Monday 21st January 2013

Greyhound Box Draw For – Monday 21st January 2013

Race No. 1Free Entry06:35PM (WAtime)
Maiden event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OH MAM82566FSTDJ M Thompson (Southern River)
2MARYLAND23335FSTDP Worthington (Nambeelup)
3KIRIKO258FSTDG G Hall (Thornlie)
4OUTBACK DIVA66688FSTDE Crudeli (Nambeelup Park)
5BY BY83865FSTDP J Worthington (Nambeelup)
6ELITE FRAME4P828FSTDJ Jovanovic (Serpentine)
7LUCKY LOUISE42435FSHJ M Thompson (Southern River)
8ELITE CATCH53625FSTDJ A Wilson (Forrestdale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Treat The Kids06:57PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLAZING STAR66612NBTK T Charles (Hopeland)
2MISS RUFFO86533NBTM J Beamish (Southern River)
3HENSCHKE55787NBTJ M Thompson (Southern River)
4FAITHFUL52636FSHC A Shore (Pinjar)
5BUCKLE UP EVAN83375NBTP J Worthington (Nambeelup)
6SHANE’S COMMAND34675NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7SMASH FOR CASH1847NBTJ M Jeffries (Stake Hill)
8JOHNNY THE BOY75848NBTM A Stewart (Gidgegannup)
9ANGEL LEE55766FSTDP J Worthington (Nambeelup)
10SHOOTING OFF35768FSTDB Phillips (Wanneroo)
Race No. 3Monday Night Fun07:20PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AMAKI PACIFIC6438317.24P J Worthington (Nambeelup)
2WEST ON CLAUDIA22455NBTP Worthington (Nambeelup)
3COOL ACES2421517.36B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4DIAMOND DEBELLO7146717.35M J Beamish (Southern River)
5GOLD QUAGMIRE2713517.18M A Morrone (Southern River)
6MIRA’S HOUSE3255817.39M A Morrone (Southern River)
7CHINESE WARRIOR25445FSTDJ M Thompson (Southern River)
8WHISPERING BELLE75266NBTM A Morrone (Southern River)
9SNOOKI7643117.60G G Hall (Thornlie)
10WILD SORROW6774217.38J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 4Give Mum A Break07:38PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PUDDLES2145823.18B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2BARKO GUNDI7525523.28G V Reid (Crossman)
3TWO UP TOM4541423.05B J Maclean (Southern River)
4JEFF VADAR3664623.12J L Lakin (Herron)
5SPLANDER3771223.15L A Hodgson (Nambeelup)
6JOGALONG GUNDI6518523.18G V Reid (Crossman)
7ROCK ME PLEASE3721223.15K T Charles (Hopeland)
8BLACK EYED MAN7766723.24J M Thompson (Southern River)
9TWO EYE CEE76656NBTP Worthington (Nambeelup)
10KYLIE KAN6587623.27W J Worthington (Mundijong)
Race No. 5Silver Sands Resort07:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FREE TO ENTER6874422.91P Worthington (Nambeelup)
2WEST ON XAVIER8172123.01L J Britton (Nambeelup)
3CHUCKA KEEPING6864622.63P Worthington (Nambeelup)
4ALOTTA FANTASY6414222.92L M Isaac (Harrisdale)
5WYNBURN VOODOO36576NBTK J Foxton (Wellard)
6PRECISE TIMING2138123.21B J Maclean (Southern River)
7WAR TIME5263723.09P Worthington (Nambeelup)
8VIDALIA4323423.02L M Isaac (Harrisdale)
9KIRBY’S BULLET3264522.95K J Foxton (Wellard)
10TWO EYE CEE76656NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 6Skyracing.tv08:15PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHALANA COOL5285123.27J A Waters (Nambeelup)
2EARN TO BERTH3576723.04L M Isaac (Harrisdale)
3WEOWNA SAMBA1613NBTR L Clarke (Southern River)
4CONTESSA GUNDI4735323.10G V Reid (Crossman)
5ST. 5858623.42J M Thompson (Southern River)
6PIER STREET PUNK58426NBTB J Maclean (Southern River)
7SLICK SHAMBI5674422.90R J Watson (Nambeelup)
8BACCA SPRITE3382723.31M J Beamish (Southern River)
9KYLIE KAN6587623.27W J Worthington (Mundijong)
10KIRBY’S BULLET3264522.95K J Foxton (Wellard)
Race No. 7Chasers Cafe08:32PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1UNION LADY2112217.04M A Morrone (Southern River)
2ROCK ROULETTE8347117.27K T Charles (Hopeland)
3SIZZLING CECIL73245NBTJ A Waters (Nambeelup)
4AMIGO MONELLI4241517.30B J Maclean (Southern River)
5SECRET IMAGE6868216.99K J Foxton (Wellard)
6WEST ON EVE1466617.25P Worthington (Nambeelup)
7CRAZY CHICKY4523117.21E Crudeli (Nambeelup Park)
8DAISY FLAME7866717.42P Worthington (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8The Mandurah Life08:50PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GO PROM QUEEN114NBTL J Britton (Nambeelup)
2GLOBAL AIR55168FSHL M Isaac (Harrisdale)
3TAMMAR LAD41252NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4KING TONIC13221FSHB J Maclean (Southern River)
5WHISPERING BAZZA78535NBTJ Jovanovic (Serpentine)
6VELOCITY SPIRIT6788527.98M J Beamish (Southern River)
7BESTIE BALE66842NBTG G Hall (Thornlie)
8SHAW IZZ MAGIC78877NBTB J Marshall (Southern River)
9KIRBY’S BULLET3264528.16K J Foxton (Wellard)
10SOL’S SISTER54343NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 9Greyhoundsaspets.com.09:07PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CORK SOAKER75478FSTDL M Isaac (Harrisdale)
2DOWNUNDER DOLL5411717.21J Jovanovic (Serpentine)
3WHAT’S THE DIFF37273NBTP J Worthington (Nambeelup)
4DANNI MONELLI5614417.22B J Maclean (Southern River)
5LEAVE ME HANGIN’8351517.30P Worthington (Nambeelup)
6MR. FOLEY5512517.37P Worthington (Nambeelup)
7WANDY CARLA6262517.51G G Hall (Thornlie)
8HEWAHE5438617.18M J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10The Big Breakfast09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PLATINUM DUCHESS64878FSTDG G Hall (Thornlie)
2MODERN GIRL45588NBTG G Hall (Thornlie)
3LUDICROUS SPEED6457717.32M A Morrone (Southern River)
4LEDARO CHIPS36688FSTDM J Beamish (Southern River)
5HIDDEN HEIST31182NBTG G Hall (Thornlie)
6MAISY85688NBTF Maller (Southern River)
7OBE OBE66446NBTJ M Thompson (Southern River)
8MICKALENA42664NBTG G Hall (Thornlie)
9TIGER HAWK6553417.20G G Hall (Thornlie)
10SUDOKU ROCKET7443817.23M A Morrone (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments