Friday 15th July 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 15th July 2011

Race No. 1A O Marino Auto Mechanics07:09PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LOTZA TALENT44725NBTP S Harvey (Nambeelup)
2FORTY TWO BELOW81763NBTD C Hobby (Nambeelup)
3PEDRO MONELLI1237427.85B J Maclean (Southern River)
4PURE BLACK MOON5415328.06B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5FREEWAY QUEEN4737127.85K Harding (Southern River)
6GORGEOUS MARK3622128.26J Dailly (Bakers Hill)
7FLOREAT PICA4415628.13S L Kavanagh (Nambeelup)
8NEDLEY HOPSTER5433427.82A K Mclaren (Nambeelup)
9BARRY’S CHARM3258427.85A K Mclaren (Nambeelup)
10CARLSON BALE72785NBTC M Bennett (Southern River)
Race No. 2A1 Salvage & Hardware07:29PM (WAtime)
Juvenile event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CHINESE WARRIOR2276322.74B J Maclean (Southern River)
2RUMBLE DYNAMO5211122.78J H Rennick (Barragup)
3MAHOGANY SECRET13765NBTL J Britton (Nambeelup)
4DOWNTOWN DIXIE8186822.80L M Isaac (Harrisdale)
5LITTLE BIT LATE7427623.02B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6FREEWAY EXPRESS4334723.25K Harding (Southern River)
7VAIN VANE4144222.99J E Iwanyk (Nambeelup)
8BELARUS BABE1433323.00J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 3Christmas In July07:46PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CRYSTAL MAGIC4782723.37B J Maclean (Southern River)
2WARABROOK BOY5223322.75T J Erenshaw (Canning Vale)
3SERIOUS KAOS1826722.92D A Coldstream (Nambeelup)
4TWO TOO MANY5228122.69L J Britton (Nambeelup)
5UP IN FLAMES62364FSHL M Isaac (Harrisdale)
6COUNTRY SHARK1844222.57J E Iwanyk (Nambeelup)
7BOMING3512122.57B J Abercrombie (Banjup)
8SKYE COLLISION41165FSHD R Starkie (Casuarina)
9RUMBLE ZONE53778NBTM J Beamish (Southern River)
10TYRANNIZE5247722.68B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 4Christmas In July08:04PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TRAIN SONG3735722.79J E Iwanyk (Nambeelup)
2GALBA MAGIC1212722.50G R Horne (Nambeelup)
3GEOFFY JONES5841122.66L J Britton (Nambeelup)
4BALLYDUFF33165NBTJ F Carmody (Banjup)
5BACK IT JACK1857422.51L M Isaac (Harrisdale)
6BANK ON DOOM6152422.81S B Withers (Cardup)
7IN BRIEF3664623.03M J Beamish (Southern River)
8OXLEY SHAZZA3143123.01J Dailly (Bakers Hill)
9TRATOR TAREN2561722.78N Kershaw (Rockingham)
10MAD MAG7724422.88P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 5Christmas In July08:19PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GINGIN AND DRY1536322.88J E Iwanyk (Nambeelup)
2OLIVIA’S ASSET1231522.60B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3ADJUSTABLE8821122.77B M Mcpherson (Southern River)
4TIDAL MOON2112522.73G E Ellis (Armadale)
5FATAL IMPACT6257123.23L M Isaac (Harrisdale)
6PAUA TO DETONATE5482622.92K Harding (Southern River)
7FIRE SALE67757NBTC M Bennett (Southern River)
8KRIDON BROJO6331122.84M J Julien (Stoneville)
9LOST IT25288NBTD A Coldstream (Nambeelup)
10SHREK’S PRINCESS4862422.85K J Foxton (Oakford)
Race No. 6Christmas In July08:40PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1AT THE BOWZER4121722.80L J Britton (Nambeelup)
2HILLY18335NBTK J Foxton (Oakford)
3WAROO BALE2238322.72P Stuart (The Oaks)
4BEK’S FLAME6313522.83L M Isaac (Harrisdale)
5JESSE BE COOL8711422.71T J Erenshaw (Canning Vale)
6PURE MACS1555722.80B J Maclean (Southern River)
7GEORGE DICKLE64P3523.13W Mcnally (Bouvard)
8SIZZLING CECIL5352722.77J E Iwanyk (Nambeelup)
9JONES GIRL5276522.88B M Mcpherson (Southern River)
10TYRANNIZE5247722.68B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 7Christmas In July08:57PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DAISY THOMAS1356123.15I T Wynn (Wellard)
2KRANKY KARL76728FSTDJ E Iwanyk (Nambeelup)
3GOOD ODDS JACKY1575622.73E A Campana (Canningvale)
4OXLEY RULER3312822.47A K Mclaren (Nambeelup)
5GINGIN LOCAL8451123.06S B Withers (Cardup)
6FOXED3241723.13K J Foxton (Oakford)
7FROM FIFTY2447222.63L M Isaac (Harrisdale)
8JET JAMES1211222.88B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9MISS HEPBURN6586822.81F Roberts (Huntingdale)
10TRATOR TAREN2561722.78N Kershaw (Rockingham)
Race No. 8Christmas In July09:12PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BASHY’S MAGIC4383322.77J E Iwanyk (Nambeelup)
2HAVAGO MENACE7117822.92L M Isaac (Harrisdale)
3TRUE BLUE DRAMA1271222.83B M Mcpherson (Southern River)
4KAYLA ANGEL8441823.05I T Wynn (Wellard)
5LUDICROUS SPEED1417422.92E A Campana (Canningvale)
6SPIRIT A MARCO1648822.86B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7VALDIRON5324422.68K J Foxton (Oakford)
8MIDDY’S GIRL2825122.75S A Lee (Barragup)
9KANO’S ENDEAVOUR1644423.42L S Celenza (Girrawheen)
10MAD MAG7724422.88P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 9Christmas In July09:37PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SHEZA DYNAMO6248722.68S B Withers (Cardup)
2BOMBER COMMAND1621322.49T M Williams (Nambeelup)
3UNO MAC5162522.75M J Beamish (Southern River)
4ALL ABOUT DREAMS3611722.61G R Horne (Nambeelup)
5TWO POT SCREAMER1116122.45L J Britton (Nambeelup)
6PLANTAGENET6461822.67J F Carmody (Banjup)
7GINGIN ON ROCKS3343222.58J E Iwanyk (Nambeelup)
8SIRIUS BLACK7214222.65L M Isaac (Harrisdale)
9RED HOT DIVA35141NBTJ Dailly (Bakers Hill)
10SHREK’S PRINCESS4862422.85K J Foxton (Oakford)
Race No. 10Christmas In July09:57PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SOOKY PUSS2133222.71E Crudeli (Nambeelup Park)
2JEANNIE’S GIFT2188122.75L J Britton (Nambeelup)
3GINGIN BOY1134322.59S B Withers (Cardup)
4LOTS OF CHANCES1888722.62C M Bennett (Southern River)
5BEST BEHAVIOUR2526PFSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
6BLACKOUT PEDRO88813NBTR M Valenti (Barragup)
7TRANSITION5146822.56M J Beamish (Southern River)
8BRONTE’S STAR72624NBTM J Julien (Stoneville)
9JONES GIRL5276522.88B M Mcpherson (Southern River)
10MISS MUSCAT7758823.01K Harding (Southern River)
Race No. 11Prime Trophies10:12PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HYPNOTIC HAVOC67384NBTL M Isaac (Harrisdale)
2GOOD ODDS GIRL1762727.66E A Campana (Canningvale)
3RAPID OCTANE8861227.96J C Graham (Karnup)
4FORMATT8167327.90A K Mclaren (Nambeelup)
5ELSIE’S GOLD4122627.82J A Wilson (Forrestdale)
6ULTRA RUMBLE4128627.60J H Rennick (Barragup)
7PADDY LAWLOR6353127.55L M Isaac (Harrisdale)
8DYNAMIC DYLAN54543NBTJ Dailly (Bakers Hill)
9CEE CEE RAIDER1455627.76J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 12Essential Refrigeration Services10:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CHUDALUP ROCK72221NBTJ Dailly (Bakers Hill)
2ALPINE RUN44665NBTK Harding (Southern River)
3JUST ADD RED25848NBTP S Harvey (Nambeelup)
4SPARKY TERRA3877222.95S A Beard (Nambeelup Park)
5CHAINBLOCK22172NBTG R Horne (Nambeelup)
6COOL MOHICAN2425322.86C M Bennett (Southern River)
7TOBASCO LAD41131FSTDJ F Carmody (Banjup)
8WEST ON CRAIG3577322.76L A Hodgson (Nambeelup)
9TWO FREE DRINKS66688NBTP S Harvey (Nambeelup)
10HARD COPY6388523.03P Worthington (Nambeelup)
Race No. 13Rumble Supreme @ Stud10:49PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD FOR HER57476NBTN F Grimes (South Lakes)
2CONROY FLEX4774228.12C M Bennett (Southern River)
3HYTHE’S BEST35332NBTC M Bennett (Southern River)
4RIVERSIDE BELLE11531FSTDW Mcnally (Bouvard)
5FREEWAY RYDER8437528.01K Harding (Southern River)
6HONEY CHOPS2423528.11M K Ion (Oakford)
7VERSACE KID24213FSTDK J Foxton (Oakford)
8ROCK RAMPAGE23234FSTDJ Dailly (Bakers Hill)
9LOLLIE LUVA52427NBTE A Campana (Canningvale)
10EXIT CLAUSE2624427.59A K Mclaren (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments