Friday 9th November 2012

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 9th November 2012

Race No. 1Airefrig06:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1GLEN ABBEY CHILL8778722.97P Worthington (Nambeelup)
2WEST ON JAKE5431522.74C M Bennett (Southern River)
3KALDEN DROGO1221422.74E A Campana (Canningvale)
4PIER STREET PUNK46274FSHM J Beamish (Southern River)
5MR. CROSSLEY6568722.91C M Bennett (Southern River)
6HOLLY HAWK1218NBTJ E Wright (Southern River)
7BALLA BOY2212123.07L J Britton (Nambeelup)
8LIGHTNING FLAME221523.32D A Coldstream (Nambeelup)
9UNRESTRAINED3677423.16H P Spykers (Wundowie)
10ABROLHOS PEARL1587723.22P J Worthington (Nambeelup)
Race No. 2Cox06:57PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON LUKE3572322.67P Worthington (Nambeelup)
2MARKO SAID SO3612422.74J Dailly (Bakers Hill)
3BELARUS BABE6773422.64J E Iwanyk (Nambeelup)
4PRECIOUS PRETZEL5773122.80J E Iwanyk (Nambeelup)
5LIFE WARMING1614622.90J C Graham (Karnup)
6SWIFT PEDRO43114NBTB J Maclean (Southern River)
7ARNESS1232622.69E A Campana (Canningvale)
8MISS KNOCKOUT54665NBTJ Dailly (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Katsaros07:12PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BIG POPPER16334NBTL M Isaac (Harrisdale)
2TIGER TIGER3214827.73A K Mclaren (Nambeelup)
3EVENING EMERALD62342NBTS A Beard (Nambeelup Park)
4DIPLOMATIC LADY1785628.14J E Iwanyk (Nambeelup)
5LEONNESS5161327.68L M Isaac (Harrisdale)
6CHRISSIE CON7451827.95D R Starkie (Casuarina)
7SPICEY EBONY2473227.84D R Starkie (Casuarina)
8FRANTIC FUSION35155NBTD R Biddle (Bayswater)
9MZUNGU8646527.95A J Donohoe (Nambeelup)
10ROCKET REGY5345428.02J C Graham (Karnup)
Race No. 4Andrew’s07:27PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $3,130 Prizemoney.
1st: $1,800 2nd: $515 3rd: $255 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TYPHOON MONELLI8311322.62B J Maclean (Southern River)
2TYPAN7213522.82J E Iwanyk (Nambeelup)
3SARANDON1636522.59E A Campana (Canningvale)
4MAXY RHYTHM5635622.79J H Rennick (Barragup)
5CLAY PAN24255NBTL J Britton (Nambeelup)
6RED FLAME76234NBTL M Isaac (Harrisdale)
7STAND AT EASE44143FSHG W Martin (Southern River)
8PREMIUM FANTASY11663FSTDM J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Williams07:46PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1RUMBLE BLITZ24137FSTDJ H Rennick (Barragup)
2BUDDY BE COOL1122522.46T J Erenshaw (Canning Vale)
3FEW TOO MANY5141222.91L J Britton (Nambeelup)
4FOSSICK6284322.62J Cole (Lake Clifton)
5OKAY ASHLEE7411522.66B J Maclean (Southern River)
6MISTER MOJITO3514722.64J A Wilson (Forrestdale)
7SPECIAL KATH1167222.49W A Skipper (Barragup)
8SUNCUP1716322.77C M Bennett (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Essential Refrigeration Services08:02PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $8,450 Prizemoney.
1st: $5,500 2nd: $1,570 3rd: $785 Unplaced: $85.

No.NameFormBestTrainer

1BELLE SPECIAL6112122.59W A Skipper (Barragup)
2BIG BLUE ACES2121222.87L M Isaac (Harrisdale)
3GIVE AND TAKE4212122.29L J Britton (Nambeelup)
4OUR TOPPER4316122.47L J Britton (Nambeelup)
5JAGUAR PINES64452NBTB I Smithson (Byford)
6RUDGE2135222.40B J Maclean (Southern River)
7AUTOAMERICAN6145122.76J F Carmody (Banjup)
8FROSTY MONELLI2761122.54D C Hobby (Nambeelup)
9SPECIAL KATH1167222.49W A Skipper (Barragup)
10FEW TOO MANY5141222.91L J Britton (Nambeelup)
Race No. 7Falkstrom08:27PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OCEAN DEEP1262827.63W Mcnally (Bouvard)
2LAGOON PACKER8648227.51J J Gunning (Southern River)
3LAYOUT5141827.86L M Isaac (Harrisdale)
4BLACK WOLF7515227.72D R Biddle (Bayswater)
5WILLIE SPECIAL2362327.93W A Skipper (Barragup)
6OCTANE VOW6311227.60L J Britton (Nambeelup)
7INDIGO RELTUB5861827.70L J Britton (Nambeelup)
8DEJA VOODOO1624427.54D R Starkie (Casuarina)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Smedley08:42PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ON THIS DAY3227127.94L M Isaac (Harrisdale)
2EX FACTOR22441NBTJ Dailly (Bakers Hill)
3COOL RUSH1154527.54M J Beamish (Southern River)
4TWIST AND SHOUT7472627.70L M Isaac (Harrisdale)
5EDIE WILL DOO3226227.85D C Hobby (Nambeelup)
6OH SO SMART2117627.90D N Mccosker (Donnybrook)
7KALDEN VIVACE1611327.73D R Biddle (Bayswater)
8BAUTISTA8762227.40B J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Rose08:57PM (WAtime)
FFA event over 647 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ROUSAY34353NBTL J Britton (Nambeelup)
2CLARETOWN JETT1835236.84L J Britton (Nambeelup)
3UNTIL THEN64182FSTDL J Britton (Nambeelup)
4EMBARGO7627137.14D R Starkie (Casuarina)
5*** VACANT BOX ***
6BARRIQUE32251FSHA K Mclaren (Nambeelup)
7BEAUDINE42255FSHB I Smithson (Byford)
8ATELIER5553437.02R M Valenti (Barragup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Langley09:12PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PLANTAGENET3575622.52B J Marshall (Southern River)
2SMASHING GYPSY1585422.91M J Beamish (Southern River)
3LUCKY PLAYER1551323.05D S Rowe (Nambeelup)
4QUICK CHANCE1372222.88L M Isaac (Harrisdale)
5BOWLER’S FANCY1615223.05S A Beard (Nambeelup Park)
6GINGIN ON ROCKS1535722.56J E Iwanyk (Nambeelup)
7SHEZA BIG GIRL3766623.09T J Erenshaw (Canning Vale)
8LOLLY COOLER5416422.64L M Isaac (Harrisdale)
9TOP DRAW DIVA1811723.00A K Mclaren (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Jones09:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1COUGAR ASSASSIN5368722.74W Mcnally (Bouvard)
2RUMBLE HERO7442722.70J H Rennick (Barragup)
3GLOVES ARE OFF2236422.80J E Iwanyk (Nambeelup)
4GINGIN AND DRY7137422.74J E Iwanyk (Nambeelup)
5CRASHIN’ KOBY67273NBTB J Maclean (Southern River)
6EVER SO SWEET5325822.86H P Spykers (Wundowie)
7QUARTZ KING2231222.79P Worthington (Nambeelup)
8CHARLIE WAFFLES1742522.92L M Isaac (Harrisdale)
9TOP DRAW DIVA1811723.00A K Mclaren (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Collee09:42PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PERHAPS3646322.89J E Iwanyk (Nambeelup)
2INCARCERATE3653622.85B J Maclean (Southern River)
3SMALL TALK1866622.92L M Isaac (Harrisdale)
4KALDEN MISCHIEF33312NBTD R Biddle (Bayswater)
5LEDARO HOLLY45712NBTG R Price (Ballajura)
6DYNAMIK PLANET4451222.70J A Wilson (Forrestdale)
7PATRICIA LI28787NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8BLACK MANDAGERY7462522.73J E Iwanyk (Nambeelup)
9EARN TO BERTH7554523.04L M Isaac (Harrisdale)
10WEST ON DIAMOND7183823.17R Terrington (Port Kennedy)
Race No. 13Smith09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DANA SIENNA57733NBTM J Beamish (Southern River)
2MORE EXPECTED4122328.01C M Bennett (Southern River)
3ON THE GAME55736NBTJ Dailly (Bakers Hill)
4KOOPER KEEPING42356NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
5GRANTHAM GIRL1422527.85D R Biddle (Bayswater)
6GINGER WHINGER1151427.67E A Campana (Canningvale)
7DEBELLO DANCER3115528.34M J Beamish (Southern River)
8FOXY ROMEO76244NBTD A Coldstream (Nambeelup)
9UPLIFTING63755NBTD R Starkie (Casuarina)
10MISS TARNIE LEE33538NBTD A Coldstream (Nambeelup)