Tuesday 22nd January 2013

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 22nd January 2013

Race No. 1Bring The Kids07:05PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WISP AWAY533FSHL A Hodgson (Nambeelup)
2TYPHOON TERROR2FSHR J Watson (Nambeelup)
3WILLIE FINISH76367NBTW J Worthington (Mundijong)
4TIKKA LITE43346NBTM J Beamish (Southern River)
5DAM BUSTER157NBTT M Williams (Nambeelup)
6BLACKSTONE MISS1138FSHB J Abercrombie (Banjup)
7MOODICH1FSHK J Foxton (Wellard)
8UNREPENTANT54456NBTM J Julien (Stoneville)
9MIKELLA51554NBTP Marotta (Middle Swan)
10LITE AND ANDY62448NBTC M Bennett (Southern River)
Race No. 2Free Entry Tonight07:22PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON ZIGGY17456FSHL J Britton (Nambeelup)
2LANSDOWNE ROAD43748NBTK Jovanovic (Myalup)
3GREEN EYED MOCHA355NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4LAPPING IT UP74773NBTW Rose (Nambeelup)
5COUNT DEBELLO85688NBTM J Beamish (Southern River)
6LEOPARD PRINT58386NBTG R Price (Ballajura)
7GHOSTLY SON63364NBTF P Smith (South Lake)
8UNCASUAL47284NBTG W V Diemen (Munster)
9ANGEL LEE55766FSTDP J Worthington (Nambeelup)
10PACGIRL57436NBTP Catanzaro (Hamilton Hill)
Race No. 3Kids Activities Chasers Rest.07:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1FRUITYLICIOUS4345722.96L A Hodgson (Nambeelup)
2PLATINUM PLAYER8477723.59C M Bennett (Southern River)
3JAKE’S HOUSE1446422.89M A Morrone (Southern River)
4BALLIN4555623.17J E Iwanyk (Nambeelup)
5JET JAMES3274522.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6PRECIOUS PRETZEL8366422.80J E Iwanyk (Nambeelup)
7DOLLSTAN CHARM3336522.97F Maller (Southern River)
8LIVA LAS VEGAS2512122.84W Rose (Nambeelup)
9MISS PICKUP5867723.43K Jovanovic (Myalup)
10KERRY MONELLI6837222.83B J Maclean (Southern River)
Race No. 4A1 Salvage & Hardware07:57PM (WAtime)
Maiden Final event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ALDEBARAN232NBTL M Isaac (Harrisdale)
2MEGA STRETCH51242NBTF P Smith (South Lake)
3LITTLE TUX43332NBTA K Mclaren (Nambeelup)
4FAST 15123.22T M Williams (Nambeelup)
5LOTSA FUN174122.91L M Isaac (Harrisdale)
6UNGAVABLE7845123.31G W V Diemen (Munster)
7BELLA MONTE4242123.22B M Mcpherson (Southern River)
8BIT A TOMAGO33512NBTD S Rowe (Nambeelup)
9SENORA GUNDI3263NBTG V Reid (Crossman)
10KALDEN CERSEI113NBTD R Biddle (Bayswater)
Race No. 5Mandurah Indoor Sportz08:15PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CHEEKY CYCLONE1561822.92C M Bennett (Southern River)
2HUMPHREY BROWN8613322.87M A Morrone (Southern River)
3RED PEACH4711122.92W Rose (Nambeelup)
4TYPAN2425622.82J E Iwanyk (Nambeelup)
5TWIST AND SHOUT6642522.62G R Price (Ballajura)
6LEONNESS5753122.92L M Isaac (Harrisdale)
7BIG BLUE ACES6882522.87L M Isaac (Harrisdale)
8EASTER DREAMING1412622.97D N Magistro (Oakford)
9SUDOKU JET2135723.07M A Morrone (Southern River)
10DUST COUPE4464723.18M J Beamish (Southern River)
Race No. 6Silver Sands Resort08:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SKRIMSHANDER6665723.04L A Hodgson (Nambeelup)
2BELARUS BABE5532322.64J E Iwanyk (Nambeelup)
3FREO FLYER1825823.17B J Abercrombie (Banjup)
4DENMAR NOISY3316223.23A K Mclaren (Nambeelup)
5COUNT TWEDO68566NBTP Catanzaro (Hamilton Hill)
6RILACK ROBIN3464423.22C M Bennett (Southern River)
7VELOCIRAPTOR24272NBTL J Britton (Nambeelup)
8WEST ON EDDIE8558722.77P Worthington (Nambeelup)
9ROCKIN’ SONG31238NBTG R Price (Ballajura)
10SWEET SACRIFICE3788422.95B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 7Foxtonracing.com.08:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1FIND THE CORNERS15426NBTJ P Marsh (Canningvale)
2PERHAPS4734422.89J E Iwanyk (Nambeelup)
3SPECIAL LACE5423322.76L A Hodgson (Nambeelup)
4SIR BRODEY1241522.96A K Mclaren (Nambeelup)
5LIFE WARMING6622422.90J C Graham (Karnup)
6HOLD ON MALOO27678NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
7SKODA2144323.14B J Marshall (Southern River)
8BLACK SANTANA1136122.66B J Abercrombie (Banjup)
9KLIMTASTIC6586522.81K Jovanovic (Myalup)
10HAILAN SHINE2253122.94B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 8Greyhoundsaspets.com.au09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SUGAR CRUMBLE35424NBTK N Mclennan (Barragup)
2EDIE WILL DOO2262427.85J E Iwanyk (Nambeelup)
3NIC NAT MAGIC7282127.74E Crudeli (Nambeelup Park)
4PENOLA PANTHER66342NBTC M Bennett (Southern River)
5DALLAS MONELLI52452NBTD C Hobby (Nambeelup)
6ANOTHER FLAME1388627.95L M Isaac (Harrisdale)
7HYTHE’S BEST5242327.90C M Bennett (Southern River)
8SAMMY DIZZLE38637NBTG G Hall (Thornlie)
9UPLIFTING3881727.99D R Starkie (Casuarina)
10CHANGES23434NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 9Essential Refrigeration Services09:27PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WEOWNA QUICKSTEP45155FSHP J Hepple (Lexia)
2MISS CLELIA62243NBTP J Worthington (Nambeelup)
3FLAMBOYANT187NBTB J Mclean (St Davids Estate)
4MEGASTAR DIVA86558NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
5ONE FALSE MOVE2444NBTA K Mclaren (Nambeelup)
6FANCY ZAC13154FSHB J Maclean (Southern River)
7RUBY DEBELLO65874NBTM J Beamish (Southern River)
8REAL TIME42326NBTR Catanzaro (Bertram)
9LITE AND ANDY62448NBTC M Bennett (Southern River)
10TWISTED TORNADO33647NBTR Brankstone (Oakford)
Race No. 10Get A Going09:47PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PLATINUM NICKEL61865NBTC M Bennett (Southern River)
2SENORA GUNDI3263NBTG V Reid (Crossman)
3RESOLUTE485NBTD S Rowe (Nambeelup)
4OLIVE OIL6326NBTM J Julien (Stoneville)
5RISING DANCER27676NBTN C Hind (Southern River)
6SIX BROTHERS32463NBTB J Abercrombie (Banjup)
7BLUE JASPER23476NBTJ M Thompson (Southern River)
8SPIRIT OF SPARKS44457NBTD R Starkie (Casuarina)
9SHOOTING OFF35768FSTDB Phillips (Wanneroo)
10MIKELLA51554NBTP Marotta (Middle Swan)
Race No. 11Black Tar10:02PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OUTTA THE RUCK42333NBTB M Mcpherson (Southern River)
2DENMAR BIG TED334FSTDA K Mclaren (Nambeelup)
3CASANOVA KYE473FSTDJ C Graham (Karnup)
4SWEET SUMMER43423NBTW A Brown (Bennett Springs)
5JED SANNETTE32325NBTG W V Diemen (Munster)
6BELOW AVERAGE4FSHE Crudeli (Nambeelup Park)
7VINO MONELLI25662FSTDD C Hobby (Nambeelup)
8TIPPING DOLLARS56422NBTK T Charles (Hopeland)
9BORIS THE RED47468FSHM J Julien (Stoneville)
10PEERYDER46237NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 12The Big Breakfast10:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BEE TEE YOU77748NBTG G Hall (Thornlie)
2BLACK MANDAGERY4424422.73J E Iwanyk (Nambeelup)
3ASTOUNDING5275723.16M J Beamish (Southern River)
4MOSELLE MONELLI1865622.98D C Hobby (Nambeelup)
5KINGA DAMO4583322.56P Worthington (Nambeelup)
6PLATINUM ROADIE6866823.13C M Bennett (Southern River)
7TRIPLE MUS75345NBTK Jovanovic (Myalup)
8MR. PRICKLEPANTS4755423.08K W Duncan (Duncraig)
9MISS SPICE42361FSHA K Mclaren (Nambeelup)
10SHAWNTEONA6372122.77B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments