Monday 18th February 2013

Greyhound Box Draw For – Monday 18th February 2013

Race No. 1Free Entry05:16PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUTBACK DIVA68875NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
2BIT A TOMAGO51268NBTD S Rowe (Nambeelup)
3OH MAM25668NBTJ M Thompson (Southern River)
4BLUE JASPER34766NBTJ M Thompson (Southern River)
5ELITE FRAME28424NBTJ Jovanovic (Serpentine)
6SMASH FOR CASH18477NBTG W Batty (Bellevue)
7LAPPING IT UP77366NBTJ A Waters (Nambeelup)
8FLAMBOYANT18784NBTB Phillips (Wanneroo)
9NICK AND MICK64757NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10ANGEL LEE76676NBTP J Worthington (Nambeelup)
Race No. 2Chasers Cafe05:36PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SKY SHADOW6325617.57J M Thompson (Southern River)
2SECRET INTERLUDE57837NBTD N Magistro (Oakford)
3MARIE MONELLI65387NBTD A Coldstream (Nambeelup)
4SNOOKI6848717.60G G Hall (Thornlie)
5GENISTA GEM5342217.58J A Waters (Nambeelup)
6AMAKI PACIFIC3744317.24P J Worthington (Nambeelup)
7KYLIE KAN67565NBTW J Worthington (Mundijong)
8MICKALENA42754NBTG G Hall (Thornlie)
9MR. FOLEY5676417.37P Worthington (Nambeelup)
10WILD SPIRIT7215817.53G G Hall (Thornlie)
Race No. 3Manjoogoordap 05:56PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S KATIE46687NBTL M Isaac (Harrisdale)
2CORK SOAKER47836NBTL M Isaac (Harrisdale)
3MR. SPRITE62146NBTD N Magistro (Oakford)
4SNOW BULLET6886617.38L J Rees (Byford)
5SAMMY SULTANA86833NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6DAISY FLAME6776517.42P Worthington (Nambeelup)
7RETRO NIGHT6454517.22P Worthington (Nambeelup)
8WEST ON EVE3284817.25P Worthington (Nambeelup)
9MARYLAND5111417.33P Worthington (Nambeelup)
10LEAVE ME HANGIN’3537717.30P Worthington (Nambeelup)
Race No. 4Black Tar06:16PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LOTSA FUN7417422.91L M Isaac (Harrisdale)
2NEW YORK HUSTLE5776823.11G G Hall (Thornlie)
3HENSCHKE8751523.64J M Thompson (Southern River)
4MILLIONS FOR 5123.17K T Charles (Hopeland)
5CHALANA COOL5145323.27J A Waters (Nambeelup)
6ESS ESS SHAMBI6666823.02G B Berry (Nambeelup Park)
7FUNNY MAN61552NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8UNDER PRESSURE8827723.24P Worthington (Nambeelup)
9SHE’S TWISTED3356423.06R Brankstone (Oakford)
10PRECISE TIMING1378623.21B J Maclean (Southern River)
Race No. 5Brookton Hounds06:36PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ARFA NUFFIN78568NBTD S Rowe (Nambeelup)
2PAINT DA FENCE6735828.20J A Waters (Nambeelup)
3WOT WOT WOT114FSTDL J Britton (Nambeelup)
4DIAMOND SIYAN4322328.28L J Rees (Byford)
5CAITIE CAM51635NBTB J Maclean (Southern River)
6WHAT’S BLITZING22226NBTJ A Wilson (Forrestdale)
7TWO UP TOM41442NBTB J Maclean (Southern River)
8CHANGES26636NBTP Worthington (Nambeelup)
9KRIDON KEEPSAKE7565428.23S A Beard (Nambeelup Park)
10DENMAR LA LA61663NBTJ A Waters (Nambeelup)
Race No. 6Mandurah Indoor Sportz06:58PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TRINIDAD SCORPIO8786823.32J A Waters (Nambeelup)
2CEE ME FLY7685423.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3FANCY ZAC4221222.92B J Maclean (Southern River)
4LIGHTNING FLAME8777623.32D A Coldstream (Nambeelup)
5REAL TIME6321423.31R Catanzaro (Bertram)
6KRIDON HELLRAZOR53844NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7FIRST STRIKE1622522.99T M Williams (Nambeelup)
8GO PROM QUEEN1433423.02L J Britton (Nambeelup)
9DENMAR LA LA6166323.15J A Waters (Nambeelup)
10ROCK ME PLEASE1244823.15K T Charles (Hopeland)
Race No. 7The Mandurah Life07:18PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY CHICKY6332317.21E Crudeli (Nambeelup Park)
2LOLLY COOLER42255NBTL M Isaac (Harrisdale)
3SNIPER’S SHOT1111817.02B J Maclean (Southern River)
4RAP ABOUT3153317.15K N Mclennan (Barragup)
5DOWNUNDER DOLL7214517.21J Jovanovic (Serpentine)
6WANDY CARLA2581117.32G G Hall (Thornlie)
7ROCK ROULETTE4714717.27K T Charles (Hopeland)
8COME IN SPANNER5861417.33D S Rowe (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Sprintergold07:35PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON SPIFFY22131FSHL J Britton (Nambeelup)
2TWO EYE CEE5475727.88P Worthington (Nambeelup)
3DANA SIENNA5452128.24B J Maclean (Southern River)
4CHUBBY CHECKER4644328.41G R King (Martin)
5WHISPERING BAZZA56185NBTJ Jovanovic (Serpentine)
6LA SIGNORA7433128.02D S Rowe (Nambeelup)
7STACK THE DOE85554NBTP R Sutherland ( Yunderup)
8LOST IT6734628.26G G Hall (Thornlie)
9KRIDON KEEPSAKE7565428.23S A Beard (Nambeelup Park)
10DENMAR LA LA61663NBTJ A Waters (Nambeelup)
Race No. 9The Big Breakfast07:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REROD ROSE13847FSHC A White (West Pinjarra)
2COOL ACES5658317.36B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3HEWAHE6688717.18M J Beamish (Southern River)
4SIR SLURPALOT7741817.41J A Waters (Nambeelup)
5VELOCITY BLITZ4833117.31M J Beamish (Southern River)
6WHISPERING LING77534NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
7SKODA43531FSTDB J Marshall (Southern River)
8SLURPY8478117.55J A Waters (Nambeelup)
9LEAVE ME HANGIN’3537717.30P Worthington (Nambeelup)
10MARYLAND5111417.33P Worthington (Nambeelup)
Race No. 10Skyracing.tv08:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALPHA ODYSSEY6881217.45J A Wilson (Forrestdale)
2KARLOO KRACKER47736NBTB J Marshall (Southern River)
3WHAT’S THE DIFF34743NBTP J Worthington (Nambeelup)
4DIAMOND DEBELLO6726217.35M J Beamish (Southern River)
5DIAMOND DREAMER2587517.31P Worthington (Nambeelup)
6PLATINUM DUCHESS78758NBTG G Hall (Thornlie)
7 SHAMBI44547FSTDG B Berry (Nambeelup Park)
8SNOW CHANCE43264NBTG G Hall (Thornlie)
9FAST STRIKE18526NBTT M Williams (Nambeelup)
10WEST ON CLAUDIA5156817.63P Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments