Friday 27th May 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 27th May 2011

Race No. 1$35 Buffet Special07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SPARKY TERRA5674222.95S A Beard (Nambeelup Park)
2HE’S GONE LOCO4457223.04L M Isaac (Harrisdale)
3HAVAGO MENACE2221122.92L M Isaac (Harrisdale)
4HI BEAMER4367322.95M J Beamish (Southern River)
5TIDAL MOON74243NBTG E Ellis (Armadale)
6HARD COPY3486323.03P Worthington (Nambeelup)
7SLUSH PUPPY1785522.83B J Maclean (Southern River)
8MISTER BANNER85667NBTB K Yates (Forrestdale)
9WEST ON JAKE3113722.88L J Britton (Nambeelup)
10VERSACE KID15NBTA K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 2A1 Salvage & Hardware07:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DEBLEESAN8857222.97J F Carmody (Banjup)
2PAUA TO DISARM63238NBTB I Smithson (Byford)
3ROCKET BURNER3418623.22J A Wilson (Forrestdale)
4DOWNTOWN DIXIE6484822.80L M Isaac (Harrisdale)
5PURE SINS3115122.79B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6AT THE BOWZER16155NBTL J Britton (Nambeelup)
7EMPTY SHELL21364NBTD R Starkie (Casuarina)
8SOOKY PUSS3634522.71E Crudeli (Nambeelup Park)
9OCTANE ATTACK1412222.79S A Lee (Barragup)
10SUDOKU PRINCESS5688622.78B Cook (Southern River)
Race No. 3Mandurah Stockfeeds07:46PM (WAtime)
Juvenile event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SHAZZLE MONELLI2138122.76D C Hobby (Nambeelup)
2UNO SHAZZA53414FSTDB J Maclean (Southern River)
3BOMING2522122.72B J Abercrombie (Banjup)
4UNO MAC5413122.84M J Beamish (Southern River)
5BOLLENHAGEN111122.69B J Abercrombie (Banjup)
6LOTZA TALENT2135422.82P S Harvey (Nambeelup)
7FORTIUS531P2FSHG R Horne (Nambeelup)
8LORD DEBELLO5446122.90M J Beamish (Southern River)
9ADRIANO MONELLI24362NBTD C Hobby (Nambeelup)
10PLUG THE PIPE2277123.28R M Valenti (Barragup)
Race No. 4 @ Stud08:04PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1KRIDON BROJO8224622.95M J Julien (Stoneville)
2EEYORE DEBELLO5525223.00M J Beamish (Southern River)
3WEST COAST8213422.75B J Maclean (Southern River)
4BEER BELLY4417522.90L M Isaac (Harrisdale)
5BASHY’S MAGIC7234322.77J E Iwanyk (Nambeelup)
6JONES GIRL5118222.88B M Mcpherson (Southern River)
7KAYLA ANGEL7318423.11I T Wynn (Wellard)
8MAXIMOO24637NBTG B Berry (Stake Hill)
9THIS TIME TICH1186522.87P S Harvey (Nambeelup)
10SUDOKU PRINCESS5688622.78B Cook (Southern River)
Race No. 5Ascot Sign Co08:27PM (WAtime)
Grade 1 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SIRIUS BLACK1172322.78L M Isaac (Harrisdale)
23113122.50G R Horne (Nambeelup)
3ZABER6114522.64N J Iwanyk (Nambeelup)
4TWO POT SCREAMER7411222.56L J Britton (Nambeelup)
5GEOFFY JONES1714522.66L J Britton (Nambeelup)
6LOTS OF CHANCES1451122.62L J Britton (Nambeelup)
7BOMBER COMMAND5511122.60T M Williams (Nambeelup)
8HEART’S ENFORCER8718422.84S A Lee (Barragup)
Race No. 6Mandurah Mail08:46PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1OH TEE CEE1227722.51D A Coldstream (Nambeelup)
23134722.49L J Britton (Nambeelup)
3SIZZLING CECIL3532122.77J E Iwanyk (Nambeelup)
4WHICH CLASS8143322.82A K Mclaren (Nambeelup)
5HOORAY FOR PERCY3651422.52J E Iwanyk (Nambeelup)
6ELITE COAST1433822.79P S Harvey (Nambeelup)
7FROM FIFTY2422722.63L M Isaac (Harrisdale)
8FLYING KOSTANZA76587FSTDD M Menaglio (Gnangara)
Race No. 7Book Now For Xmas In July09:07PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,280 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1IN BRIEF5576823.03M J Beamish (Southern River)
2TWO TOO MANY6645222.69L J Britton (Nambeelup)
3MISS MUSCAT4741823.01K Harding (Southern River)
4CADENZIA84648FSTDC M Bennett (Southern River)
51553422.80B J Maclean (Southern River)
6MORABITO2P88322.56B J Abercrombie (Banjup)
7GINGIN ON ROCKS1223322.58J E Iwanyk (Nambeelup)
8RONNIE RELTUB3363223.03G E Ellis (Armadale)
Race No. 8Prime Trophies09:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1REGENT METEOR23522NBTB I Smithson (Byford)
2WEST ON CRAIG8568427.67L A Hodgson (Nambeelup)
3HELLO HOORAY8884627.61P J Hepple (Lexia)
4RUNAWAY RHYTHM4213728.44J H Rennick (Barragup)
577876FSTDC M Bennett (Southern River)
6JODIE’S CHAMP4137328.00B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7DIGGER DALEY5266427.91B J Marshall (Southern River)
8TIKKABILLA4753127.72M J Beamish (Southern River)
9OCTANE ATTACK14122NBTS A Lee (Barragup)
Race No. 9Essential Refrigeration Services09:42PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LIQUIGAS41842NBTB J Abercrombie (Banjup)
2MIGHTY MERLIN2875127.75A K Mclaren (Nambeelup)
3PAUA TO DETONATE6312527.64K Harding (Southern River)
4TRANSITION41661FSTDM J Beamish (Southern River)
5GO THUNDER2154127.97L A Hodgson (Nambeelup)
6RUMBLE SUPREME4464127.49J H Rennick (Barragup)
7OFF THE CHART25366NBTL J Britton (Nambeelup)
8SMILEY DYLAN4171627.43A K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 10A O Marino Auto Mechanics10:02PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SEZNICK4117622.77N J Iwanyk (Nambeelup)
2BEK’S FLAME6341522.83L M Isaac (Harrisdale)
3MAD MAG2512622.88P S Harvey (Nambeelup)
4FOXZAMI ICE31377FSHN V Minutillo (Banjup)
5AFROMAN67586NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6GINGIN AND DRY2442122.91J E Iwanyk (Nambeelup)
7PLANTAGENET8627122.67J F Carmody (Banjup)
8SUPREME GARSON1371822.94G B Berry (Stake Hill)
Race No. 11Greyhoundpp.com.au10:22PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CONROY FLEX4575528.12C M Bennett (Southern River)
2FREEWAY FAME21544FSHK Harding (Southern River)
3MARKET TALK28787FSTDB K Yates (Forrestdale)
4ISLE OF CAPRI3166428.21L A Hodgson (Nambeelup)
5CRYSTAL MAGIC18256NBTB J Maclean (Southern River)
6ELSIE’S GOLD2415627.82J A Wilson (Forrestdale)
7SINDARA55765NBTP J Hepple (Lexia)
8FREEWAY RYDER3512328.01K Harding (Southern River)
9HONEY CHOPS1378428.11M K Ion (Oakford)
10EMERALD MIST44557NBTB Cook (Southern River)
Race No. 12Box 1 Racing10:37PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1NEDLEY HOPSTER6667122.84A K Mclaren (Nambeelup)
2DALE’S FORCE6213522.83N J Iwanyk (Nambeelup)
3GEORGE DICKLE1646423.13D A Coldstream (Nambeelup)
42841422.73G R Horne (Nambeelup)
527558NBTD M Menaglio (Gnangara)
6DAINTREE TEDDY8213422.70J A Wilson (Forrestdale)
7TRAIN SONG5312722.79J E Iwanyk (Nambeelup)
8MISS HEPBURN6887622.81F Roberts (Huntingdale)
Race No. 1310:53PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BEAUFORT BOMBER64344NBTP Worthington (Nambeelup)
2HYTHE’S BEST42345NBTC M Bennett (Southern River)
3MATTY’S GIRL22252NBTS A Beard (Nambeelup Park)
4JACKPOT SUNDAY68357NBTB Cook (Southern River)
5TINTAGLIA3476628.51D M Menaglio (Gnangara)
6TOP CLASS DIVA86786NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
7LADY ASHBY5361727.89A K Mclaren (Nambeelup)
8WEEGIE24335NBTB J Maclean (Southern River)
9WHERE’S WINNIE1157828.18L M Isaac (Harrisdale)
10TEN CARAT LANKAN48577NBTB Cook (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments