Thursday 13th May 2010

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 13th May 2010

Race No. 1York Stake07:10PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1FROTHIES31P S Harvey (Nambeelup)

2LIZ’S SPECIAL64762J M Thompson (Southern River)

3FLUID 37671P Worthington (Nambeelup)

4POWER ANGEL25467B W Thompson (Nambeelup)

5SWEET 87486F Maller (Southern River)

6FUTURE TIDE88863C Mcnamara (Wangara)

7MISS PORKY24845G W V Diemen (Munster)

8SURE BOND87644G G Hall (Thornlie)

9PARIS FREEWAY58548K Harding (Southern River)

10SILVER DOVE64335I T Wynn (Wellard)

Race No. 2Mixed Stake 4/5 (302)07:29PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

123164M A Morrone (Southern River)

2JAY JAY’S FLAME21111L M Isaac (Harrisdale)

3EM14676G G Hall (Thornlie)

4SPARKY TERRA25115S A Beard (Nambeelup Park)

5CLASSY GRANNY47581E J Alldrick (Barragup)

6CRIMSON BLUE22673M A Morrone (Southern River)

7OCTANE ZOE58841B J Maclean (Southern River)

8ICE LADY77542T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)

9TARANGAU45227J M Thompson (Southern River)

10BAYOU AROUND87458G G Hall (Thornlie)

Race No. 3Free To All (405)07:46PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BOM LEE38888P J (Willetton)

2ETHANOL BOY15458P S Harvey (Nambeelup)

3BOSLEY55221P S Harvey (Nambeelup)

4QUICK HUNGE87875B J Maclean (Southern River)

5*** VACANT BOX ***

6SIX SPEED47868M A Morrone (Southern River)

7BEESTON83826J Cole (Lake Clifton)

8BARRY THE COUGAR77757B J Maclean (Southern River)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Mixed Stake 3/4 (302)08:03PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,070 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ACADEMY SONG64472G G Hall (Thornlie)

2SALOON LAD75635B Cook (Canning Vale)

3AGGY FREEWAY14552K Harding (Southern River)

4MISS SUSHI3418PM A Morrone (Southern River)

5SPLASH OF ICE53788T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)

6BIG FREEWAY46557K Harding (Southern River)

7GO WILD OSTI77863M A Morrone (Southern River)

8SOOKY PUSS41138M A Morrone (Southern River)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Clarke Stake08:28PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BOOM CRASH OPERA66641G G Hall (Thornlie)

2EMMA BITES23353M A Morrone (Southern River)

3NEW MOON51134K J Foxton (Wellard)

4TULLIAN BALE33265G G Hall (Thornlie)

5FRANKY DEANO54775M A Morrone (Southern River)

6EMPORIO12284M A Morrone (Southern River)

7CADEL57626J M Thompson (Southern River)

8BET ON MARION86647B W Thompson (Nambeelup)

9HEART’S AT WAR53431S A Lee (Barragup)

10BLOW THE SAFE83678D A Coldstream (Nambeelup)

Race No. 6Mixed Stake 4/5 (492)08:45PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SPARKS OF FIRE87878D R Starkie (Casuarina)

2LOONY LESSON14686B W Thompson (Nambeelup)

3PERIPHARALS41477K J Foxton (Wellard)

4JULIAN’S GIRL67272S A Beard (Nambeelup Park)

5BEN’S A ROBBER87364P S Harvey (Nambeelup)

6ROCKMOVES28587K Harding (Southern River)

7BLACK WHIP64651L M Isaac (Harrisdale)

8FALL OF LIGHT47265G G Hall (Thornlie)

9MAKING A SCENE85447S A Beard (Nambeelup Park)

10SURFERS PARADISE41664K Harding (Southern River)

Race No. 7 Stake09:02PM (WAtime)
Grade 1 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1STAR ALI51151M A Morrone (Southern River)

2LONDON FREEWAY26111K Harding (Southern River)

3ALL FREEWAY24487K Harding (Southern River)

4RUDD MUD16264B Cook (Canning Vale)

528825G G Hall (Thornlie)

6OCEAN BELLE12312L M Isaac (Harrisdale)

7KRISTY MAREE81618B Cook (Canning Vale)

8EMANKAY73614L M Isaac (Harrisdale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Clackline Stake09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1WEST ON CRAIG43462L J Britton (Nambeelup)

2LAND SLIDE BOY34322B Cook (Canning Vale)

3GOOLAH GIRL214D C Hobby (Nambeelup)

4ZOANNA’S SECRET26667P J Worthington (Nambeelup)

5COTTINGLY87686P Worthington (Nambeelup)

6ROULA MONELLI46353S A Beard (Nambeelup Park)

7REV JENNEV42388G G Hall (Thornlie)

8ELITE JACK71413M A Morrone (Southern River)

9ANDY’S SISTER88878M A Morrone (Southern River)

10MAORIOKE GIRL45876W Rose (Nambeelup)

Race No. 9Burwood Series (1)09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1 RELTUB1114L J Britton (Nambeelup)

2NERISSA ALLEN72654J M Thompson (Southern River)

3TOP EVENT64865P Worthington (Nambeelup)

4ANNMALA SPOOK33754P Worthington (Nambeelup)

5SHREK’S PRINCESS65722K J Foxton (Wellard)

6HISTORY TUNE75445B W Thompson (Nambeelup)

7TOP DRIVE341D A Coldstream (Nambeelup)

8LETHAL STREET53455M A Morrone (Southern River)

9SCOUSER MONELLI66778S A Beard (Nambeelup Park)

10SABAI54784P Worthington (Nambeelup)

Race No. 10Burwood Series (2)09:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1TROUBLE SHOOTER35676M A Morrone (Southern River)

2CRAZY OCTANE66663J B Fleming (Harrisdale)

3HARRY’S LAD35677P Worthington (Nambeelup)

4DESPERADO22433P S Harvey (Nambeelup)

5MILLIE ALLEN21565J M Thompson (Southern River)

6DOCKA PAT75577W Rose (Nambeelup)

7JAIL TIME15583P Worthington (Nambeelup)

8NEW COAST ROAD2618PJ Cole (Lake Clifton)

9GALACTIC BREEZE66687P Worthington (Nambeelup)

10NOVEMBER CHIEF57878P Worthington (Nambeelup)

Race No. 11Burwood Series (3)10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1KRACKENATOR17386D A Coldstream (Nambeelup)

2SINISTAR67361L J Britton (Nambeelup)

3REGENCY BLUE32573P Worthington (Nambeelup)

4DEVIL UNO62256L M Isaac (Harrisdale)

5DEVINE ORBIT32374J A Millsteed (Dawesville)

6BEAUTY’S BEST33465B W Thompson (Nambeelup)

7MISTER ABILITY71574M A Morrone (Southern River)

8HARD COPY88762P Worthington (Nambeelup)

9WELL DONE MATE78666P Worthington (Nambeelup)

10MAORIOKE GIRL45876W Rose (Nambeelup)

Race No. 12Mixed Stake 2/3 (302)10:22PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,140 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1VIXEY36638P S Harvey (Nambeelup)

276687M A Morrone (Southern River)

3MAKAYLA’S HOPE76628P S Harvey (Nambeelup)

4ZOO SPIRAL72834J B Fleming (Harrisdale)

5THAT’S EFFICIENT84836B J Maclean (Southern River)

627462B Cook (Canning Vale)

7PATCHY48344W Rose (Nambeelup)

8DADDY CAN RUN35746M J Beamish (Southern River)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 13Maiden Stake (302)10:39PM (WAtime)
Maiden event over 302 Metres at Mandurah Of $855 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $125 3rd: $70 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1EXPLOSIVE COMET63453J M Thompson (Southern River)

2MATTY’S GIRL86354S A Beard (Nambeelup Park)

3ALDAKARI STAR35738M A Morrone (Southern River)

4DADDY TIME88887P Worthington (Nambeelup)

5*** VACANT BOX ***

6STEADFAST23345P Worthington (Nambeelup)

7WARNIE’S CHOICE36552P J Worthington (Nambeelup)

8ONE QUICK LESSON64756G G Hall (Thornlie)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments