Thursday 14th April 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 14th April 2011

Race No. 1Free Entry Thursday06:40PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1KIWI JOY1J A Wilson (Forrestdale)
2OLD GUYS RULE68556G G Hall (Thornlie)
3HOT SPARK54888S A Beard (Nambeelup Park)
4LISA’S LEGACY64384W A Skipper (Gosnells)
5BAZOOKA BAZ4381D A Coldstream (Nambeelup)
6WEST ON TRACY36361G G Hall (Thornlie)
7MODERN WARFARE28763L M Isaac (Harrisdale)
8PEARLA12885S A Lee (Barragup)
9BUNNY LOVER73448J A Wilson (Forrestdale)
10TWO JAYS CHARM12725J A Millsteed (Dawesville)
Race No. 2Thursday $27 Buffet Special07:04PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1TOWER OF HOPE25123P S Harvey (Nambeelup)
2KIMBAZ SINGER88881D A Coldstream (Nambeelup)
3HOWARD’S PUZZLE85257P S Harvey (Nambeelup)
4HOME BY MIDNIGHT76368D A Coldstream (Nambeelup)
5BELL MARC37246C Mammone (Stratham)
6PATCHY83322W Rose (Nambeelup)
7FLYING KANGA85173B Cook (Southern River)
8MR. MILLER53865P R Sutherland ( Yunderup)
9DON’T TELL BEC78356G B Berry (Stake Hill)
Race No. 3A1 Salvage & Hardware07:21PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MINEOLA MATEAO52853S A Beard (Nambeelup Park)
2ROULA MONELLI15443S A Beard (Nambeelup Park)
3WHERE’S WINNIE52571L M Isaac (Harrisdale)
4BOMBER46577L M Isaac (Harrisdale)
5WEST COAST15818B J Maclean (Southern River)
6CRAZY OCTANE36313J B Fleming (Harrisdale)
7OCTANE ATTACK32371S A Lee (Barragup)
8GIGOLO BOY47144B J Abercrombie (Banjup)
9ROCKY LOGAN63288K J Foxton (Oakford)
10SWEATING BULLETS71825D S Rowe (Nambeelup)
Race No. 4Puppy Club Here Monday April 2607:39PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GILBARCO33314B M Mcpherson (Southern River)
2JET’S JULIET17478L J Rees (Byford)
3HAIL FORCE22114S F Blair (Boddington)
4SHAZZLE MONELLI22743D C Hobby (Nambeelup)
5YAKUZA ASSASSIN75577P Worthington (Nambeelup)
6LAST NOT LEAST86758T M Williams (Nambeelup)
7NIGHTLY ASSASSIN31787P S Harvey (Nambeelup)
8COOL CAT KENNY21716L M Isaac (Harrisdale)
9SEEK TO BREAK15244B W Thompson (Nambeelup)
10MR. FOLEY32248L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 5Silver Sands Resort07:54PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GEMMA IN ACTION53131K J Foxton (Oakford)
2PURE SINS23411B W Thompson (Nambeelup)
3PETITE SIZE12622S B Withers (Cardup)
4CHODA TEQUILA56552W Rose (Nambeelup)
5FRANTIC FINESSE13123G B Berry (Stake Hill)
6PLUG THE PIPE63322R M Valenti (Barragup)
7LEVER11711D A Coldstream (Nambeelup)
8SECRET IMAGE41281D N Neilsen (Halls Head)
9MIDDY’S GIRL24153S A Lee (Barragup)
10TRUE BLUE DRAMA47183B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 6Skyracing.tv08:10PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MAD MAG32162P S Harvey (Nambeelup)
2FLEE THE AREA65121B J Maclean (Southern River)
3THAT’S BUDDY42867J M Thompson (Southern River)
4MIDDY’S GIRL24153S A Lee (Barragup)
5DARK HARD EARTH36576D A Coldstream (Nambeelup)
6EMERALD MIST76146B Cook (Southern River)
7DALE’S FORCE41152N J Iwanyk (Nambeelup)
8LIL’ KEL22534B J Abercrombie (Banjup)
9IT’S ALL FANTASY88265L M Isaac (Harrisdale)
10RICHARD’S BOY52865M A Morrone (Southern River)
Race No. 7Mandurah Mail08:29PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1RUN THE GAUNTLET84288P S Harvey (Nambeelup)
2MONY MONY15163K J Foxton (Oakford)
3GOIN’ TRIPPIN’76122J B Fleming (Harrisdale)
4SHAKE RATTLE42233B W Thompson (Nambeelup)
5WHITNEY BOMBER21156L M Isaac (Harrisdale)
6PAUA TO SURVIVE42178E Crudeli (Nambeelup Park)
7JAY JAY’S FLAME21887L M Isaac (Harrisdale)
8ZABER28136N J Iwanyk (Nambeelup)
9DON’T TELL BEC78356G B Berry (Stake Hill)
Race No. 8Peelracingfestival.org08:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1XENA BENZ3216D C Hobby (Nambeelup)
2ANGELEE’S TIGER38147L M Isaac (Harrisdale)
3MISS PROPOSE83767R Terrington (Port Kennedy)
4MATTY’S GIRL87833S A Beard (Nambeelup Park)
5MAD LINDY22314B J Maclean (Southern River)
6TWIN SHARE23315J A Wilson (Forrestdale)
7TRUE BLUE DRAMA47183B M Mcpherson (Southern River)
8ROCK DYNAMITE62324K Charles (Baldivis)
9DEEMONU31344J B Fleming (Harrisdale)
10MOGAH MISS88288P Worthington (Nambeelup)
Race No. 9Greyhoundpp.com.au09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1FARLOE FEVER74885B W Thompson (Nambeelup)
2GOIN’ OKEE52325J B Fleming (Harrisdale)
3DYNAMIC CATCH22683S B Withers (Cardup)
4ICE MELTDOWN46565T M Williams (Nambeelup)
5FONZIE RELTUB3187G E Ellis (Armadale)
6NOVEMBER CHIEF56887P Worthington (Nambeelup)
7DOWN TOWN MAULER72127L M Isaac (Harrisdale)
8SPIRIT OF MARY15677D R Starkie (Casuarina)
9BILLY’S A ROBBER13285D S Rowe (Nambeelup)
10YOUR TROUBLE13426B J Maclean (Southern River)
Race No. 10A O Marino Auto Mechanics09:22PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1JOCKEY NEEDED33216S A Beard (Nambeelup Park)
2ROCKET BURNER13425J A Wilson (Forrestdale)
3LEDARO HOLLY75248B Cook (Southern River)
4FLOWCHART12422B J Maclean (Southern River)
5ROMULUS34167P R Sutherland (North Yunderup)
6AMAKI PACIFIC55123P J Worthington (Nambeelup)
7COCCOLICIOUS46551B Cook (Southern River)
8SEZNICK45681N J Iwanyk (Nambeelup)
9BENT LEE44562G G Hall (Thornlie)
Race No. 11Mandurah Stockfeeds09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1CASPER ROBBO87657P Worthington (Nambeelup)
2SCRAP METAL47187P J Worthington (Nambeelup)
3BLACK SNIPPER35157L M Isaac (Harrisdale)
4FOXED84238D R Starkie (Casuarina)
5CHINESE WARRIOR1221B J Maclean (Southern River)
6CHRONIC FIBBER65514L J Rees (Byford)
7JUSTIN PATRICK22317B W Thompson (Nambeelup)
8STACKY’S STRIKES54484G W V Diemen (Munster)
9RUMBA RHYTHM51755J H Rennick (Barragup)
10MINIATA BALE86365J M Thompson (Southern River)
Race No. 12Essential Refrigeration Services09:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1UNMAGICAL83544G W V Diemen (Munster)
2MAC GUNDI78678J M Thompson (Southern River)
3THIS TIME TICH64232P S Harvey (Nambeelup)
4OCEAN IN MOTION62875J B Righetti (Coolup)
5KIMBERLEY QUEEN42768B M Mcpherson (Southern River)
6GALBA ROBYN76676E Crudeli (Nambeelup Park)
7DADDY BE GOOD32573L M Isaac (Harrisdale)
865444M A Morrone (Southern River)
968436P J Worthington (Nambeelup)
1037425D R Starkie (Casuarina)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments