Friday 19th November 2010

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 19th November 2010

Race No. 1Peel Stake (1)07:13PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1REX RENEGADE64585L M Isaac (Harrisdale)
2EXTENDED PLAY76888P Worthington (Nambeelup)
3TARANGAU78344J M Thompson (Southern River)
4EMERALD JET11327K Charles (Baldivis)
5STEADFAST MAX427P4B K Yates (Forrestdale)
6FIRST ASSETT62748B W Thompson (Nambeelup)
7BASHY’S MAGIC55734J E Iwanyk (Nambeelup)
8CHEWY ASSASSIN57647G M Gray (Forrestdale)
9MARLEY LANE55566C M Bennett (Southern River)
10JULIAN’S GIRL63486S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 2Kanyana Stake07:31PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SURFERS PARADISE57277K Harding (Southern River)
2COOL AMBROSIA76427C M Bennett (Southern River)
3UNCONSCIOUS12115N J Iwanyk (Nambeelup)
4FINAL HIGH32235B Cook (Southern River)
5ULTIMATE COUNTRY87582J E Iwanyk (Nambeelup)
6WOLFIE’S PSYCHO33873G W V Diemen (Munster)
7REGENT SHIRAZ42413W Mcnally (Bouvard)
8VELOCITY SKY78564K J Foxton (Oakford)
9FROWNER81568C M Bennett (Southern River)
10SCARLETT MONELLI18778B J Maclean (Southern River)
Race No. 3Dolphin Stake07:46PM (WAtime)
Grade 4 event over 647 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TURVINE32414P J Hepple (Lexia)
2MATTY’S GIRL45432S A Beard (Nambeelup Park)
3TYPICAL BLONDE66241D R Starkie (Casuarina)
4CEEJAY SHAMBI63621T D Iwanyk (Meadow Springs)
5WEEGIE15656B I Smithson (Byford)
6TILLA MONELLI32318B J Maclean (Southern River)
7BRIGHT SPOT72138M J Beamish (Southern River)
8CLEVELAND32331P J Hepple (Lexia)
9EYES LIKE GOOFA52344N J Iwanyk (Nambeelup)
10KALDEN MAYHEM77828D R Biddle (Bayswater)
Race No. 4Mixed Stake 1/2 (405)08:02PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TOPLINE JULIA45232L M Isaac (Harrisdale)
2FLYING KOSTANZA64777D M Menaglio (Gnangara)
341348L J Britton (Nambeelup)
4LOTS OF CHANCES44616L J Britton (Nambeelup)
5BEACHED AS72317K J Foxton (Oakford)
6UNO KEYSY76761P J Worthington (Nambeelup)
7TRAIN SONG12337J E Iwanyk (Nambeelup)
815823A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Free To All (490)08:27PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HIGHEST REGARD41216W Mcnally (Bouvard)
2SMILEY DYLAN4151PA K Mclaren (Nambeelup)
3GALACTIC ROSE62352C M Bennett (Southern River)
4PLETHORA22133D M Menaglio (Gnangara)
5PURE BLACK MOON67435B W Thompson (Nambeelup)
6UNO KENDRA11161D C Hobby (Nambeelup)
7FLUSHED81627B Keel (Canning Vale)
8PAUA TO DETONATE76814K Harding (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Mixed Stake 2/3 (405)08:47PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,280 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BUDDY AND COKE21588B Cook (Southern River)
2PURE FORCE15787M S Rees (Byford)
3BLACK AND BENT62366K Charles (Baldivis)
4SO MUCH JOY13624K J Foxton (Oakford)
5ELITE RAMBLER36445J E Iwanyk (Nambeelup)
6SHREK’S PRINCESS81423K J Foxton (Oakford)
7ONE MORE ROUND58775J E Iwanyk (Nambeelup)
8ELITE COAST11477P S Harvey (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Bridge Stake09:10PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ISLE OF CAPRI13852L A Hodgson (Nambeelup)
236461D M Menaglio (Gnangara)
3HOORAY FOR PERCY76664J E Iwanyk (Nambeelup)
4COUNTRY SHARK35283J E Iwanyk (Nambeelup)
5TIME TO SURF57311F Maller (Southern River)
6NINO41131P S Harvey (Nambeelup)
7TWO TOO MANY12811L J Britton (Nambeelup)
8HOTSHOT ROSIE31281K J Foxton (Oakford)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Dawesville Stake09:32PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1JOLSON57871L M Isaac (Harrisdale)
2SOLILOQUY SECRET86634D R Starkie (Casuarina)
3MARKED DOWN14538J B Fleming (Harrisdale)
4MINEOLA MATEAO51334S A Beard (Nambeelup Park)
5ANOTHER HAMISH72283L J Britton (Nambeelup)
628471B J Maclean (Southern River)
7SOLD AMERICAN11262J E Iwanyk (Nambeelup)
8COOL ROOKIE76343E A Campana (Canningvale)
9PIZZA PIE85867J E Iwanyk (Nambeelup)
10GUACAMOLE28724J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 9Committee Stake09:47PM (WAtime)
Grade 1 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BEK’S FLAME46351L M Isaac (Harrisdale)
2TWO POT SCREAMER21252L J Britton (Nambeelup)
321115G R Horne (Nambeelup)
4PAUA TO DISARM57618B I Smithson (Byford)
5NIGHT MELODY25113K Charles (Baldivis)
6JAY JAY’S FLAME37231L M Isaac (Harrisdale)
7BOMBER COMMAND11188T M Williams (Nambeelup)
8COSMIC BRIGID55155A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Mixed Stake 3/4 (405)10:02PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SUPERB DESIRE88158D Calleja (Oakford)
2COOL MOHICAN63414C M Bennett (Southern River)
3HEART’S ENFORCER45217S A Lee (Barragup)
4KLINGER’S TOLL14388M J Beamish (Southern River)
5HORNSWOGGLE55357B Cook (Southern River)
6SIMANDOU EXPRESS11113D R Biddle (Bayswater)
7INTENSE SHIRAZ71826M J Beamish (Southern River)
8CRYSTAL MAGIC74618B J Maclean (Southern River)
9TRANSACT64154W Rose (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Miami Stake10:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TOPLINE RELLY63668B I Smithson (Byford)
2REGENT SUNSET71614R Terrington (Port Kennedy)
3GO THUNDER85552L A Hodgson (Nambeelup)
478615B K Yates (Forrestdale)
5SPIRIT QUEST22213M J Beamish (Southern River)
6THIS TIME TICH17132K J Foxton (Oakford)
7BACK IT JACK57856L M Isaac (Harrisdale)
8FROTHIES18876P S Harvey (Nambeelup)
9TRANSACT64154W Rose (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Peel Stake (2)10:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1NONSTOP BRINDLE44421L M Isaac (Harrisdale)
2VALERIUS51547T M Williams (Nambeelup)
3FEVER FREEWAY55545K Harding (Southern River)
467754D R Starkie (Casuarina)
5PURE MINT87387P J Worthington (Nambeelup)
6ZOE’S LASS31325G B Berry (Stake Hill)
7GEORDIE MONELLI66376A F Gray (Forrestdale)
8MISTER ABILITY44677J M Thompson (Southern River)
9WALTZING WITCH31786L A Hodgson (Nambeelup)
10NOVEMBER CHIEF56454P Worthington (Nambeelup)
Race No. 13Peel Stake (3)10:49PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SPIRIT A MARCO12373B W Thompson (Nambeelup)
2AUSSIE MOSSIE12137D R Starkie (Casuarina)
3ISABELLA’S JOY11215M S Rees (Byford)
4OCTANE BOLT56455B J Maclean (Southern River)
5JIGALONG BILL86771P Worthington (Nambeelup)
6BLUE HALEN65246J M Thompson (Southern River)
7HOWARD’S PUZZLE52211P S Harvey (Nambeelup)
8SIZZLING CECIL12322J E Iwanyk (Nambeelup)
9MUSCLE HAWK54458P Catanzaro (Hamilton Hill)
10ROCKMOVES68644K Harding (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments