Friday 23rd March 2012

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 23rd March 2012

Race No. 1$35 Friday Night Buffet06:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BAGO STAR7477722.78A K Mclaren (Nambeelup)
2PENOLA PANTHER7475322.98C M Bennett (Southern River)
3NEED A SEATBELT2827622.88B M Mcpherson (Southern River)
4SMUDGE PROOF6546323.04J M Thompson (Southern River)
5DIAMOND STRIKE51465NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
6EXTRAORDINARY2268422.65M J Beamish (Southern River)
7TAMAKA JEWEL1176522.92S F Blair (Boddington)
8ICY LAD68854NBTP Worthington (Nambeelup)
9NO BOOTSCOOTING15P4723.16S A Beard (Nambeelup Park)
10BAD BOY CHARLIE1555623.42J A Waters (Mandurah)
Race No. 2Mandurah Indoor Sportz06:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PRECIOUS PRETZEL2135422.80J E Iwanyk (Nambeelup)
2LATINO WAY4353122.85K Harding (Southern River)
3SPECIAL ANNIE6117122.65W A Skipper (Barragup)
4MISS GULLIBLE67588NBTM A Morrone (Southern River)
5MAXIMOO6355722.72G B Berry (Nambeelup Park)
6LOLLY COOLER2112122.79L M Isaac (Harrisdale)
7UNDER CONTROL2866122.67M J Beamish (Southern River)
8HAIL FORCE5682422.86S F Blair (Boddington)
Race No. 3Sydney Hotshots Here May 507:14PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SURF HUNTER5545127.76M A Morrone (Southern River)
2MUNGO PARK7818427.64L J Britton (Nambeelup)
3RAPID OCTANE6514527.94J C Graham (Karnup)
4LIVING IMAGE6825127.56K Harding (Southern River)
5REEF RIDER4153527.56B J Maclean (Southern River)
6SHANNON FLEX6732227.69L M Isaac (Harrisdale)
7MINI EMILY8166727.90J P Marsh (Canningvale)
8INDIGO RELTUB3484627.70L J Britton (Nambeelup)
Race No. 4Essential Refrigeration Services07:38PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SHIFTY DISH4745422.78L M Isaac (Harrisdale)
2ZELDA MONELLI6847623.08M A Morrone (Southern River)
3BAM SIYAN8765723.32G W V Diemen (Munster)
4HEWAHE6541622.88M J Beamish (Southern River)
5GO THUNDER4137522.87L A Hodgson (Nambeelup)
6GINGIN AND DRY6188422.74J E Iwanyk (Nambeelup)
7BEE TEE YOU17886NBTL J Britton (Nambeelup)
8SERIOUS KAOS2178822.92G G Hall (Thornlie)
Race No. 5Mandurah Stockfeeds07:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WHISPERING LING22313NBTD C Hobby (Nambeelup)
2PEDRO SANCHEZ84145NBTB Keel (Canning Vale)
3BLOW A KISS72722NBTG W Martin (Southern River)
4GALAXY CHASER4351527.98L M Isaac (Harrisdale)
5SIMPLE BULLET7424128.10M S Rees (Byford)
6RUBY’S A DREAMA6151727.87K N Mclennan (Barragup)
7QUEEN LI81877NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8HYTHE’S BEST3564128.19C M Bennett (Southern River)
Race No. 6Chasers Cafe08:12PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $3,240 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $570 3rd: $285 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GINGIN ON ROCKS1231222.56J E Iwanyk (Nambeelup)
2RUDGE8114122.40A K Mclaren (Nambeelup)
3OKAY ASHLEE4645122.66A K Mclaren (Nambeelup)
4WEST COAST1137222.65B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5WILLIE SPECIAL1142122.39W A Skipper (Barragup)
6TWO POT SCREAMER1614122.45L J Britton (Nambeelup)
7PLANTAGENET3317222.52J F Carmody (Banjup)
8ROCK THE NIGHT1116222.73K T Charles (Hopeland)
9BOOM GASPAR3148322.62B I Smithson (Byford)
10STORMY WEATHER4252322.47G W Martin (Southern River)
Race No. 7Online Race Reviews08:27PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DASHING DESMOND1311122.66J L Lakin (Herron)
2WE PAINT HOUSES43366NBTK T Charles (Hopeland)
3JET JAMES3131522.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4INS AND OUTS4332822.67R L Clarke (Southern River)
5TOPLINE BEAVER2641122.92B J Maclean (Southern River)
6BELLE SPECIAL1722122.59W A Skipper (Barragup)
7BRETT’S CHAMP5252122.90B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8TOURNAMENT KING3121723.00K Jovanovic (Myalup)
Race No. 8Skyracing.tv08:47PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SUPERIOR SHIRL88872NBTA J Donohoe (Nambeelup)
2DERRICK’S BOY3551728.01G W V Diemen (Munster)
3DYNAMITE JARVIS35225NBTB M Mcpherson (Southern River)
4PINBALL PARKER31388FSTDB M Mcpherson (Southern River)
5RAPLEY GEM1684827.77A K Mclaren (Nambeelup)
6MR GILLIS85758FSHD C Hobby (Nambeelup)
7UNO SHAZZA5164527.83B J Maclean (Southern River)
8NON COMPUS5643627.73L M Isaac (Harrisdale)
9WILLODRIE51658FSTDK T Charles (Hopeland)
10EAGLE CHICKY7368727.91K N Mclennan (Barragup)
Race No. 9Sprintergold09:07PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY HELPFUL8218822.73B M Mcpherson (Southern River)
2BOOM GASPAR3148322.62B I Smithson (Byford)
3WEST ON CRAIG3417322.71L A Hodgson (Nambeelup)
4BIG GALOOT3675322.61R M Valenti (Barragup)
5HAYLEY’S MY MUM3384322.82A K Mclaren (Nambeelup)
6STORMY WEATHER4252322.47G W Martin (Southern River)
7UNBENDABLE2418722.79G W V Diemen (Munster)
8MISTER MOJITO1125622.73A K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 10Prime Trophies09:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SNOW BULLET8682622.78M S Rees (Byford)
2OCTANE ATTACK3777822.62J E Iwanyk (Nambeelup)
3COBOLCO BANDITO3535622.80G W Martin (Southern River)
4HEATHER’S SANDY3817323.11A K Mclaren (Nambeelup)
5LUIS BALE3433222.91K J Foxton (Wellard)
6SECRET IMAGE1114822.76K J Foxton (Wellard)
7WHERE’S KATIE5262522.67L M Isaac (Harrisdale)
8ELITE COAST8668622.79S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 11Mandurah Mail09:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MADE TO MEASURE8363627.51M J Beamish (Southern River)
2PA’S SLIPPERS3626128.07K N Mclennan (Barragup)
3PREMIER DESIGN31745FSTDG W Martin (Southern River)
4PREMIER BURST38373NBTB Keel (Canning Vale)
5AIMER5213127.70L J Britton (Nambeelup)
6AIRBENDER4467628.21M A Morrone (Southern River)
7TWO EYE CEE8687227.88P Worthington (Nambeelup)
8BIG RUMBLER12262NBTM J Beamish (Southern River)
9DOLLSTAN CHARM4187428.26M A Morrone (Southern River)
10SUGAR CRUMBLE44665FSTDK N Mclennan (Barragup)
Race No. 12A1 Salvage & Hardware10:07PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FROM FIFTY2164422.63L M Isaac (Harrisdale)
2LOVEY DOVEY7217622.84J E Iwanyk (Nambeelup)
3DYNAMIK GIRL1363823.02A K Mclaren (Nambeelup)
4HANNAH RHODE7886722.93K Jovanovic (Myalup)
5LEVER8467722.87L A Hodgson (Nambeelup)
6WEST ON LUKE2126222.69L J Britton (Nambeelup)
7INCARCERATE4253422.85B J Maclean (Southern River)
8PAUA TO DETONATE4226122.86K Harding (Southern River)
Race No. 13Hotshot Tickets $2510:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1EUCLA CHARLIE1725622.52A K Mclaren (Nambeelup)
2DRILLA3524623.07J M Thompson (Southern River)
3OH SO SMART43234NBTD N Mccosker (Donnybrook)
4IN BRIEF4736423.03M J Beamish (Southern River)
5HOPE TONIGHT6738523.13J A Waters (Mandurah)
6NOVEMBER CHIEF67368NBTP Worthington (Nambeelup)
7TIKKA MASALA7133822.74M J Beamish (Southern River)
8SMILEY ROYALE8755623.30J M Thompson (Southern River)
9NED THE BARBER8477523.48G G Hall (Thornlie)
10OUTLAW BOB4487623.29M A Morrone (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments