Friday 15th April 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 15th April 2011

Race No. 1 $27 Buffet Special07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SEEK TO BREAK1524422.97B W Thompson (Nambeelup)
2EGO MANIAC1226422.99J E Iwanyk (Nambeelup)
3SURFERS PARADISE53348NBTK Harding (Southern River)
4BEAUTY’S BEST8376823.40C M Bennett (Southern River)
5BLACK EYED AIDAN48266NBTM J Beamish (Southern River)
6ZELDA MONELLI3152223.08D C Hobby (Nambeelup)
7SLUSH PUPPY5667322.83J A Wilson (Forrestdale)
8TOURING ADDIS68778NBTP S Harvey (Nambeelup)
9DOING MY THING7757422.91E Crudeli (Nambeelup Park)
10MISS GUCCI5387822.96P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 2Puppy Club Here Monday April 2507:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GINGIN ON ROCKS1154622.58J E Iwanyk (Nambeelup)
2GINGIN BOY3243422.70S B Withers (Cardup)
32642222.73G R Horne (Nambeelup)
4MARKET TALK66228NBTB K Yates (Forrestdale)
5TRAIN SONG2567522.79J E Iwanyk (Nambeelup)
6HE’S GONE LOCO4185423.04L M Isaac (Harrisdale)
7MERGIM BALE85588NBTB Cook (Southern River)
8NURSE TRINA3411122.93P S Harvey (Nambeelup)
9SPARKY TERRA1616522.95S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 3Peelracingfestival.org07:44PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RAFFLES17631FSTDB J Abercrombie (Banjup)
2EEYORE DEBELLO4233328.07M J Beamish (Southern River)
3TERMINATOR GUNN4145128.27J J Gunning (Southern River)
4HI BEAMER14883NBTM J Beamish (Southern River)
5VOCAL ENFORCER11211FSHA K Mclaren (Nambeelup)
6MISTER BANNER32785NBTB K Yates (Forrestdale)
7PURE BLACK MOON1433528.06B W Thompson (Nambeelup)
8ARROGANCE85487FSHB J Abercrombie (Banjup)
9FINAL HIGH66275NBTB Cook (Southern River)
10JODIE’S CHAMP5665728.15B W Thompson (Nambeelup)
Race No. 4Essential Refrigeration Services07:59PM (WAtime)
Juvenile event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMITE JARVIS8344123.17B M Mcpherson (Southern River)
2FIRST RENDITION4117722.91H J Carter (Boddington)
3DOWNTOWN DIXIE1128122.80L M Isaac (Harrisdale)
4WOODY EVA1177422.88S A Lee (Barragup)
5BLACK MANDAGERY1345222.73S A Lee (Barragup)
6JELICO JOHNNY2515822.84S A Lee (Barragup)
7UNO MAC1116222.84M J Beamish (Southern River)
8LOTZA TALENT8114322.82P S Harvey (Nambeelup)
9LATINO WAY2535323.13K Harding (Southern River)
10ADJUSTABLE1333222.80B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 5Mandurah Stockfeeds08:16PM (WAtime)
Grade 3 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BOZZY’S BACK17654NBTJ C Graham (Karnup)
2EMBROCADERO3158527.77A K Mclaren (Nambeelup)
3ZOO KITA24212NBTH J Carter (Boddington)
4TOPLINE JULIA44373FSTDL M Isaac (Harrisdale)
5PAUA TO DISARM73635FSTDB I Smithson (Byford)
6BIG JO KING82424FSHL J Britton (Nambeelup)
7ETHANOL BOY48888NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8ASSASSIN’S QUEST1715527.70W Mcnally (Bouvard)
9EVRA16767NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 6Prime Trophies08:31PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

15155322.49L J Britton (Nambeelup)
2SHEZA DYNAMO1743522.68S B Withers (Cardup)
3MACKIE 1264522.75L J Britton (Nambeelup)
4NIGHT MELODY2214122.68K Charles (Baldivis)
5CARLSON BALE58888NBTC M Bennett (Southern River)
6SO MUCH JOY6761822.86K J Foxton (Oakford)
7FROM FIFTY1152222.63L M Isaac (Harrisdale)
8HOORAY FOR PERCY7127222.52J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 7Mandurah Mail08:46PM (WAtime)
Grade 2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,280 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SIRIUS BLACK1768122.78L M Isaac (Harrisdale)
2ZOO JEANIE35P1422.96H J Carter (Boddington)
3OFF THE CHART3856722.50L J Britton (Nambeelup)
4SOOKY PUSS8475522.71E Crudeli (Nambeelup Park)
5HEART’S ENFORCER3664122.84S A Lee (Barragup)
6BANK ON DOOM8653822.81S B Withers (Cardup)
7GINGIN LOCAL2714723.06S B Withers (Cardup)
8SPIRIT QUEST1147222.65M J Beamish (Southern River)
Race No. 8Greyhoundpp.com.au09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TRATOR TAREN36267NBTN Kershaw (Rockingham)
2 CHASER1622628.05L M Isaac (Harrisdale)
3MUNGO PARK28161FSHL J Britton (Nambeelup)
4FORMATT8464128.02A K Mclaren (Nambeelup)
5LIVELY HAND45155FSTDB K Yates (Forrestdale)
6SIR SLURPALOT22714FSTDM J Beamish (Southern River)
7TIKKABILLA71522FSTDM J Beamish (Southern River)
8FREEWAY RYDER43223NBTK Harding (Southern River)
9JACKPOT SUNDAY56786NBTB Cook (Southern River)
10HYTHE’S BEST36737NBTC M Bennett (Southern River)
Race No. 9A O Marino Auto Mechanics09:22PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY DYLAN7713727.43A K Mclaren (Nambeelup)
2FANCY ACE77774NBTE A Campana (Canningvale)
3LIQUIGAS62832NBTB J Abercrombie (Banjup)
4GEOFFY JONES2111127.95L J Britton (Nambeelup)
5DYNA HALLIE1152127.89R L Clarke (Thornlie)
6PAUA TO DETONATE1416427.64K Harding (Southern River)
7ULTRA RUMBLE8325327.60J H Rennick (Barragup)
8CHUCK MONELLI1837427.74D C Hobby (Nambeelup)
9EXPLOSIVE RHODE16556NBTK J Foxton (Oakford)
10EVRA16767NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 10A1 Salvage & Hardware09:37PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SIZZLING CECIL7347122.77J E Iwanyk (Nambeelup)
2REGGIE’S GIRL6118822.78E A Campana (Canningvale)
3SHREK’S PRINCESS7357122.85K J Foxton (Oakford)
4SPIRIT A MARCO8126222.86B W Thompson (Nambeelup)
5MY CAMIRA8222223.03S A Lee (Barragup)
6PLANTAGENET8381722.86J F Carmody (Banjup)
72551322.83B J Maclean (Southern River)
8BEK’S FLAME1662722.83L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 11Free Kids Rides April 2509:52PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

16328722.96K J Foxton (Oakford)
2CONGRATZ38427NBTL J Britton (Nambeelup)
3DAINTREE TEDDY5478222.70J A Wilson (Forrestdale)
4KATRIN BALE2177623.07R L Clarke (Thornlie)
5ROSIE RHODE2146822.79A K Mclaren (Nambeelup)
6GINGIN AND DRY1147822.91J E Iwanyk (Nambeelup)
7COOL MOHICAN4866522.86C M Bennett (Southern River)
8SUPREME GARSON3415122.94G B Berry (Stake Hill)
9SPARKY TERRA1616522.95S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 12Peelracingfestival.org10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BUNNY LOVER73448NBTJ A Wilson (Forrestdale)
2YOUR TROUBLE1342623.09B J Maclean (Southern River)
3SILVER OWES ME1887723.51P S Harvey (Nambeelup)
4FRUITY REGINA1343723.38M J Beamish (Southern River)
5MARLEY LANE3436523.21C M Bennett (Southern River)
6KNIGHTY4636522.99B M Mcpherson (Southern River)
7ROCKY LOGAN63288NBTK J Foxton (Oakford)
8STEADFAST MAX36626NBTB K Yates (Forrestdale)
9DOING MY THING7757422.91E Crudeli (Nambeelup Park)
10GOOD COOL DADDY4485623.25B W Thompson (Nambeelup)
Race No. 1310:33PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HURRICANE SPHINX6566722.74A J Donohoe (Mandurah)
2GHETTO BOOTY7165523.40E Crudeli (Nambeelup Park)
3FEVER FREEWAY6755222.92K Harding (Southern River)
4RIGHT FIT7775122.93W Rose (Nambeelup)
5LIBERACE82777NBTR L Clarke (Thornlie)
6ZOE’S LASS7583622.90G B Berry (Stake Hill)
78778622.72B K Yates (Forrestdale)
8HIGHLY REGARDED6643523.32C M Bennett (Southern River)
9MISS GUCCI5387822.96P S Harvey (Nambeelup)
10TEN CARAT LANKAN8644723.07B Cook (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments