Thursday 11th August 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 11th August 2011

Race No. 1Brookton Hounds06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1PA’S SLIPPERS7271PFSTDK N Mclennan (Barragup)
2WACKY PETER73237NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3BAZOOKA BAZ74782NBTD A Coldstream (Nambeelup)
4WEST ON TRACY2222317.66G G Hall (Thornlie)
5HOTSHOT ROSIE45334NBTB J Maclean (Southern River)
6STACKY’S STRIKES23785NBTG W Batty (Bellevue)
7BLONDE JAZZ5672617.56J M Thompson (Southern River)
8HOWARD’S PUZZLE7758417.43P J Worthington (Nambeelup)
9EMMA BITES5336517.42M A Morrone (Southern River)
10SMILEY ROYALE67676FSTDJ M Thompson (Southern River)
Race No. 2A1 Salvage @ Hardware06:51PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY’S A DREAMA3222123.08K N Mclennan (Barragup)
2KNOW RELEASE3154323.11L M Isaac (Harrisdale)
3UNBENDABLE43813NBTG W V Diemen (Munster)
4CHRONIC FIBBER6847523.47L J Rees (Byford)
5PURE LAUGHTER4674422.91D S Rowe (Nambeelup)
6LOVE YA BABY81683NBTK J Foxton (Oakford)
7BRETT’S CHAMP2268122.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8MIGHTY HELPFUL135123.16B M Mcpherson (Southern River)
9I’M GOIN’3756823.27J B Fleming (Harrisdale)
10FEIJOA1767723.10P Catanzaro (Hamilton Hill)
Race No. 3Silver Sands Resort07:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HABONDIA1766628.63S A Beard (Nambeelup Park)
2TINY LULU22322NBTD C Hobby (Nambeelup)
3DISCO DOTTIE1554528.46B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4LOST IT2884628.26D A Coldstream (Nambeelup)
5BOOM GASPAR22276NBTB I Smithson (Byford)
6DEEMONU4454628.26J B Fleming (Harrisdale)
7AIMER2252127.70L J Britton (Nambeelup)
8ROCK 211FSHK T Charles (Hopeland)
9MOGAH MISS84587NBTP Worthington (Nambeelup)
10MATTY’S GIRL74868NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 4Black Tar07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HERE COMES ROSIE2515823.21G G Hall (Thornlie)
2FIFTY SIX CHEVI13123.01G W V Diemen (Munster)
3WHOMPI SURFER312623.00L M Isaac (Harrisdale)
4MENINDI15658NBTD S Rowe (Nambeelup)
5WHISPERING BELLE3271223.16D C Hobby (Nambeelup)
6SHAWNTEONA8424223.00B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7RUMBA RHYTHM5364423.57J H Rennick (Barragup)
8BAFANA BAFANA111FSHP Evans (Wellard)
9CRUISER MAC1272823.41K N Mclennan (Barragup)
10MILLIE ALLEN5375623.19J M Thompson (Southern River)
Race No. 5A O Marino Auto Mechanics07:43PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1GENISTA GEM62148NBTD A Coldstream (Nambeelup)
2JONES GIRL6533622.88B M Mcpherson (Southern River)
3SUPER PUZZLE52537NBTM A Stewart (Gidgegannup)
4LIVE WIRE LAKODA41332NBTB Cook (Southern River)
5THAT’S BUDDY1436523.15J M Thompson (Southern River)
6MARKET TALK87587NBTB K Yates (Forrestdale)
7SMILE AND WAVE2232323.28W Rose (Nambeelup)
8REILLY’S REWARD6337623.01K J Foxton (Oakford)
9CHIANG MAI CHICK5867623.17B A Lynch (Ballajura)
Race No. 6Teddy Allfire08:04PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ALCIDE HERVEAUX52646NBTB J Maclean (Southern River)
2SAM MONELLI1122328.12D C Hobby (Nambeelup)
3ONCE WAS WILD52311FSTDD S Rowe (Nambeelup)
4OUR GINJA NINJA6858828.27D A Coldstream (Nambeelup)
5RICCIARDO4464628.01P Catanzaro (Hamilton Hill)
6GOOD COOL DADDY4617828.28B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7LUXURY KING66766NBTP Worthington (Nambeelup)
8STEADFAST MAX44528NBTB K Yates (Forrestdale)
9TRUSTY SIDEKICK4777828.43S A Beard (Nambeelup Park)
10SILVER PILLOW5666728.38S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 7Leemond08:19PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BRONKO PETE88557FSTDG G Hall (Thornlie)
2PLUG THE PIPE12242NBTR M Valenti (Barragup)
3GOTTA GET GET11418FSTDM J Beamish (Southern River)
4ZOO KITA45646FSTDM A Stewart (Gidgegannup)
5GREEN FLAME6171317.25L M Isaac (Harrisdale)
6LIVELY HAND22447NBTB K Yates (Forrestdale)
7COCO JOE2312217.09B Cook (Southern River)
8TOBASCO LAD1131116.77J F Carmody (Banjup)
9PRETTY MUCH GOLD44172FSTDM J Beamish (Southern River)
10MANOLO BLAHNIK87111FSTDB Cook (Southern River)
Race No. 808:35PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BIANCO43485FSTDP Worthington (Nambeelup)
2GINGIN BOY3761816.99S B Withers (Cardup)
3LEDARO HOLLY1124317.20B Cook (Southern River)
4TRUE BLUE DRAMA12564NBTB M Mcpherson (Southern River)
5MR. MILLER5867217.37P R Sutherland ( Yunderup)
6KRACKENATOR5674817.26D A Coldstream (Nambeelup)
7FATAL IMPACT16783FSTDL M Isaac (Harrisdale)
8RUNAWAY RHYTHM21371FSTDJ H Rennick (Barragup)
9COCCOLICIOUS8358517.48B Cook (Southern River)
10PRETTY MUCH GOLD44172FSTDM J Beamish (Southern River)
Race No. 9Hidden Cost08:57PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DEFECTOR57616NBTB Cook (Southern River)
2JEANNIE’S GIFT12377FSTDL J Britton (Nambeelup)
3CAPTAIN ELLI36487FSTDB K Yates (Forrestdale)
4SEZNICK8214417.30G G Hall (Thornlie)
5BLACKOUT PEDRO3412617.05R M Valenti (Barragup)
6RUMBLE ZONE78514FSTDM J Beamish (Southern River)
77141516.96G R Horne (Nambeelup)
8JAY JAY’S FLAME7211116.97L M Isaac (Harrisdale)
9MOVIE EXTRA66756FSTDP Worthington (Nambeelup)
10COCCOLICIOUS8358517.48B Cook (Southern River)
Race No. 10Star Character09:17PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DAISY THOMAS6124817.32I T Wynn (Wellard)
2AT THE BOWZER7215217.42L J Britton (Nambeelup)
3OCTANE GLADE4414217.30B J Maclean (Southern River)
4FIRST RENDITION45871FSTDB M Mcpherson (Southern River)
5HEWAHE4173117.18M J Beamish (Southern River)
6AMAKI PACIFIC8415217.47P J Worthington (Nambeelup)
7BEK’S FLAME5545517.36L M Isaac (Harrisdale)
8GINGIN LOCAL1177617.28S B Withers (Cardup)
9PRETTY MUCH GOLD44172FSTDM J Beamish (Southern River)
10MANOLO BLAHNIK87111FSTDB Cook (Southern River)
Race No. 1109:37PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1IN BRIEF67834NBTM J Beamish (Southern River)
2ZOO JEANIE7858417.31M A Stewart (Gidgegannup)
3MISTER BANNER66667NBTB K Yates (Forrestdale)
4SUDOKU PRINCESS68761NBTB Cook (Southern River)
5SHAKE RATTLE4324317.21B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6ALL NIGHT DWIGHT64566NBTL M Isaac (Harrisdale)
7JELICO JOHNNY4232616.95S A Lee (Barragup)
8ROMULUS6168717.40P R Sutherland (North Yunderup)
9MOVIE EXTRA66756FSTDP Worthington (Nambeelup)
10COCCOLICIOUS8358517.48B Cook (Southern River)
Race No. 12Greyhoundswa.com.au Race Reviews09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1AGENT DONNA33473NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2RAP ABOUT6312523.11K N Mclennan (Barragup)
3SIMPLE BULLET61284NBTM S Rees (Byford)
4DOLLY’S BOY3221122.56W Rose (Nambeelup)
5ANGELEE’S TIGER4525423.00L M Isaac (Harrisdale)
6MISS PROPOSE6515722.99R Terrington (Port Kennedy)
7SOFALA331222.79D N Neilsen (Halls Head)
8ARNESS1152323.31E A Campana (Canningvale)
9SPARTAN TIGER64785NBTB J Maclean (Southern River)
10KATE OF PORTWENN77467FSTDB K Yates (Forrestdale)
Race No. 13Talk To The Gap Girls10:13PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SKY SHADOW2226617.61J M Thompson (Southern River)
2PATCHY8265617.47W Rose (Nambeelup)
3SULLY’S CATCH18611FSHS B Withers (Cardup)
41443817.34M A Morrone (Southern River)
5AROUND A BUCK5763817.39G G Hall (Thornlie)
6UNMAGICAL5354717.21G W V Diemen (Munster)
7CHEEKY CYCLONE53733NBTB Cook (Southern River)
8GO 82623NBTD S Rowe (Nambeelup)
9GOIN’ OKEE56427NBTJ B Fleming (Harrisdale)
10MR. FOLEY3335417.42P Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments