

5*** VACANT BOX ***

6OM SHANTI33452J E Iwanyk (Nambeelup)

7CARLSON BALE24724L J Britton (Nambeelup)

8THUNDER ABOVE51415J C Graham (Karnup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Mixed Stake 3/4 (405)08:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DANA GEORGE38464M A Morrone (Southern River)

2COURTEISH KARLIE61768C M Bennett (Southern River)

3ZOO JEANIE71823H J Carter (Boddington)

4MISS JAGZ41564B K Yates (Westminster)

5PURE FORCE31735M S Rees (Byford)

6HURRICANE SPHINX45464A J Donohoe (Meadow Springs)

7TOTAL REFLECTION66438L M Isaac (Harrisdale)

8ISLE OF CAPRI12555L A Hodgson (Nambeelup)

9BEEN DIPPED85574T D Iwanyk (Meadow Springs)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Mixed Stake 1/2 (405)08:46PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ZOO MATIC76561J B Fleming (Harrisdale)

2HOORAY FOR PERCY32872J E Iwanyk (Nambeelup)

3ELITE RAMBLER75215J E Iwanyk (Nambeelup)

4CLASSIC ICON56322B J Maclean (Southern River)

5IT’S TOO LATE53318P S Harvey (Nambeelup)

6TWO POT SCREAMER63463L J Britton (Nambeelup)

7KOSTIC BURNS14221S A Lee (Barragup)

8WHISTLING SAINT27168L J Britton (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Mandurah Oaks09:07PM (WAtime)
Open event over 492 Metres at Mandurah Of $12,270 Prizemoney.
1st: $8,000 2nd: $2,285 3rd: $1,145 Unplaced: $120.

No.NameFormTrainer

1GALBA MAGIC11211G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

2I’M MEANER35372L M Isaac (Harrisdale)

3CERTAINLY IS11322K J Foxton (Wellard)

4ELSIE’S GOLD75552J A Wilson (Forrestdale)

5DELAQUE18651P J Hepple (Lexia)

6I’M HOT PROPERTY17651C A White (West Pinjarra)

7SWEET BLITZ23422G W Martin (Southern River)

8EVER GRACE31131L J Britton (Nambeelup)

9STARFISH CHASER22613M J Beamish (Southern River)

10WINNING RINK41323M J Julien (Stoneville)

Race No. 8Miami Stake09:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SHREK’S PRINCESS28116K J Foxton (Wellard)

2EL CASTILLO24337J E Iwanyk (Nambeelup)

3WHERE’S BULL44112A K Mclaren (Nambeelup)

4DEWANA BE QUICK14854B J Marshall (Southern River)

5HEART’S AT WAR31433S A Lee (Barragup)

6DREAM MASTER21124L M Isaac (Harrisdale)

7HALF A RUDDER77255L M Isaac (Harrisdale)

8LORIAN’S SECRET37222J E Iwanyk (Nambeelup)

9BEEN DIPPED85574T D Iwanyk (Meadow Springs)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Dolphin Stake09:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 647 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MOLLY DOLLY44464G B Berry (Stake Hill)

2TEX GUNDI24754G V Reid (Crossman)

3LIBERACE52516A K Mclaren (Nambeelup)

4FRANTIC TIMES18578E Crudeli (Nambeelup Park)

5CLASSY47255L M Isaac (Harrisdale)

6SMART WITH SUMS64557B W Thompson (Nambeelup)

7DEWANA RACE22212B J Marshall (Southern River)

8KALAMBI BYRD25616B J Maclean (Southern River)

9SPARKS OF FIRE78856D R Starkie (Casuarina)

10SPECIAL CHLOE46618G Maiolo (Banjup)

Race No. 10Mixed Stake 2/3 (405)10:02PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,210 Prizemoney.
1st: $1,275 2nd: $365 3rd: $185 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DAINTREE TEDDY13161J A Wilson (Forrestdale)

2BEK’S FLAME13118L M Isaac (Harrisdale)

3GOIN’ TRIPPIN’18322J B Fleming (Harrisdale)

4GALBA FLASH32711B K Yates (Westminster)

5SEND IT21583B J Mclean (Nambeelup)

6SHAKE RATTLE85226B W Thompson (Nambeelup)

7JACK WILDS43858D R Starkie (Casuarina)

8TRAIN SONG14421J E Iwanyk (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Bridge Stake (2)10:22PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1RUNNING LATE26321M A Morrone (Southern River)

2BEESTON62312J Cole (Lake Clifton)

3HARVESTER11162J M Thompson (Southern River)

4BEAUFORT BOMBER41136P Worthington (Nambeelup)

5RUMMIKIN42831L A Hodgson (Nambeelup)

6SPIRIT A MARCO15317B W Thompson (Nambeelup)

7ELITE COAST71216P S Harvey (Nambeelup)

8BAZNAB47158D C Lees (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 12Peel Stake10:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MIDNIGHT PEDRO75434J E Iwanyk (Nambeelup)

2REGENT MERLIN43825B J Maclean (Southern River)

3YAKUZA ASSASSIN34136C M Bennett (Southern River)

4SICILIAN WAVE33113M A Morrone (Southern River)

5DRILLA77873J M Thompson (Southern River)

6PURE VOLTAGE5732PS F Blair (Boddington)

7KAEL MONELLI47778A F Gray (Forrestdale)

8MY CAMIRA16J E Iwanyk (Nambeelup)

9ANNMALA BLUE88358P Worthington (Nambeelup)

10MARLEY LANE43355C M Bennett (Southern River)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments