Friday 25th March 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 25th March 2011

Race No. 1Summer Special $27 Buffet07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1OXLEY RIVERS52742M A Morrone (Southern River)
2IZZY MONELLI73127D C Hobby (Nambeelup)
3MADE TO FOOL62251M J Beamish (Southern River)
4DARK HARD EARTH33657D A Coldstream (Nambeelup)
5BEAUFORT BOMBER63665P Worthington (Nambeelup)
6CEE CEE RAIDER71666J A Wilson (Forrestdale)
7EXIT CLAUSE11226A K Mclaren (Nambeelup)
8JODIE’S CHAMP66566B W Thompson (Nambeelup)
9FREEWAY QUEEN53486K Harding (Southern River)
10WEEGIE66566B I Smithson (Byford)
Race No. 2Bayers ‘n’ Barkers07:29PM (WAtime)
Juvenile event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TRATOR TAREN11336N Kershaw (Rockingham)
2NURSE TRINA21434P S Harvey (Nambeelup)
3WOODY EVA33411S A Lee (Barragup)
4OCTANE ATTACK21732S A Lee (Barragup)
5OLIVIA’S ASSET42421B W Thompson (Nambeelup)
6WHICH CLASS14152A K Mclaren (Nambeelup)
7ZELDA MONELLI21531D C Hobby (Nambeelup)
8GOOD ODDS JACKY26821E A Campana (Canningvale)
9BOMING25528B J Abercrombie (Banjup)
10NED THE BARBER36665B W Thompson (Nambeelup)
Race No. 3Mandurah Stockfeeds07:46PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ULTRA RUMBLE11483J H Rennick (Barragup)
2SMILEY DYLAN43377A K Mclaren (Nambeelup)
3PAUA TO DETONATE16531K Harding (Southern River)
4NALINGA LAD64687J E Iwanyk (Nambeelup)
5ARABAT77764B J Maclean (Southern River)
6ELITE COAST62786P S Harvey (Nambeelup)
7MONIQUE MONELLI67878B J Maclean (Southern River)
8EXPLOSIVE RHODE51655K J Foxton (Oakford)
9DAINTREE TEDDY32435J A Wilson (Forrestdale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Advance Pet Nutrition08:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1KALAMBI TIGER57384I E Bunny (Barragup)
2ISABELLA’S JOY63637M S Rees (Byford)
3ROCKET BURNER14621J A Wilson (Forrestdale)
4SEE THE STARS41565B K Yates (Forrestdale)
5INCARCERATE1113A K Mclaren (Nambeelup)
6MISS GUCCI88853P S Harvey (Nambeelup)
7JONES GIRL13282K J Foxton (Oakford)
8DOING MY THING75775E Crudeli (Nambeelup Park)
9HOWARD’S PUZZLE26385P S Harvey (Nambeelup)
10HIT YOUR HEAD77147M A Morrone (Southern River)
Race No. 5Greyhoundpp.com.au08:27PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,280 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SPIRIT A MARCO44581B W Thompson (Nambeelup)
2REGGIE’S GIRL41611E A Campana (Canningvale)
3PRINCE OF PERSIA63415L J Britton (Nambeelup)
4OH TEE CEE72446D A Coldstream (Nambeelup)
5PAUA TO DISARM68773B I Smithson (Byford)
6SO MUCH JOY41676K J Foxton (Oakford)
7ANOTHER HAMISH66112L J Britton (Nambeelup)
8MAXIMOO37373D R Biddle (Bayswater)
9DAINTREE TEDDY32435J A Wilson (Forrestdale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6A O Marino Auto Mechanics08:42PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1NIGHT MELODY55342K Charles (Baldivis)
2MR. MILLER55538P R Sutherland ( Yunderup)
3BANK ON DOOM18653S B Withers (Cardup)
4BROTHER UNO26713D A Coldstream (Nambeelup)
5UNO KENDRA32246D C Hobby (Nambeelup)
6SOOKY PUSS12847E Crudeli (Nambeelup Park)
7TOPLINE JULIA11443L M Isaac (Harrisdale)
8ZABER44281N J Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Bio-john Racing09:02PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HEART’S ENFORCER77366S A Lee (Barragup)
226325B J Maclean (Southern River)
3GEORGE DICKLE75815D A Coldstream (Nambeelup)
4BASHY’S MAGIC33234J E Iwanyk (Nambeelup)
5ETHANOL BOY28488S A Beard (Nambeelup Park)
6GINGIN AND DRY62114J E Iwanyk (Nambeelup)
7VALDIRON14127K J Foxton (Oakford)
8MARKET TALK34266B K Yates (Forrestdale)
9DAINTREE TEDDY32435J A Wilson (Forrestdale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Mandurah Mail09:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MIGHTY MERLIN41754A K Mclaren (Nambeelup)
2MISS JAGZ42634B K Yates (Forrestdale)
3EVRA33316J E Iwanyk (Nambeelup)
4SMASHED ‘EM26627G R Horne (Nambeelup)
5MISS CLASS11232A K Mclaren (Nambeelup)
6PURE BLACK MOON77514B W Thompson (Nambeelup)
7IN BRIEF55427M J Beamish (Southern River)
8JOLSON18544L M Isaac (Harrisdale)
9PURE LIES52417S A Beard (Nambeelup Park)
10BAM SIYAN21264G Maiolo (Banjup)
Race No. 9Peelracingfestival.org09:42PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,815 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $245 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GINGIN BOY11232S B Withers (Cardup)
2GREEN FLAME15531L M Isaac (Harrisdale)
376332G R Horne (Nambeelup)
4GEOFFY JONES31321L J Britton (Nambeelup)
5HOORAY FOR PERCY45871J E Iwanyk (Nambeelup)
668662L J Britton (Nambeelup)
7MACKIE 52712L J Britton (Nambeelup)
824251L J Britton (Nambeelup)
9PAUA TO DISARM68773B I Smithson (Byford)
10TOPLINE JULIA11443L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 10Essential Refrigeration Services09:57PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SHREK’S PRINCESS55173K J Foxton (Oakford)
2GINGIN LOCAL58627S B Withers (Cardup)
3BARRY’S CHARM75253D A Coldstream (Nambeelup)
4MARLEY LANE63343C M Bennett (Southern River)
5CONGRATZ43842L J Britton (Nambeelup)
6EEYORE DEBELLO75642M J Beamish (Southern River)
7SICILIAN WAVE33412M A Morrone (Southern River)
8MERGIM BALE64855B Cook (Southern River)
9PURE LIES52417S A Beard (Nambeelup Park)
10DAINTREE TEDDY32435J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 11Prime Trophies10:12PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SIZZLING CECIL24734J E Iwanyk (Nambeelup)
271264G R Horne (Nambeelup)
3ZOE’S LASS33575G B Berry (Stake Hill)
4ROMULUS25341P R Sutherland (North Yunderup)
5SUPREME GARSON83341G B Berry (Stake Hill)
6PURE FORCE72323M S Rees (Byford)
7DALE’S FORCE14141N J Iwanyk (Nambeelup)
8WHAT HAPPENED26146E A Campana (Canningvale)
9STRINGY BARK LAD27355B W Thompson (Nambeelup)
10STAGGERING HOME45782D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 12A1 Salvage & Hardware10:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1OUR GINJA NINJA76441D A Coldstream (Nambeelup)
2FINAL HIGH18766B Cook (Southern River)
3WEIRD AL MONELLI17414D C Hobby (Nambeelup)
4RUMBLE ZONE22215M J Beamish (Southern River)
5PETITE SIZE58512S B Withers (Cardup)
6LAPLANDER77637I E Bunny (Barragup)
7HYTHE’S BEST72236C M Bennett (Southern River)
8GOOD COOL DADDY77448B W Thompson (Nambeelup)
9ELITE JACK56654M A Morrone (Southern River)
10ANNMALA SPIRIT75877P Worthington (Nambeelup)
Race No. 1310:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1RICH AND CLASSY57558C M Bennett (Southern River)
2CHUCKA KEEPING22452M S Rees (Byford)
3TOPLINE TIGER43241M A Morrone (Southern River)
4KNIGHTY16846K J Foxton (Oakford)
5ON A ROLL53143P S Harvey (Nambeelup)
6FRUITY REGINA63513B Cook (Southern River)
784656A J Donohoe (Mandurah)
8SERIOUS SHAMBI54512R Hulsinga (Baldivis)
9EL CASTILLO42824J E Iwanyk (Nambeelup)
10ROCKMOVES26445K Harding (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments