Monday 25th April 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Monday 25th April 2011

Race No. 1Alcoa06:12PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BILLIONAIRE52867NBTD A Coldstream (Nambeelup)
2NIKA LILLY ROSE34653NBTD A Coldstream (Nambeelup)
3VAMPERELLA36343NBTL S Celenza (Girrawheen)
4ROCK OBSESSION33322NBTK Charles (Baldivis)
5CEEKAY RHYTHM55426FSHB J Maclean (Southern River)
6COME ON ELLA52353NBTD A Coldstream (Nambeelup)
7KANO’S ENDEAVOUR66772NBTL S Celenza (Girrawheen)
8RANGI’S REVENGE5443FSHM K Ion (Oakford)
9JUPITER’S CHOICE88872FSHP Worthington (Nambeelup)
10TRIXIE THE PIXIE43556NBTP S Harvey (Nambeelup)
Race No. 2Comfort Inn – Crest Mandurah06:32PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CHINA’S ME DAD36454FSHM K Ion (Oakford)
2GOIN’ IRISH42366NBTJ B Fleming (Harrisdale)
3AGENT DONNA72576NBTB W Thompson (Nambeelup)
4ROMAN NOSE2FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
5BELARUS1FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
6JUSSY BOY87874NBTG W Batty (Bellevue)
7EAGLE CHICKY4FSHK N Mclennan (Barragup)
8RAHNI BLU26373NBTG G Hall (Thornlie)
9IT’S A DOUBRIE26676NBTB M Mcpherson (Southern River)
10WHERE’S DRATTA73465NBTD A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 3City Of Mandurah06:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GYPSY INDIGO37632NBTJ M Thompson (Southern River)
2SNOW BULLET1511122.85M S Rees (Byford)
3FONZIE RELTUB3187722.93G E Ellis (Armadale)
4OCTANE GLADE45414NBTB J Maclean (Southern River)
5SPEEDY ENDEAVOUR43164NBTL S Celenza (Girrawheen)
6NONSTOP BRINDLE6373323.07L M Isaac (Harrisdale)
7GO THUNDER5356222.87L A Hodgson (Nambeelup)
8RUBINATE2835123.29K J Foxton (Oakford)
9HIT YOUR HEAD7324722.80M A Morrone (Southern River)
10HARD COPY5243423.03P Worthington (Nambeelup)
Race No. 4Shire Of Murray07:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SECRET IMAGE1281123.02D N Neilsen (Halls Head)
2INAPPROPRIATE4263322.99K J Foxton (Oakford)
3EMMA BITES12232NBTM A Morrone (Southern River)
4CHRONIC FIBBER5514223.47L J Rees (Byford)
5LOCKHART MONELLI3464323.33B J Maclean (Southern River)
6JONES GIRL2826322.88B M Mcpherson (Southern River)
7NOVEMBER CHIEF68873NBTP Worthington (Nambeelup)
8PA’S SLIPPERS2123.34K N Mclennan (Barragup)
9STAGGERING HOME7826822.84D A Coldstream (Nambeelup)
10EL CASTILLO2824822.85J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 5Seashells Mandurah07:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MATTY’S GIRL78336NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2JUST CAN57658NBTN Kershaw (Rockingham)
3BLUEWATER46467FSTDB J Maclean (Southern River)
4ANNMALA SPIRIT87756NBTP Worthington (Nambeelup)
5ISLE OF CAPRI34353NBTL A Hodgson (Nambeelup)
6OXLEY RIVERS42642NBTM A Morrone (Southern River)
7GOOD COOL DADDY48564NBTB W Thompson (Nambeelup)
8ALARM RADAR26578NBTW A Brown (West Swan)
9SWIFT MANDAGERY76776NBTB W Thompson (Nambeelup)
10BEAU BRUMMELL21522NBTG R Horne (Nambeelup)
Race No. 6Peel Festival Cup07:52PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LOTZA TALENT1143722.82P S Harvey (Nambeelup)
2PURE FORCE3233422.82M S Rees (Byford)
3LOTS OF CHANCES7672822.62L J Britton (Nambeelup)
4CHUCKA KEEPING5213522.63M S Rees (Byford)
5SERIOUS KAOS65676NBTD A Coldstream (Nambeelup)
6BEER BELLY1144122.90L M Isaac (Harrisdale)
7TOPLINE TIGER1234123.12M A Morrone (Southern River)
8SUPREME GARSON4151622.94G B Berry (Stake Hill)
9BARACKO TUX3287822.96K J Foxton (Oakford)
10ROSIE RHODE1468722.79A K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 7Traditional Limousine Services08:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SPARTAN TIGER22225NBTB J Maclean (Southern River)
2GILBARCO3314323.32B M Mcpherson (Southern River)
3DREAM MASTER6576623.06L M Isaac (Harrisdale)
4ROCKET BURNER4253123.47J A Wilson (Forrestdale)
5JET’S JULIET7478223.31L J Rees (Byford)
6WEST ON JAKE223122.91L J Britton (Nambeelup)
7TARA’S SPECIAL6133323.35B W Thompson (Nambeelup)
8BELFAST KATHY4621423.31M S Rees (Byford)
9MIDAS MALDINI48848NBTW A Brown (West Swan)
10MIDNIGHT PEDRO5243622.98P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 8Murray Engineering08:28PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DALE’S FORCE1152622.88N J Iwanyk (Nambeelup)
2INCARCERATE3561523.05A K Mclaren (Nambeelup)
3HE’S GONE LOCO1854423.04L M Isaac (Harrisdale)
4MAD MAG2162523.04P S Harvey (Nambeelup)
5FIRST RENDITION1177322.91H J Carter (Boddington)
6SOLILOQUY SECRET2483722.81K J Foxton (Oakford)
7BRALYN SHORTY6422822.73G R Horne (Nambeelup)
8ISABELLA’S JOY6371722.96M S Rees (Byford)
9WOODY EVA1774122.88S A Lee (Barragup)
10HURRICANE SPHINX5667122.74A J Donohoe (Mandurah)
Race No. 9Lakeside Holiday Apartments08:52PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CRUIZIN BOOTS34366NBTB W Thompson (Nambeelup)
2UNDAMAGED5FSHG W V Diemen (Munster)
3SELENA ENDEAVOUR25432NBTL S Celenza (Girrawheen)
4SMILEY ROYALE3FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
5YANK TANK24NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6HUFFINATOR4551FSHD A Coldstream (Nambeelup)
7RUBY’S A DREAMA42NBTK N Mclennan (Barragup)
8PILBARA LASS52827NBTB M Mcpherson (Southern River)
9I’M GOIN’63165NBTJ B Fleming (Harrisdale)
10JAMBO JIM22676NBTK Jovanovic (Myalup)
Race No. 10Pinjarra Race Club09:07PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FOXY ROMEO3537NBTD A Coldstream (Nambeelup)
2SHIRALLEE TINMIN23887FSTDK J Foxton (Oakford)
3SPEED SNAP44534NBTB J Maclean (Southern River)
4BELARUS BABE3FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
5POWER CRANK56783NBTB M Mcpherson (Southern River)
6TYPHOON TERRICKA36544NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7TRIPPIN’ OVER35NBTS A Lee (Barragup)
8PUGSLY RELTUB35263NBTG E Ellis (Armadale)
9VENITA ENDEAVOUR5P464NBTL S Celenza (Girrawheen)
10C’MON DARLING46845NBTA J Donohoe (Mandurah)
Race No. 11Pinjarra Paceway09:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SPOOKY BULLET2656223.15L J Rees (Byford)
2LIFE WARMING4244123.03J C Graham (Karnup)
3SOUMILLON8381823.12K J Foxton (Oakford)
4SONNY’S SPENCE65882NBTL M Isaac (Harrisdale)
5SNOW DRAMA7557823.27B M Mcpherson (Southern River)
6SCARLETT MONELLI33326NBTB J Maclean (Southern River)
7SEZNICK5681423.08N J Iwanyk (Nambeelup)
8SICILIAN WAVE1245722.90M A Morrone (Southern River)
9WELLARD BIKIMI2345422.88K Jovanovic (Myalup)
10COMMEMORATE77727FSTDM S Rees (Byford)
Race No. 12Rwwa09:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TWIN SHARE3315228.52J A Wilson (Forrestdale)
2I’M MEANER5454528.22L M Isaac (Harrisdale)
3WEEGIE56644NBTB J Maclean (Southern River)
4JODIE’S CHAMP6577428.15B W Thompson (Nambeelup)
5BEAUFORT BOMBER65464NBTP Worthington (Nambeelup)
6MISS PROPOSE37678NBTR Terrington (Port Kennedy)
7LIBERACE27776NBTR L Clarke (Thornlie)
8ROULA MONELLI5443728.37S A Beard (Nambeelup Park)
9JULIAN’S GIRL78887NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10MOGAH MISS82888NBTP Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments