Friday 20th August 2010

Greyhound Box Draw For 20th August 2010

Race No. 1Peel Stake (1)07:11PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1REGENCY BLUE15547P Worthington (Nambeelup)
2SWIFT LIKE THIS34336A J Donohoe (Meadow Springs)
3KAEL MONELLI78354A F Gray (Forrestdale)
4MIDNIGHT PEDRO14675J E Iwanyk (Nambeelup)
5KOORINGA CHARLES45543J B Fleming (Harrisdale)
6CHASING THIEVES23587S L Kavanagh (Nambeelup)
7WEST ON POWER54787G G Hall (Thornlie)
8SLUSH PUPPY17638J A Wilson (Forrestdale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Mixed Stake 4/5 (405)07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1JINDY’S COOL11648B J Maclean (Southern River)
2SIGNATURE DEAL15468K J Foxton (Wellard)
3BEESTON25746J Cole (Lake Clifton)
4WHERE’S FREDDY74423K J Foxton (Wellard)
5SPIRIT QUEST72458M J Beamish (Southern River)
6LIKE THIS RELTUB17174L J Britton (Nambeelup)
7HIT YOUR HEAD65852M A Morrone (Southern River)
8DANA GEORGE75277M A Morrone (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Mixed Stake 3/4 (492)07:43PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 492 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SURFERS PARADISE82171K Harding (Southern River)
2CHUCK MONELLI13265D C Hobby (Nambeelup)
3HIGHEST REGARD32743W Mcnally (Bouvard)
4SIROCCO STYLE22451B I Smithson (Byford)
5PRINCE OF PERSIA66111L J Britton (Nambeelup)
6MACK’S MATE86331P S Harvey (Nambeelup)
7RAPID OCTANE34387J C Graham (Karnup)
8STAGGERING HOME33211D A Coldstream (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Mixed Stake 1/2 (405)07:58PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SEND IT45241B J Mclean (St Davids Estate)
2ONE MORE ROUND46243J E Iwanyk (Nambeelup)
3TRAIN SONG67222J E Iwanyk (Nambeelup)
4LOTS OF CHANCES21111L J Britton (Nambeelup)
5CANDY BLONDE75776G G Hall (Thornlie)
6COUNTRY SHARK14386J E Iwanyk (Nambeelup)
7ELITE RAMBLER52357J E Iwanyk (Nambeelup)
8JAY JAY’S FLAME11613L M Isaac (Harrisdale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Mixed Stake 4/5 (492)08:13PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 492 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1VELOCITY SKY28356K J Foxton (Wellard)
2INDOMITABLE16378R Terrington (Port Kennedy)
3HOTEL SPLENDIDO23826L M Isaac (Harrisdale)
4ETHAN ALLEN38783G G Hall (Thornlie)
5PURE BLACK MOON11513B W Thompson (Nambeelup)
6ELSIE’S GOLD43532J A Wilson (Forrestdale)
7DOOF DOOF77867W J Worthington (Coodanup)
8MINEOLA MATEAO587P7S A Beard (Nambeelup Park)
9EMMA BITES14744M A Morrone (Southern River)
10JEFF’S BEST65682P R Sutherland ( Yunderup)
Race No. 6Committee Stake08:32PM (WAtime)
Grade 1 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HOORAY FOR PERCY22128J E Iwanyk (Nambeelup)
2OFF THE CHART16784L J Britton (Nambeelup)
3WHISTLING SAINT23372L J Britton (Nambeelup)
4PURE FORCE13551M S Rees (Byford)
5COSMIC BRIGID11241A K Mclaren (Nambeelup)
6TWO POT SCREAMER12273L J Britton (Nambeelup)
7INSTANT ROCKSTAR44517M J Beamish (Southern River)
8WESTERN GOSSIP68136G W Ray (Midvale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Bridge Stake08:57PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TOPLINE RELLY56755B I Smithson (Byford)
2DON’T TELL BEC56775G W Grigson (Mundijong)
3LADY LAURA31316L M Isaac (Harrisdale)
4CLASSY64188L M Isaac (Harrisdale)
5MOBILE BULLET16154M S Rees (Byford)
6PURE MINT75186L M Isaac (Harrisdale)
7GALBA FLASH75785B K Yates (Forrestdale)
8TOPLINE TIGER23617M A Morrone (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Mixed Stake 3/4 (405)09:12PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HARVESTER65623J M Thompson (Southern River)
2OXLEY RIVERS22342M A Morrone (Southern River)
3ALPINE WAY46764K Harding (Southern River)
4BAZ SCAGGS22853D A Coldstream (Nambeelup)
5INSURGENT81665K Harding (Southern River)
6SHANE O’MAC63657J E Iwanyk (Nambeelup)
7RAPT ALL WRONG25222G S Shaw (Hillman)
8BEACHED AS72427K J Foxton (Wellard)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Free To All (492)09:27PM (WAtime)
FFA event over 492 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1STRETCH HUMMER45343J E Iwanyk (Nambeelup)
2THUNDER ABOVE12274J C Graham (Karnup)
3BEAUFORT BOMBER31441P Worthington (Nambeelup)
4MISS JAGZ41843B K Yates (Forrestdale)
5LYRICAL RUMBLE43115J H Rennick (Barragup)
6FIRE SALE21756L J Britton (Nambeelup)
7WHERE’S NED42336W Mcnally (Bouvard)
8OXLEY SPIRIT75476A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Mixed Stake 2/3 (405)09:42PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,280 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1STYLISH FUN16333L M Isaac (Harrisdale)
2GOIN’ TRIPPIN’57656J B Fleming (Harrisdale)
3ZOO MATIC25642J B Fleming (Harrisdale)
4ROO PADDY64731G G Hall (Thornlie)
5RUMMIKIN21622L A Hodgson (Nambeelup)
6BEK’S FLAME33822L M Isaac (Harrisdale)
7JACK WILDS53424D R Starkie (Casuarina)
8ETHANOL BOY12677P S Harvey (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Miami Stake10:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BRAZIL FAWLTY17658D A Coldstream (Nambeelup)
2SUPREME GARSON44261G B Berry (Stake Hill)
3SHAKE RATTLE73853B W Thompson (Nambeelup)
4ISLE OF CAPRI72745L A Hodgson (Nambeelup)
5SICILIAN WAVE34228M A Morrone (Southern River)
6ZOE’S LASS83145G B Berry (Stake Hill)
7COUNTRY SPOT12461J E Iwanyk (Nambeelup)
8SMOKE ALARM63777J A Wilson (Forrestdale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Kanyana Stake10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1VAGABOND MONELLI77767S A Beard (Nambeelup Park)
2BLACK GUN12111D R Starkie (Casuarina)
3WOLFIE’S PSYCHO43322D Green (Camillo)
4JACKPOT SUNDAY42424M J Beamish (Southern River)
5ROCKMOVES33645K Harding (Southern River)
6DEEP HEAT74546B J Maclean (Southern River)
7TOULA MONELLI54466S A Beard (Nambeelup Park)
8ELEGANT LASS22667G W Grigson (Mundijong)
9ROD63144D R Starkie (Casuarina)
10PURE LIES77866S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 13Peel Stake (2)10:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SOLILOQUY SECRET15722D R Starkie (Casuarina)
2OH TEE CEE45111D A Coldstream (Nambeelup)
3FEVER FREEWAY17884K Harding (Southern River)
4BARRY THE COUGAR33578P Worthington (Nambeelup)
5ABSOLUTE MORAL86758G L Crudeli (Byford)
6BENT LEE47687G G Hall (Thornlie)
7JAIL TIME35557P Worthington (Nambeelup)
8FIRST ASSETT41528B W Thompson (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments