Thursday 24th January 2013

Greyhound Box Draw For – Thursday 24th January 2013

Race No. 1Free Entry Tonight06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHIRAZ MONELLI1684117.27D C Hobby (Nambeelup)
2WILD SPIRIT7215817.53G G Hall (Thornlie)
3MAX’S CONQUEST54283NBTM K Mclennan (Lynwood)
4NIFTY MAC53372NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5NIFTY NIN85568NBTG W Batty (Bellevue)
6MISS UNFAITHFUL47556FSTDM A Morrone (Southern River)
7DIAMOND DREAMER6788217.31P Worthington (Nambeelup)
8LIGHTNING FLAME15877FSTDD A Coldstream (Nambeelup)
9SNOOKI4316817.60G G Hall (Thornlie)
10WHISPERING BELLE52664NBTM A Morrone (Southern River)
Race No. 2Bring The Kids06:51PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,570 Prizemoney.
1st: $900 2nd: $255 3rd: $135 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOLABAR BABE4434717.22P R Sutherland ( Yunderup)
2COME IN SPANNER3358617.33D S Rowe (Nambeelup)
3SNOW BULLET3866817.38L J Rees (Byford)
4CHIEF DRAMA1586117.21B M Mcpherson (Southern River)
5FOXY ROMEO2277717.25D A Coldstream (Nambeelup)
6MAZ’S MAGIC5483517.35S A Beard (Nambeelup Park)
7TOPLINE BEAVER8254416.96B J Maclean (Southern River)
8LEFT LANE ENDS11367NBTB M Mcpherson (Southern River)
9WEST ON EVE6663217.25P Worthington (Nambeelup)
10LEAVE ME HANGIN’5153517.30P Worthington (Nambeelup)
Race No. 3$27 Thursday Buffet07:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUTFIELD8361223.18W Rose (Nambeelup)
2 COLLECTOR34743NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3CAITIE CAM84735NBTB J Maclean (Southern River)
4FENIX RISE6386622.84S A Beard (Nambeelup Park)
5TYPHOON SALLY6381623.26R J Watson (Nambeelup)
6COUSIN JACOB22878NBTD Calleja (Oakford)
7WEST ON ANGIE5853823.00C M Bennett (Southern River)
8TWO EYE CEE66565NBTP Worthington (Nambeelup)
9CEE ME FLY7685423.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10JUST BEVWAY8688723.56B J Mclean (St Davids Estate)
Race No. 4Ascot Sign Co07:29PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BAD BOY CHARLIE8525223.42J M Thompson (Southern River)
2DEVINE WENCH7663323.27K E Batty (Wattle Grove)
3ATTY HE IS8873523.11J B Righetti (Coolup)
4MISS TARNIE LEE38654NBTD A Coldstream (Nambeelup)
5CHANGES34348NBTP Worthington (Nambeelup)
6DYNAMIK THOR3424323.10M A Morrone (Southern River)
7MARLILY77657NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8HISTRIONIC75624NBTP J Hepple (Lexia)
9WEST ON LANA8876523.17C M Bennett (Southern River)
10STACK THE DOE73855NBTP R Sutherland (North Yunderup)
Race No. 5Prime Trophies07:44PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KRIDON NOTABALE5623723.13S A Beard (Nambeelup Park)
2HAMISH OF SKYE8568622.88C M Bennett (Southern River)
3NERO TONIC4416123.11B J Maclean (Southern River)
4WEOWNA BOO BOY8885223.07P J Hepple (Lexia)
5WHISPERING LING4667722.54E Crudeli (Nambeelup Park)
6BALLA BOY4335723.07P Worthington (Nambeelup)
7LUCKY PLAYER7484522.81D S Rowe (Nambeelup)
8MR. CROSSLEY8546322.91C M Bennett (Southern River)
9WOT’S FOR DINNER87888NBTG G Hall (Thornlie)
10FREE TO ENTER8744622.91P Worthington (Nambeelup)
Race No. 6A1 Salvage & Hardware08:07PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOP CLASS AVA5411137.41S B Withers (Cardup)
2ANTI CORROSION3514237.74M A Morrone (Southern River)
3GOLDEN BREEZE34266NBTG G Hall (Thornlie)
4LA GRA MURR26563NBTD S Rowe (Nambeelup)
5TWO TOXIC46231FSTDS B Withers (Cardup)
6DELATITE BALE35525FSHT Mullany (Karnup)
7LOCHINVAR CAMARO83327FSHN V Minutillo (Banjup)
8DARRYL’S FUTURE58388FSTDK N Mclennan (Barragup)
9PAINT DA FENCE26735NBTJ A Waters (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Silver Sands Resort08:27PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SECRET IMAGE8682516.99K J Foxton (Wellard)
2UNION LADY1122117.04M A Morrone (Southern River)
3RAP ABOUT8513117.15K N Mclennan (Barragup)
4ROCK THE NIGHT4125817.27T Mullany (Karnup)
5CRAZY CHICKY2312617.21E Crudeli (Nambeelup Park)
6SIZZLING CECIL24568NBTJ A Waters (Nambeelup)
7OKAY ASHLEE4334617.25B J Maclean (Southern River)
8FROSTY MONELLI4365116.82D C Hobby (Nambeelup)
9WEST ON EVE6663217.25P Worthington (Nambeelup)
10DAISY FLAME8667717.42P Worthington (Nambeelup)
Race No. 8Mandurah Stockfeeds08:42PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S NODDY66543NBTG G Hall (Thornlie)
2DIAMOND SIYAN4814328.28L J Rees (Byford)
3FLAMING COCKTAIL5466128.11B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4SHOW ME HOW56543NBTP J Hepple (Lexia)
5RITCHIE RICH1247427.54D C Hobby (Nambeelup)
6CHUBBY CHECKER2674628.41G R King (Martin)
7MORE EXPECTED7547528.01C M Bennett (Southern River)
8REALITY RUMBLE3211127.95K J Foxton (Wellard)
9KRIDON KEEPSAKE7617528.23S A Beard (Nambeelup Park)
10CRAFTY LESLEY1587428.02E Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 9Foxtonracing.com.09:00PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHAE FLEX6675628.05P J Worthington (Nambeelup)
2ROBO QUEEN5513828.25C M Bennett (Southern River)
3MOON LINER23217FSTDJ H Rennick (Barragup)
4PERFECT POISON111FSHS B Withers (Cardup)
5KIRBY’S BULLET2645628.16K J Foxton (Wellard)
6PIXIE VALENTINE8112528.20J M Jeffries (Stake Hill)
7SOL’S SISTER43432NBTG G Hall (Thornlie)
8SIR TAYLEN54128.08J C Graham (Karnup)
9PAINT DA FENCE2673528.20J A Waters (Nambeelup)
10DANA SIENNA33754NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 10Mandurah Mail09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROO BOY7766623.20S A Beard (Nambeelup Park)
2KYLIE KAN5876723.27W J Worthington (Mundijong)
3WHAT’S BLITZING44772FSHJ A Wilson (Forrestdale)
4MISS JORDAN1814123.15J C Graham (Karnup)
5DYNAMITE JARVIS8878622.94B M Mcpherson (Southern River)
6MALTESE PLAYER8111322.72W Rose (Nambeelup)
7KIELO1112122.80M A Morrone (Southern River)
8TRINIDAD SCORPIO5587823.32J A Waters (Nambeelup)
9LOST IT27767NBTG G Hall (Thornlie)
10TYPE BEE5544823.27C M Bennett (Southern River)
Race No. 11Black Tar09:42PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BROTHER UNO8422317.18J M Thompson (Southern River)
2CHASING THIEVES57858NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
3DEEP DRILL5131517.56M A Morrone (Southern River)
4SAMMY SULTANA32218NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5DOLLY’S BOY3762417.13W Rose (Nambeelup)
6MAD MAG1423217.30M A Morrone (Southern River)
7MCQUILLAN1463417.36M A Morrone (Southern River)
8ROCK FUSION32123NBTT Mullany (Karnup)
9GOLD QUAGMIRE7135317.18M A Morrone (Southern River)
10WHAT’S THE DIFF72734NBTP J Worthington (Nambeelup)
Race No. 12Essential Refrigeration Services09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUTA QUESTIONS1676217.17M A Morrone (Southern River)
2GENISTA GEM4337517.58J A Waters (Nambeelup)
3TIGER HAWK5534217.20G G Hall (Thornlie)
4SKY SHADOW4566317.57J M Thompson (Southern River)
5BAZTILLE18831FSTDD A Coldstream (Nambeelup)
6MINI COOP85644NBTT Mullany (Karnup)
7PURE SINS87666NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8STEP DANCE56565NBTM A Morrone (Southern River)
9WILD SORROW7427517.38J A Wilson (Forrestdale)
10AMAKI PACIFIC4383717.24P J Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments