Friday 30th December 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 30th December 2011

Race No. 1$35 Buffet Special06:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FREEWAY EXPRESS2856523.25K Harding (Southern River)
2WHISPERING BLUE1114122.50D C Hobby (Nambeelup)
3SMUDGE PROOF5754323.04J M Thompson (Southern River)
4VAIN VANE5855622.99J E Iwanyk (Nambeelup)
5COOLABAR BABE1544622.95P R Sutherland (North Yunderup)
6BLUE GUESS1224222.95L J Britton (Nambeelup)
7WEST COAST5546122.75B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8NOVEMBER CHIEF67665NBTP Worthington (Nambeelup)
9HOT FANTASIA3168223.06B J Abercrombie (Banjup)
10HEATHER’S SANDYF3178NBTA K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 2Fireworks @ Cannington On Nye06:57PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GINGIN AND DRY6651422.74J E Iwanyk (Nambeelup)
2HANNAH RHODE8178122.93K Jovanovic (Myalup)
3TRANSITION3862822.56M J Beamish (Southern River)
4GIVE AND TAKE1312122.67C Robartson (Churchable Qld)
5HAIL FORCE2521522.86S F Blair (Boddington)
6SIRIUS BLACK8687722.65L M Isaac (Harrisdale)
7FIRST RENDITION8841722.84B M Mcpherson (Southern River)
8OKAY ASHLEE1851423.10A K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 3Mandurah Indoor Sportz07:13PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RUDGE4122222.49A K Mclaren (Nambeelup)
2STORMY WEATHER3111422.47G W Martin (Southern River)
3BOMBER COMMAND1377322.49T M Williams (Nambeelup)
4MUNGO PARK1818422.37L J Britton (Nambeelup)
5DOWNTOWN DIXIE1421522.69L M Isaac (Harrisdale)
6GRAMPS3741222.61M J Beamish (Southern River)
7OCTANE ATTACK4356122.62J E Iwanyk (Nambeelup)
8ASSASSIN’S QUEST2743122.69W Mcnally (Bouvard)
9AT THE BOWZER6477522.60B Cook (Southern River)
Race No. 4Skyracing.tv07:33PM (WAtime)
Grade 2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA GET GET1553622.81M J Beamish (Southern River)
2PLANTAGENET8158822.52J F Carmody (Banjup)
3SECRET IMAGE3117122.76K J Foxton (Oakford)
4TWIST AND SHOUT22234NBTB Keel (Canning Vale)
5WEST ON CRAIG4623322.71L A Hodgson (Nambeelup)
6KAYLA ANGEL5871823.05I T Wynn (Wellard)
7SHIFTY DISH2154222.78L M Isaac (Harrisdale)
8PEDRO’S THUNDER74171FSHT O Tzouvelis (Ormeau)
9AT THE BOWZER6477522.60B Cook (Southern River)
Race No. 5Silver Sands Resort07:57PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SHAWNTEONA1115222.77B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2OXLEY RULER5353422.47A K Mclaren (Nambeelup)
3WILLIE SPECIAL2151322.39W A Skipper (Gosnells)
4BLACK MANDAGERY1536622.73J E Iwanyk (Nambeelup)
5OCTILLY GIRL1182322.83B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6ALCIDE HERVEAUX14518NBTJ M Thompson (Southern River)
7HEWAHE1323823.12M J Beamish (Southern River)
8JET JAMES7236722.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9LUIS BALE3251522.91K J Foxton (Oakford)
10CANADIAN CLUB37436NBTB J Abercrombie (Banjup)
Race No. 6Prime Trophies08:12PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1COCHISE COUNTY4416723.33K W Duncan (Duncraig)
2LOVEY DOVEY5557222.84J E Iwanyk (Nambeelup)
3AL’S SPECIAL1311122.39W A Skipper (Gosnells)
4FIRE SALE4614323.15C M Bennett (Southern River)
5BOOM GASPAR63532NBTB I Smithson (Byford)
6WHERE’S KATIE4132322.68L M Isaac (Harrisdale)
7SIR SLURPALOT2367322.93M J Beamish (Southern River)
8YOKATTA12154FSHB J Abercrombie (Banjup)
9DAINTREE TEDDY6326322.70J A Wilson (Forrestdale)
10LUIS BALE3251522.91K J Foxton (Oakford)
Race No. 7A1 Salvage & Hardware08:27PM (WAtime)
FFA event over 647 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1KALDEN ATHENA121P8FSTDD R Biddle (Bayswater)
2KAY CEE EXPRESS5245137.45S B Withers (Cardup)
3BASHY’S BOY36512NBTB I Smithson (Byford)
4EXACTA BABE35785NBTJ A Wilson (Forrestdale)
6KHAFRA1733637.18K Harding (Southern River)
7PHASE THREE HO68367NBTL J Britton (Nambeelup)
8MIATA61111FSHP Stuart (Oakford)
Race No. 8Mandurah Stockfeeds08:47PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CHINESE WARRIOR5222522.74B J Maclean (Southern River)
2SMART GUESS3136522.83L J Britton (Nambeelup)
3BELARUS BABE8754622.64J E Iwanyk (Nambeelup)
4PAUA TO DETONATE5153422.92K Harding (Southern River)
5DIAMOND STRIKE24866NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
6DYNAMIC CATCH4318222.80S B Withers (Cardup)
7LAGOON BRANSON53415NBTT J Gummow (Martin)
8MR. PRICKLEPANTS23264NBTK W Duncan (Duncraig)
9LATINO WAY6432623.13K Harding (Southern River)
10KLIMTASTIC6347423.09K Jovanovic (Myalup)
Race No. 9Toledo Trailers09:07PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LIQUIGAS75735NBTB Cook (Southern River)
2JOLSON7778627.67L M Isaac (Harrisdale)
3ETHANOL BOY1658128.09S A Beard (Nambeelup Park)
4PROFICIENT78123NBTM J Beamish (Southern River)
5SHANNON FLEX1671827.69L M Isaac (Harrisdale)
6DUQUETTE3124327.62G W Martin (Southern River)
7OCEAN DEEP1267627.66W Mcnally (Bouvard)
8BATTSY MONELLI1372127.54D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 10Essential Refrigeration Services09:22PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BEAUFORT BOMBER6816728.07P Worthington (Nambeelup)
2FREEWAY QUEEN2817727.85K Harding (Southern River)
3FORMATT8165527.80A K Mclaren (Nambeelup)
4NON COMPUS1334627.73L M Isaac (Harrisdale)
5PANTRY PAT62244NBTB J Maclean (Southern River)
6TIBBY CALLAN66788FSTDK J Foxton (Oakford)
7RUBY’S A DREAMA5531127.87K N Mclennan (Barragup)
8GOLDEN ACTION77175NBTK J Foxton (Oakford)
Race No. 11Mandurah Mail09:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1JONES GIRL8345222.80B M Mcpherson (Southern River)
2BASHY’S MAGIC3233422.65J E Iwanyk (Nambeelup)
3SEEK TO BREAK8118722.91B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4SLURPY3417522.81M J Beamish (Southern River)
5DAISY THOMAS5417523.15I T Wynn (Wellard)
6GALAXY CHASER5471822.84L M Isaac (Harrisdale)
7REGENT SHIRAZ3424122.96K Harding (Southern River)
8MISTER MOJITO13336NBTA K Mclaren (Nambeelup)
9DAINTREE TEDDY6326322.70J A Wilson (Forrestdale)
10CANADIAN CLUB37436NBTB J Abercrombie (Banjup)
Race No. 12New Year’s Eve @ Cannington10:02PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WHOMPI SURFER5378122.76L M Isaac (Harrisdale)
2MOSS VALE1472122.64L J Britton (Nambeelup)
3TRATOR TAREN6716422.78B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4HAYLEY’S MY MUM7813122.82A K Mclaren (Nambeelup)
5MAXIMOO6487222.72G B Berry (Nambeelup Park)
6BAGO STAR1815322.78A K Mclaren (Nambeelup)
7MIGHTY HELPFUL1117622.73B M Mcpherson (Southern River)
8GINGIN ON ROCKS7232722.58J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 13Greyhounds As Pets10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PLUG THE PIPE3355328.04R M Valenti (Barragup)
2OH SO SMART3148427.90D N Mccosker (Donnybrook)
3TOP CLASS AVAF721128.00S B Withers (Cardup)
4WHERE’S BULL77878NBTP Worthington (Nambeelup)
5EAGLE CHICKY2833427.91K N Mclennan (Barragup)
6HALLPACK JILL76626NBTP Worthington (Nambeelup)
7UNO HEYZY7778527.86G B Berry (Nambeelup Park)
8WHISPERING LING73214FSTDD C Hobby (Nambeelup)
9PAW EFFORT22566NBTJ C Graham (Karnup)
10BUCKETS FYFE8575628.87J C Graham (Karnup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments