Thursday 1st April 2010

Mandurah – Thursday 1st April 2010

Race No. 1Peel Stake (1)06:46PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1WHITE LINEN54724C L Angwin (Southern River)

2BLOW THE SAFE24836P R Sutherland (North Yunderup)

3LEO MCGARRY62361K Charles (Baldivis)

4YILGARN PHYL45537T M Leckie (Bullsbrook)

5METRO MONELLI52284S A Beard (Nambeelup Park)

6AWESOME FAREWELL32352B W Thompson (Nambeelup)

7BEN’S A ROBBER48736P S Harvey (Nambeelup)

8FROWNER83141C M Bennett (Southern River)

9RONRAY SUPREME86888F Roberts (Huntingdale)

10HISTORY TUNE23754B W Thompson (Nambeelup)

Race No. 2Mixed Stake 2/3 (405)07:02PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,210 Prizemoney.
1st: $1,275 2nd: $365 3rd: $185 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SHAKE RATTLE21416B W Thompson (Nambeelup)

2HURRICANE SPHINX32414A J Donohoe (Meadow Springs)

3DON’T TELL BEC27628G W Grigson (York)

4WELLARD BIKIMI61622K Jovanovic (Myalup)

5KLONDIKE MIKE21211B W Thompson (Nambeelup)

6TRANSACT73613W Rose (Nambeelup)

7MAGIC SATINKA41111R W Reilly (Herron)

8RUMBLE DUCHESS24868J H Rennick (Barragup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Mixed Stake 4/5 (405)07:22PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1IT’S TOO LATE43622P S Harvey (Nambeelup)

2ISLE OF CAPRI16157L A Hodgson (Nambeelup)

3VINNIE VEGAS76573B F Bennison (Midvale)

4WEARY WEBER43431J E Iwanyk (Nambeelup)

5ALL FREEWAY75424K Harding (Southern River)

6LORIAN’S SECRET57136J E Iwanyk (Nambeelup)

7WIND CRIES MARY16545J E Iwanyk (Nambeelup)

8TIMELY ADVICE63137K Charles (Baldivis)

9EGGSTATIC72444B J Maclean (Southern River)

10SPIRIT A MARCO46545B W Thompson (Nambeelup)

Race No. 4Mixed Stake 3/4 (647)07:37PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1KALDEN REBEL6246PG W Grigson (York)

2YOUR COMIN’ WITH66582B J Maclean (Southern River)

3JULIAN’S GIRL66648S A Beard (Nambeelup Park)

4PUB AMMO87P77M A Stewart (Gidgegannup)

5CHEWY MAGDALENA56555C M Bennett (Southern River)

6EURO RUN12427G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

7NONCORE47223G B Berry (Stake Hill)

8HIRAM BALE74445C M Bennett (Southern River)

9SURF’S OUT55614K Charles (Baldivis)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Mixed Stake 1/2 (405)07:52PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ETHANOL BOY11545P S Harvey (Nambeelup)

2GALBA MAGIC21113G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

3CLASSIC ICON28821B J Maclean (Southern River)

4CHRYSLER BALE53133G G Hall (Thornlie)

5BOSLEY18575P S Harvey (Nambeelup)

6TOPLINE JODIE45131K Charles (Baldivis)

7ELITE RAMBLER22116J E Iwanyk (Nambeelup)

8ZOO MATIC12322J B Fleming (Harrisdale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Mixed Stake 3/4 (492)08:07PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 492 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1PATRICK LANE61283C M Bennett (Southern River)

2BEAUFORT BOMBER71421P Worthington (Nambeelup)

3STREAK FREE22313C M Bennett (Southern River)

4MESMERIC51885L A Hodgson (Nambeelup)

5MASTER SHAMBI26515G B Berry (Stake Hill)

6BARRY THE COUGAR43622B J Maclean (Southern River)

7TOTAL REFLECTION74215L M Isaac (Harrisdale)

8HALF A RUDDER21761L M Isaac (Harrisdale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Kanyana Stake08:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SOULA MONELLI25462S A Beard (Nambeelup Park)

2FALL OF LIGHT28874G G Hall (Thornlie)

3ALDERSHOT82662B J Maclean (Southern River)

4SLIPPING OUT44687J L Lakin (Herron)

5MAKING A SCENE26184S A Beard (Nambeelup Park)

6ROULA MONELLI11278S A Beard (Nambeelup Park)

7BLACK WHIP68875L M Isaac (Harrisdale)

8SURFERS PARADISE68782K Harding (Southern River)

9SURF’S OUT55614K Charles (Baldivis)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Bridge Stake (1)08:45PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MISS HEPBURN78136F Roberts (Huntingdale)

2RUN THE LINE64447G G Hall (Thornlie)

3DOUBLE RUMBLE24228J H Rennick (Barragup)

4VIXEY32366P S Harvey (Nambeelup)

5FROZEN SAILOR66651B J Maclean (Southern River)

6MISS OPTIMAL44316L M Isaac (Harrisdale)

7IRINKA SAMUEL61477E Crudeli (Nambeelup Park)

8KOORINGA CHARLES61445J B Fleming (Harrisdale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Bridge Stake (2)09:02PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1WHITNEY BOMBER73664L M Isaac (Harrisdale)

2BENT LEE86724G G Hall (Thornlie)

3RUMMIKIN61275L A Hodgson (Nambeelup)

4DANA GEORGE42851M A Morrone (Southern River)

5MACK’S MATE13437P S Harvey (Nambeelup)

6TRAIN SONG32458J E Iwanyk (Nambeelup)

7ZINSTER15137C Mcnamara (Wangara)

8KRISTY17818C M Bennett (Southern River)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Miami Stake09:22PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1WEST ON MAGNA88785C M Bennett (Southern River)

2SWIFT LIKE THIS38687A J Donohoe (Meadow Springs)

3ADS63342K Harding (Southern River)

4GASQUET14342K Charles (Baldivis)

5RED TAPE17165G G Hall (Thornlie)

6MICKA LEE38543G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

7TEENAGE IDOL46163L M Isaac (Harrisdale)

8GOIN’ INSANE36871J B Fleming (Harrisdale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Mixed Stake 4/5 (492)09:47PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SANTANICO32573B J Maclean (Southern River)

2OSTI’S BRIDE72787C L Angwin (Southern River)

3KAYLEE MONELLI31514J Magistro (Cardup)

4ANNMALA MEFIX43663P Worthington (Nambeelup)

5TOP SHOW87318P Worthington (Nambeelup)

6BENS ACE57232P S Harvey (Nambeelup)

7DANGEROUS THRILL23476L M Isaac (Harrisdale)

8ZOO SPIRAL44337J B Fleming (Harrisdale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 12Peel Stake (2)10:03PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BIG FREEWAY62246K Harding (Southern River)

2EM63161G G Hall (Thornlie)

3NOSE LIKE LAURIE17727C L Angwin (Southern River)

4MYSTERY LODGER42225P S Harvey (Nambeelup)

5WALLSTREET ANGEL48171M A Morrone (Southern River)

6ZOE’S LASS88162G B Berry (Stake Hill)

7PREMIER CHICK31214B W Thompson (Nambeelup)

8GREEN FLAME18161L M Isaac (Harrisdale)

9JUST ASHAME85557D A Coldstream (Nambeelup)

10PURELY SILENT28765P Marotta (Middle Swan)

Race No. 13Peel Stake (3)10:24PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SHANE O’MAC46283J E Iwanyk (Nambeelup)

2FAWN FREEWAY53553K Harding (Southern River)

3NONSTOP BRINDLE13561L M Isaac (Harrisdale)

4RAKIRAKI ANNE14378M A Stewart (Gidgegannup)

5KRACKENATOR12621D A Coldstream (Nambeelup)

6BET ON MARION36686B W Thompson (Nambeelup)

7BURMAH CHOKE47626C L Angwin (Southern River)

8PURE LIES86366S A Beard (Nambeelup Park)

9OXLEY EMPIRE77688C L Angwin (Southern River)

10TEAR DROP TOM85577C M Bennett (Southern River)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments