Friday 1st June 2012

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 1st June 2012

Race No. 1Swan Draught06:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1COSTLY ASSASSIN87734NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2GINGIN AND DRY7622722.74J E Iwanyk (Nambeelup)
3BRAT IT5122123.00S L Richards (Wanneroo)
4HEWAHE6272722.88M J Beamish (Southern River)
5TEE CAHILL6813122.93B K Yates (Forrestdale)
6RUMBLE DYNAMO3863422.78J H Rennick (Barragup)
7BESTIE BALE32846NBTK T Charles (Hopeland)
8QUARTZ KING3366222.79P Worthington (Nambeelup)
9LEFT LANE ENDS5476723.27B M Mcpherson (Southern River)
10SWEET JOHNNY1183822.94H P Spykers (Wundowie)
Race No. 2Sprintergold06:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FOSSICK61223NBTJ Cole (Lake Clifton)
2OCEAN LI2181127.80S A Beard (Nambeelup Park)
3MARLOO’S REVENGE6655627.93K W Duncan (Duncraig)
4BONEGILLA FLASH67242FSHN J Iwanyk (Nambeelup)
5DYNAMITE JARVIS83876NBTB M Mcpherson (Southern River)
6FUNKY HOSTESS21112FSHP Stuart (Oakford)
7CRUISER MAC7332227.97K N Mclennan (Barragup)
8THIRD STRING41131FSHL J Britton (Nambeelup)
9TIGER TIGER21174FSHA K Mclaren (Nambeelup)
10DEJA VOODOO67432NBTD R Starkie (Casuarina)
Race No. 3Xmas In July Bookings 9581 718807:16PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MUNGO MANF352FFSHL J Britton (Nambeelup)
2FLYING EMU7544127.44J L Lakin (Herron)
3TWO EYE CEE1881827.88P Worthington (Nambeelup)
4GLOVES ARE OFF6334227.63J E Iwanyk (Nambeelup)
5TYPHOON MONELLI1161727.46B J Maclean (Southern River)
6LIVING IMAGE1476627.56K Harding (Southern River)
7BELLE SPECIAL5147627.52W A Skipper (Barragup)
8MAXY RHYTHM73122NBTJ H Rennick (Barragup)
9MIDNIGHT REQUEST2832527.92M J Beamish (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Swan Draught07:34PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1KIM SPECIAL5181122.61W A Skipper (Barragup)
2SHAWNTEONA6523122.77B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3RAPLEY GEM6351222.65A K Mclaren (Nambeelup)
4PLANTAGENET4275322.52J F Carmody (Banjup)
5LAYOUT3245122.95L M Isaac (Harrisdale)
6JET JAMES2275122.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7NEED A SEATBELT1113322.79B M Mcpherson (Southern River)
8SPIRIT A MARCO3117422.81B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5A1 Salvage & Hardware07:56PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GIVE AND TAKE3476222.29L J Britton (Nambeelup)
2TWIST AND SHOUT81314NBTB Keel (Canning Vale)
3STORMY WEATHER7123322.47G W Martin (Southern River)
4GLEN ABBEY CHILL2281122.97T J Erenshaw (Canning Vale)
5OCTANE ATTACK1161722.62J E Iwanyk (Nambeelup)
6RUSTY NAILS11188NBTK J Foxton (Wellard)
7WILLIE SPECIAL7277422.39W A Skipper (Barragup)
8LOTZA TALENT3525822.82B J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Greyhoundswa Is On Facebook08:11PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SERENA TO EXCEL1537PFSTDG W Martin (Southern River)
2BUCKLE UP TYLER1163722.62B J Maclean (Southern River)
3HAIL FORCE2661222.86S F Blair (Boddington)
4WEST COAST1686722.65B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5BATTSY MONELLI21257NBTL J Britton (Nambeelup)
6PRECIOUS PRETZEL3334122.80J E Iwanyk (Nambeelup)
7UNION LAD35862NBTA K Mclaren (Nambeelup)
8BLACK MANDAGERY1533522.73J E Iwanyk (Nambeelup)
9BRETT’S CHAMP6666622.90B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10SPICEY EBONY65514NBTD R Starkie (Casuarina)
Race No. 7Swan Draught08:27PM (WAtime)
Open event over 490 Metres at Mandurah Of $12,270 Prizemoney.
1st: $8,000 2nd: $2,285 3rd: $1,145 Unplaced: $120.

No.NameFormBestTrainer

1WHISPERING WIND3322127.75L J Britton (Nambeelup)
2OTAGO2431127.87N V Minutillo (Banjup)
3CETANE23162NBTN J Iwanyk (Nambeelup)
4KENNY POWERS11765FSTDK T Charles (Hopeland)
5JUNGLE HERO54162FSHR J Britton (Lara)
6JAKE’S BROTHER1442227.85M J Julien (Stoneville)
7CITY RUMBLE1112127.35T J Erenshaw (Canning Vale)
8MILITARY POWER2321227.76P Stuart (Oakford)
9PINBALL PARKER27253NBTB M Mcpherson (Southern River)
10NEVER TOO MANY21134NBTL J Britton (Nambeelup)
Race No. 8Mandurah Mail08:46PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PORKY SEVEN85826NBTB M Mcpherson (Southern River)
2BOOM GASPAR3533422.62B I Smithson (Byford)
3DUQUETTE4346722.80G W Martin (Southern River)
4WEST ON JAKE7713522.74C M Bennett (Southern River)
5TRANSITION6766522.56M J Beamish (Southern River)
6DOWNTOWN DIXIE4465422.69L M Isaac (Harrisdale)
7TAMAKA JEWEL5421522.92S F Blair (Boddington)
8COBOLCO BANDITO2652422.80G W Martin (Southern River)
9BRETT’S CHAMP6666622.90B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10SPICEY EBONY65514NBTD R Starkie (Casuarina)
Race No. 9Book Now For Christmas In July09:07PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HOGMANIA27866NBTG W Martin (Southern River)
2OH SO SMART1547127.90D N Mccosker (Donnybrook)
3SHANNON FLEX2736327.69L M Isaac (Harrisdale)
4COOLABAR BABE24321FSTDP R Sutherland (North Yunderup)
5DEUTRONIUM45141FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
6HYTHE’S BEST6514527.90C M Bennett (Southern River)
7SPRING NIKITA16162FSTDJ F Carmody (Banjup)
8FIFTY SIX CHEVI3878327.74G W V Diemen (Munster)
9KEROMA STEEL55357FSTDB J Maclean (Southern River)
10SPICEY EBONY6551427.84D R Starkie (Casuarina)
Race No. 10Swan Draught09:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 647 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TWISTIE83425NBTD S Rowe (Nambeelup)
2AYE AYE CAPTAIN2314737.15L J Britton (Nambeelup)
3LIGHT YEARS AWAY2136437.57N J Iwanyk (Nambeelup)
4WILLODRIE72563NBTK T Charles (Hopeland)
5*** VACANT BOX ***
6KHAFRA7457637.18K Harding (Southern River)
7EMBARGO3421337.14D R Starkie (Casuarina)
8SAMCRO36456NBTB J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Essential Refrigeration Services09:42PM (WAtime)
Juvenile event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1EVER SO SWEET31313NBTH P Spykers (Wundowie)
2PINBALL PARKER2725322.81B M Mcpherson (Southern River)
3TWISTER MONELLI1777122.74B J Maclean (Southern River)
4SMALL TALK1242322.92L M Isaac (Harrisdale)
5*** VACANT BOX ***
6BUGGLES8117122.59B M Mcpherson (Southern River)
7FREEWAY THUNDER67725FSTDK Harding (Southern River)
8DOLLSTAN FIVE1212422.84S L Richards (Wanneroo)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au10:02PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CORK SOAKER2743722.84L M Isaac (Harrisdale)
2BASHY’S MAGIC8263622.65J E Iwanyk (Nambeelup)
3TIKKABILLA71886NBTM J Beamish (Southern River)
4REGGAE’S AGIUS11422NBTA K Mclaren (Nambeelup)
5TIKKA MASALA11P7522.72M J Beamish (Southern River)
6SHOSHOLOZA3383822.65P Evans (Wellard)
7COCHISE COUNTY7723323.33K W Duncan (Duncraig)
8TYPAN1674822.82J E Iwanyk (Nambeelup)
9BAM SIYAN2364423.32G W V Diemen (Munster)
10IN BRIEF3338823.03M J Beamish (Southern River)
Race No. 13Swan Draught10:20PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1STONEHORSE5424422.64J F Carmody (Banjup)
2WHISPERING BLUE6748722.50B K Yates (Forrestdale)
3QUELLA VITA31426NBTK T Charles (Hopeland)
4UPLIFTING4161222.97D R Starkie (Casuarina)
5ROCK ROULETTE6133422.58K T Charles (Hopeland)
6PERHAPS26353NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
7BLOW A KISS66738FSTDG W Martin (Southern River)
8LATINO WAY3355622.85K Harding (Southern River)
9KIRBY’S BULLET77777NBTK J Foxton (Wellard)
10ASTOUNDING6438723.18M J Beamish (Southern River)