Thursday 13th October 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 13th October 2011

Race No. 1$27 Thursday Buffet06:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1OH ROSIE8865717.51M A Morrone (Southern River)
2JULIE VERMILION3366417.41W Rose (Nambeelup)
3DADDY CAN RUN6447217.49K N Mclennan (Barragup)
4MISS HYENA23281FSTDJ L Lakin (Herron)
58547717.33G G Hall (Thornlie)
6JUST CAN77864FSTDB J Maclean (Southern River)
7SOUMILLON4457617.49D R Starkie (Casuarina)
8GALBA ROBYN5735817.50E Crudeli (Nambeelup Park)
9KALAMBI TIGER64375NBTI E Bunny (Barragup)
10COMMEMORATE8471717.32L J Rees (Byford)
Race No. 2A1 Salvage & Hardware07:00PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY’S A DREAMA13356NBTK N Mclennan (Barragup)
2DISCO DOTTIE5526128.01B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3BOOM GASPAR5412527.95B I Smithson (Byford)
4BILLY’S A ROBBER74347NBTK N Mclennan (Barragup)
5WESTSIDE EXPRESS77417FSTDJ M Thompson (Southern River)
6OH SO SMART2242127.90D N Mccosker (Donnybrook)
7PUNTER’S FLAME42216FSTDL M Isaac (Harrisdale)
8SPICEY EBONY53762NBTD R Starkie (Casuarina)
9MOGAH MISS2178528.16P Worthington (Nambeelup)
10LUXURY KING66488NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 3Jeff Mouritz’ Gas&air07:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JUST ADD RED48746NBTM A Morrone (Southern River)
2SMILEY ROYALE6388523.30J M Thompson (Southern River)
3SPECIAL KATH2111222.57W A Skipper (Gosnells)
4MISTER BANNER55664NBTB K Yates (Forrestdale)
5QUEEN KAY2823123.24L M Isaac (Harrisdale)
6MARIE MONELLI118FSHD C Hobby (Nambeelup)
7MISS FROSTBITE67315FSHB J Abercrombie (Banjup)
8CELESTIAL SPIRIT47488NBTS A Beard (Nambeelup Park)
926147NBTL M Isaac (Harrisdale)
10HAYWORTH3416423.04E A Campana (Canningvale)
Race No. 4Prime Trophies07:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1EL MINOS1633122.90E A Campana (Canningvale)
2HEAR NO RHYTHM3521122.95J H Rennick (Barragup)
3WHISPERING BELLE4213322.95D C Hobby (Nambeelup)
4COUSIN JACOB25117NBTT J Gummow (Martin)
5UNO ENFORCER4234723.22M A Morrone (Southern River)
6CHODA TEQUILA5273423.33W Rose (Nambeelup)
7HABONDIA66687NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8SMART GUESS1167122.93L J Britton (Nambeelup)
9CORK SOAKER86125NBTL M Isaac (Harrisdale)
10SHAWNTEONA6242523.00B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 5Greyhoundswa.com.au Race Reviews07:49PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1AL’S SPECIAL18511FSHW A Skipper (Gosnells)
2FOXY’S UNIT513123.02K J Foxton (Oakford)
3HUFFINATOR4212323.08D A Coldstream (Nambeelup)
4MOJAR KID4314223.01B Cook (Southern River)
5GOIN’ CRAZY2648723.36J B Fleming (Harrisdale)
6WHERE’S KATIE3511422.78L M Isaac (Harrisdale)
7SHAMROCK CRUISE74572NBTM A Morrone (Southern River)
8HIGH CRIMES21682NBTD C Hobby (Nambeelup)
9HAILAN SHINE5231623.11B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10CRUISER MAC4722723.41K N Mclennan (Barragup)
Race No. 6A O Marino Auto Mechanics08:08PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DOWN TOWN MAULER8744622.87L M Isaac (Harrisdale)
2ETHANOL BOY6858622.90S A Beard (Nambeelup Park)
3DALE’S FORCE2642322.83N J Iwanyk (Nambeelup)
4NIGHTLY ASSASSIN7471323.22M A Morrone (Southern River)
5PA’S SLIPPERSP681622.98K N Mclennan (Barragup)
6ROMAN NOSE2585822.93J M Thompson (Southern River)
7SEEK TO BREAK6326722.91B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8LAGOON BRANSON57343NBTT J Gummow (Martin)
9SOFALA4123422.79D N Neilsen (Halls Head)
10SHIFTY DISH14165NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 7Mandurahwinetours.com.au08:25PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JAY JAY’S FLAME5423116.97L M Isaac (Harrisdale)
2GOIN’ TRIPPIN’4615816.97J B Fleming (Harrisdale)
3SECRET IMAGE1881617.08K J Foxton (Oakford)
4LEDARO HOLLY1521117.20B Cook (Southern River)
5SHAKE RATTLE3517317.21B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6COCO JOE7361516.92B Cook (Southern River)
7RAP ABOUT1114217.15K N Mclennan (Barragup)
8MONY MONY8873717.13K J Foxton (Oakford)
9KLIMTASTIC66675NBTJ A Wilson (Forrestdale)
10DAISY THOMAS6386617.32I T Wynn (Wellard)
Race No. 8Essential Refrigeration Services08:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER PILLOW8235828.38S A Beard (Nambeelup Park)
2TWO EYE CEE58727NBTP Worthington (Nambeelup)
3GENTLE AGRO5351728.50D N Mccosker (Donnybrook)
4INDIGO RELTUB3226127.77L J Britton (Nambeelup)
5VOULA MONELLI7416728.24S A Beard (Nambeelup Park)
6PURE BLACK MOON5354428.06B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7RUMBA RHYTHM43524NBTJ H Rennick (Barragup)
8EDDIE MONELLI24173NBTD C Hobby (Nambeelup)
9EAGLE CHICKY34845NBTK N Mclennan (Barragup)
10TWIN SHARE8467628.52R D Blezard (Coolbellup)
Race No. 9Silver Sands Resort08:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1POWER’S BACK2313117.14J J Gunning (Southern River)
2GO 2243216.99D S Rowe (Nambeelup)
3GOLD QUAGMIRE23232NBTJ A Wilson (Forrestdale)
4FLOWCHART2322117.23J A Wilson (Forrestdale)
5WEST ON TRACY3712417.57G G Hall (Thornlie)
6PLUG THE PIPE22742NBTR M Valenti (Barragup)
7GENISTA GEM1757117.58D A Coldstream (Nambeelup)
8RUBINATE2853117.35K J Foxton (Oakford)
9HUFFINATOR4212317.25D A Coldstream (Nambeelup)
10NIGHTLY ASSASSIN7471317.38M A Morrone (Southern River)
Race No. 10Book Now For Day09:17PM (WAtime)
Grade 3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TOP 4211817.22G G Hall (Thornlie)
2SPARKY TERRA3743317.46S A Beard (Nambeelup Park)
358755NBTK J Foxton (Oakford)
4SKYE 65458FSTDD R Starkie (Casuarina)
5SICILIAN WAVE33656NBTM A Morrone (Southern River)
6HOME BY MIDNIGHT8873817.17D A Coldstream (Nambeelup)
7DREAM MASTER1662517.10L M Isaac (Harrisdale)
8JELICO JOHNNY1387216.95D P Raines (Coodanup)
9WARAWARRUP LAD48786NBTW Rose (Nambeelup)
10TIGER HAWK4568717.20D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 11Skyracing.tv09:37PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ELSIE’S GOLD27556FSTDJ A Wilson (Forrestdale)
2MENINDI36376NBTD S Rowe (Nambeelup)
4NOTTO MONELLI41766FSTDD C Hobby (Nambeelup)
5POSH CHLOE44657FSHB I Smithson (Byford)
7TYPICAL BLONDE6877737.17D R Starkie (Casuarina)
8EMPTY SHELL72215FSTDD R Starkie (Casuarina)
Race No. 12Black Tar09:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKET BURNER7516617.24J A Wilson (Forrestdale)
2TOWER OF HOPE3868317.31M A Morrone (Southern River)
3INDIGO FORCE85415NBTB J Maclean (Southern River)
4OXLEY RIVERS66467NBTM A Morrone (Southern River)
5AMAKI PACIFIC4423317.47P J Worthington (Nambeelup)
6COCCOLICIOUS7618517.48B Cook (Southern River)
7MOBILE BULLET87384NBTD N Magistro (Oakford)
8OCTANE GLADE5333317.30B J Maclean (Southern River)
9FURIOUS LIES72778NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10HOPE TONIGHT88545NBTB Cook (Southern River)
Race No. 13 @ Stud10:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1KIMBAZ SINGER2888617.31J M Thompson (Southern River)
2LIVE WIRE LAKODA28743NBTB Cook (Southern River)
3GOIN’ OKEE22435NBTJ B Fleming (Harrisdale)
4OUTLAW BOB3844117.20B J Maclean (Southern River)
5BIG MOMMAS JOKEN75574NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
6LIVELY HAND73276NBTB K Yates (Forrestdale)
7PATCHY6853617.47W Rose (Nambeelup)
8RANGER BOO BOO68637NBTM A Morrone (Southern River)
9BLUE GUESS218FSTDL J Britton (Nambeelup)
10MR. FOLEY3422617.42P Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments