Thursday 24th July 2008


RACE 1 Burwood Stake (1) 7:16PM
$755 Grade 5 (Y) 405m
1 8 1 7 Zoo Matic …………………………………… J. Fleming NBT NTT
2 8 8 8 He’s Our Hero (35D) …………………….. D. Brown 24.02 24.02
3 2 1 3 Simpson ……………………………………. M. Stewart 23.39 23.39
4 5 5 2 Total Reflection ………………………………. L. Isaac 23.29 23.29
5 6 7 8 Electra Fly (35D) ………………………….. H. Carter 23.31 23.56
6 1 4 3 Klinger’s Toll ………………………………… L. Britton 23.36 23.36
7 2T 1 Fever Freeway …………………………… K. Harding 23.07 23.07
8 7 2 3 From Afar ………………………………………. G. Reid 23.83 23.83
RESERVES
9 4 7 4 Solitaire Cruise ……………………………….. B. Cook 23.28 23.28
10 7 7 8 Mixed Schedule ………………………….. K. Duncan 23.38 24.49

RACE 2 Mixed 4/5 Series (302) (1) 7:37PM
$830 Heat (Y) 302m
1 7 5 1 Magic Action (G4) …………………. B. McPherson 17.18 17.31
2 2 2 2 Osti’s Gem (G4) ……………………….. M. Morrone 17.31 17.50
3 2 4 7 Lethal Jones (G5)………………………… E. Crudeli 17.30 17.67
4 1 3 7 Brooke’s Special (G4) ………………….. K. Foxton 17.33 17.97
5 5 3 1 Beeston (G4) ………………………………….. J. Cole 17.29 17.29
6 7 2 8 Sounds So Sweet (G5) …………………… G. Reid 17.73 17.73
7 1 2 5 Dru Girl (G5) ……………………………. M. Morrone 17.52 18.14
8 5 7 2 Chasing Bubbles (G5) ……………………… G. Hall 17.38 17.64
RESERVES
9 6 6 5 Molly Cyrus (G5) ……………………….. K. Harding NBT NTT
10 5 8 7 Go Wild Jub (G5) …………………………. D. Brown 17.60 18.12

RACE 3 Mixed 4/5 Series (302) (2) 7:54PM
$830 Heat (Y) 302m
1 8 2 6 Typhoon Mac (G5) …………………….. M. Stewart 18.28 18.28
2 2 7 6 Duel Illusion (G5) ………………….. B. McPherson 17.57 18.18
3 5 8 6 Cricket Jack (G4) ………………….. B. McPherson 17.83 17.83
4 7 6 2 Bayou Around (G5) …………………………. G. Hall 17.45 17.67
5 7 6 4 Kalden Rose (G5) ……………………….. E. Crudeli 17.44 17.67
6 1 8 5 Kommotion (G5) ………………………….. K. Foxton NBT NTT
7 4 3 3 Token Bet (G5) ………………………… M. Morrone 17.45 17.66
8 1T 7 7 Purple Magic (G4) ………………………….. L. Isaac NBT NTT
RESERVES
9 7 5 6 Lost Work Day (G5) ……………………. D. Beckett FSH NTT
10 6 7 7 Spanish Princess (G5) …………. W. Worthington 17.54 18.05

RACE 4 Mixed 4/5 Series (302) (3) 8:11PM
$830 Heat (Y) 302m
1 1 4 3 Speedy Miss (G4) ………………………….. B. Cook 17.16 17.58
2 8 4 1 Madame Tanaka (G4) ……………….. M. Morrone 17.37 17.53
3 1 6 8 Rogue Patrol (G5) ……………………….. E. Crudeli 18.13 18.13
4 3 5 1 Ebony Freeway (G4) ………………….. K. Harding NBT NTT
5 4 1 2 Somer Obsession (G4) ………….. B. McPherson 17.24 17.46
6 3 1 4 Miss Placed (G5)……………………………… K. Lee NBT NTT
7 8 3 4 Billy’s Draught (G5) …………………………. G. Hall 17.79 18.09
8 5 6 4 Marris Me Local (G4) …………………….. G. Shaw NBT NTT
RESERVES
9 5 5 8 King’s Road (G5) ………………………….. S. Beard 17.79 17.87
10 6 6 8 Vegas Showgirl (G5) ……………. W. Worthington 17.84 17.96

RACE 5 Clackline Stake (1) 8:33PM
$755 Grade 5 (Y) 492m
1 8 1 5 Noisy Import ………………………………….. G. Berry 28.13 28.63
2 6 6 2 Jess Freeway …………………………….. K. Harding 28.00 28.01
3 3 3 1 Kalden Rebel ……………………………….. D. Biddle FSH NTT
4 4 3 4 Smooth Louie ……………………………… D. Beckett 27.92 28.55
5 2 6 4 Aussie Akbar ………………………………….. L. Isaac 28.24 28.30
6 1T 1 6 Berry Berry Nice ……………………………. L. Britton FSH NTT
7 7 5 1 Tuff Dan ……………………………………… E. Crudeli 28.18 28.18
8 6 3 7 Betsey Baretta ……………………………….. L. Isaac 28.19 28.40
RESERVES
9 6 4 8 Vicente …………………………………………… G. Hall NBT NTT
10 8 5 6 Foyle River …………………………………… S. Beard 28.67 28.67

RACE 6 Free To All (302) 8:52PM
$1045 Free To All (Y) 302m
1 7 3 6 Snowy Freeway (G2) …………………. K. Harding 17.34 17.61
2 2 4 1 Super Glow (G2) …………………… B. McPherson 17.06 17.23
3 8 1T 1T Pepi Freeway (G2) …………………….. K. Harding NBT NTT
4 7 1 8 Lake General (G1) ………………… B. McPherson NBT NTT
5 7 7 5 Atrain Bailin (G2) ……………………. B. Thompson 17.10 17.84
6 5 2 8 Mixin’ It (G1) ………………………………….. L. Isaac 16.96 20.09
7 8 5 4 Springbrook (G2)………………………. L. Hodgson 17.35 17.55
8 3 7 3 Double Rumble (G2) …………………… J. Rennick 17.33 17.35

RACE 7 Clackline Stake (2) 9:07PM
$755 Grade 5 (Y) 492m
1 8 8 6 Wild Wilma (R) ………………………….. T. Williams 28.61 28.61
2 4 2 1 Smart Boy ……………………………………… L. Isaac FSH NTT
3 6 2 4 Rampant …………………………………….. E. Crudeli 28.40 28.49
4 3 3 1 Kalden Gem …………………………………. D. Biddle FSH NTT
5 3 3 6 Cool Schedule …………………………….. K. Duncan 28.04 28.35
6 2 7 5 Tom And Jen …………………………………… G. Hall 28.43 28.43
7 1T 1 Jester Monelli ………………………………. D. Hobby FSH NTT
8 7 5 3 Surfaholic …………………………………….. S. Beard 28.21 28.21
RESERVES
9 5 5 7 Berry Willow ……………………………… M. Morrone 27.84 28.73
10 4 7 7 Mister Karamea …………………………… D. Groves 28.49 28.70

RACE 8 Burwood Stake (2) 9:27PM
$755 Grade 5 (Y) 405m
1 7 3 1 Abbadale Elle ……………………………….. D. Biddle NBT NTT
2 7 8 8 Debt Propelled (35D) ……………………… B. Cook 23.46 23.71
3 2 7 5 Luke The Drifter ……………………………….. K. Lee 23.16 23.91
4 2 1 8 Zoo Spiral …………………………………… J. Fleming FSH NTT
5 6 7 6 Fay’s Girl (R) …………………………….. T. Williams 23.55 24.10
6 3T 1T 1 Tiny Kobbles …………………………………… G. Hall 23.46 23.46
7 5 6 8 Piranha Rama (R) ……………………….. E. Crudeli 22.86 24.14
8 2 4 7 Cool Attraction …………………………….. R. Blezard 23.33 23.66
RESERVES
9 8 4 5 Crash Bird ………………………………… M. Morrone 23.48 23.64
10 8 5 6 Foyle River …………………………………… S. Beard 23.34 23.53

RACE 9 Mixed Stake 4/5 (405) 9:42PM
$830 Mixed 4/5 (Y) 405m
1 3 4 1 Night Embers (G5) ……………………. S. Richards 23.18 23.25
2 1 2 1 Sir Frank (G4) …………………………….. K. Foxton 23.24 23.27
3 1 4 1 Free Shiraz (G5) ………………………… D. Neilsen 23.33 23.46
4 1 1 2 Alexa Star (G4) …………………………… E. Crudeli FSH NTT
5 8 7 4 Pie Warmer (DG) (G5) …………………… D. Lees 23.13 23.43
6 6 4 2 Jo’s Jewel (G5) ……………………………… L. Isaac 23.30 23.42
7 1 6 3 Hot Wire Jimmy (G5) …………………… D. Beckett 22.97 23.38
8 5 8 8 Cookernup Lady (G4) ……………… P. Sutherland 23.05 23.93
RESERVES
9 2 6 6 Ace Of Shades (G5) ………………. B. McPherson 22.85 23.74
10 6 8 7 Matty’s Boy (G5) …………………………… S. Beard 23.70 24.12

RACE 10 Mixed Stake 4/5 (492) 10:02PM
$830 Mixed 4/5 (Y) 492m
1 8 5 2 Constitution (G4) ……………………….. T. Radford 27.82 28.31
2 5 6 3 Faydon Magic (G4) …………………… M. Morrone 28.00 28.57
3 3 2 2 Taco Belle (G5) ………………………… M. Morrone 28.16 28.36
4 7 5 7 Lil’ Dune Buggy (G4) ……………………. E. Crudeli 28.87 28.87
5 1 3 1 Tori Star (G4) …………………………….. D. Beckett 27.96 27.96
6 2 6 1 Loony Lesson (G5) …………………. B. Thompson 28.01 28.01
7 7 7 4 Bond Magic (DG) (G5) …………………. F. Maller 28.47 28.58
8 8 2 1 Miles Hill Lad (G5) …………………………… J. Cole NBT NTT
RESERVES
9 6 8 7 Matty’s Boy (G5) …………………………… S. Beard 28.21 28.85
10 6 6 4 Kickalong Sally (G5) …………………. B. McAlpine 28.31 28.44

RACE 11 Toodyay Stake 10:17PM
$900 Grade 3 (Y) 302m
1 2 8 1T Satin’s Sister (DG) ……………………….. K. Foxton 17.25 20.06
2 5 1 6 Handcuffed ………………………………… E. Shanley 17.18 18.08
3 5 4 4 Been Touched (35D) …………………….. H. Carter NBT NTT
4 5 6 4 Boffa’s Beauty (R) …………………………D. Brown 17.32 17.50
5 4 8 8 Elite Darkness (35D) …………………. M. Morrone 17.24 17.88
6 3 3 7 Zinnability ……………………………………. K. Foxton 17.20 17.97
7 2 4 6 Assassin Lilli …………………………….. T. Crawford NBT NTT
8 4 2 2 Boy From Oz ………………………………….. L. Isaac 17.16 17.26

RACE 12 Burwood Stake (3) 10:37PM
$755 Grade 5 (Y) 405m
1 7 8 6 Little Geisha (R) …………………………. D. Groves 23.13 23.84
2 7 5 6 Diggers Chick (R) ………………………. M. Stewart 23.42 23.57
3 2T 3 1 Elusive Fun ……………………………………. L. Isaac 23.18 23.18
4 7 2 4 Newdale Jack ……………………………… K. Duncan 22.97 23.26
5 3 5 6 Power Attack …………………………….. M. Morrone 22.95 23.76
6 1 6 8 Abeela Assassin …………………….. B. McPherson 23.48 24.58
7 1T 1 Flash Freeway ……………………………. K. Harding 23.11 23.11
8 5 6 8 Dreamtime Lady (R) …………………… T. Williams 23.27 23.53
RESERVES
9 2 6 8 Land Slide Boy ………………………………. B. Cook NBT NTT
10 8 7 5 Sweet As Shiraz ……………………………. S. Beard 23.59 23.59