Thursday 25th August 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 25th August 2011

Race No. 1$27 Thursday Buffet06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BETCHA BONNIE62447NBTM A Morrone (Southern River)
2HUFFINATOR38412NBTD A Coldstream (Nambeelup)
3FAIRY JET31862NBTB Cook (Southern River)
4HOTSHOT ROSIE45334NBTB J Maclean (Southern River)
5GOIN’ OKEE64272NBTJ B Fleming (Harrisdale)
64438617.34M A Morrone (Southern River)
7GALBA ROBYN2437517.50E Crudeli (Nambeelup Park)
8GHETTO BOOTY6455217.48J M Thompson (Southern River)
9MAGIC KEARVE63278NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10SKY SHADOW2663517.61J M Thompson (Southern River)
Race No. 206:54PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JELICO JOHNNY3267316.95S A Lee (Barragup)
2YANKEE FLYER68754NBTR G Cloke (Bibra Lake)
3LAST NOT LEAST53167NBTT M Williams (Nambeelup)
4SOUMILLON4735417.49D R Starkie (Casuarina)
5WEST ON TRACY2314617.57G G Hall (Thornlie)
6JULIE VERMILION7661417.41W Rose (Nambeelup)
7MAC GUNDI7816717.33J M Thompson (Southern River)
8ROCKET BURNER4142817.24J A Wilson (Forrestdale)
9GENISTA GEM14857FSTDD A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 3Prime Trophies07:10PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT REQUEST5815228.16M J Beamish (Southern River)
2REILLY’S REWARD37632NBTK J Foxton (Oakford)
3SURF REVOLUTION13623NBTM J Beamish (Southern River)
4DISCO DOTTIE5455128.01B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5BOOM GASPAR2764127.95B I Smithson (Byford)
6ONCE WAS WILD3111228.11D S Rowe (Nambeelup)
7PURE BLACK MOON6443328.06B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8MADE TO MEASURE2871127.51M J Beamish (Southern River)
9JULIAN’S GIRL85554NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10 CHASER2771328.05L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 407:27PM (WAtime)
Grade 3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TOP CLASS DIVA73652NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
2HIT YOUR HEAD8565417.30M A Morrone (Southern River)
3WAR ZONE’S BEST12617NBTT M Williams (Nambeelup)
4OUTA QUESTIONS1142117.17M A Morrone (Southern River)
5FLOWCHART8257117.32J A Wilson (Forrestdale)
6DREAM MASTER5152517.32L M Isaac (Harrisdale)
71814417.33G G Hall (Thornlie)
8AMAKI PACIFIC1523517.47P J Worthington (Nambeelup)
9SKYE 57786FSTDD R Starkie (Casuarina)
10SPARKY TERRA2356717.46S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 5Silver Sands Resort07:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TRUE BLUE DRAMA5645622.83B M Mcpherson (Southern River)
2LIVE WIRE LAKODA32828NBTB Cook (Southern River)
3THAT’S BUDDY3654723.15J M Thompson (Southern River)
4SMILE AND WAVE3232323.28W Rose (Nambeelup)
5SHOSHOLOZA1311722.85P Evans (Wellard)
6CAPTAIN ELLI4874723.07B K Yates (Forrestdale)
7BACK IT JACK7452622.51L M Isaac (Harrisdale)
8ROTKARA SOCKS78588NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9FURIOUS LIES5872722.70S A Beard (Nambeelup Park)
10TOURNAMENT KING3653723.02J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 6Ozcan Promotions08:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SNAPPA GOAL8626322.82B M Mcpherson (Southern River)
2BRETT’S CHAMP6818422.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3RUBY’S A DREAMA2212223.08K N Mclennan (Barragup)
4SAM MONELLI22326FSTDD C Hobby (Nambeelup)
5LENNOLD22142NBTP Evans (Wellard)
6RUBINATE6776323.29K J Foxton (Oakford)
7CHODA TEQUILA3665723.33W Rose (Nambeelup)
8MISS PROPOSE5157622.99R Terrington (Port Kennedy)
9JUST ADD RED58487NBTM A Morrone (Southern River)
10LAPLANDER3857823.41P Worthington (Nambeelup)
Race No. 7Greyhoundswa.com.au Race Reviews08:20PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MR. MILLER6728217.37P R Sutherland ( Yunderup)
2WHISTLING SAINT47376NBTC M Bennett (Southern River)
3JAY JAY’S FLAME2111816.97L M Isaac (Harrisdale)
4FIRST RENDITION8711217.01B M Mcpherson (Southern River)
5MY CAMIRA4177617.26D R Starkie (Casuarina)
6HOME BY MIDNIGHT5413817.17D A Coldstream (Nambeelup)
7NURSE TRINA1712617.16B Cook (Southern River)
8SHAKE RATTLE2433317.21B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9COCO JOE1222517.09B Cook (Southern River)
10ROMULUS6871717.40P R Sutherland (North Yunderup)
Race No. 8A O Marino Auto Mechanics08:35PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY OCTANE8263827.90J B Fleming (Harrisdale)
2ALCIDE HERVEAUX26463NBTB J Maclean (Southern River)
3MINEOLA MATEAO8727528.33S A Beard (Nambeelup Park)
4GALAXY CHASER2771328.05L M Isaac (Harrisdale)
5TYPICAL BLONDE5176828.43D R Starkie (Casuarina)
6STEADFAST MAX44528NBTB K Yates (Forrestdale)
7HORATIO CANE68767NBTD R Starkie (Casuarina)
8SHANNON FLEX5731528.02L M Isaac (Harrisdale)
9TARA’S SPECIAL58465FSTDB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10JULIAN’S GIRL85554NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 9Overdrive On 91.3fm08:55PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BAFANA BAFANA1114NBTP Evans (Wellard)
2GO DANGEROUS6232123.10D S Rowe (Nambeelup)
3CHRONIC FIBBER8475723.47L J Rees (Byford)
4RAP ABOUT1254223.11K N Mclennan (Barragup)
5SHAWNTEONA2422323.00B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6FIFTY SIX CHEVI1317223.01G W V Diemen (Munster)
7HOW GOODS THAT33186NBTD C Hobby (Nambeelup)
8ARNESS1152323.31E A Campana (Canningvale)
9ANGELEE’S TIGER2543723.00L M Isaac (Harrisdale)
10AUSTRALE BALE34427FSTDJ M Thompson (Southern River)
Race No. 10A1 Salvage & Hardware09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LUXURY KING67666NBTP Worthington (Nambeelup)
2SILVER PILLOW6667828.38S A Beard (Nambeelup Park)
3FOXY ROMEO32214NBTD A Coldstream (Nambeelup)
4MENINDI5658628.45D S Rowe (Nambeelup)
5PATCH MONELLI213FSTDD C Hobby (Nambeelup)
6ZIRCON MONELLI4641428.38D C Hobby (Nambeelup)
7TRUSTY SIDEKICK7778728.43S A Beard (Nambeelup Park)
8BUFF HEADF6883FSHL J Rees (Byford)
9AGENT DONNA4732528.37B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10GUNSLINGER11856FSTDE A Campana (Canningvale)
Race No. 11 @ Stud09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLE CHICKY6633123.02K N Mclennan (Barragup)
2MIGHTY HELPFUL3513823.16B M Mcpherson (Southern River)
3ZELDA MONELLI5445223.08B J Maclean (Southern River)
4LITTLE BIT LATE6832523.02B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5WHISPERING BELLE7123423.16D C Hobby (Nambeelup)
6COOL CAT KENNY7888823.27P Worthington (Nambeelup)
7SARANDON1123.18E A Campana (Canningvale)
8UNBENDABLE8134122.91G W V Diemen (Munster)
9RANGER BOO BOO87768NBTM A Morrone (Southern River)
10ICE MELTDOWN3753823.08T M Williams (Nambeelup)
Race No. 1209:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BLONDE JAZZ7262617.56J M Thompson (Southern River)
2SMILEY ROYALE76763NBTJ M Thompson (Southern River)
3CHASING THIEVES46486NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4BAZOOKA BAZ74782NBTD A Coldstream (Nambeelup)
5MOST SHOCKING13481FSTDG G Hall (Thornlie)
6MIDNIGHT MATILDA3538417.51M A Morrone (Southern River)
7OH ROSIE1888617.51M A Morrone (Southern River)
8MANOLO BLAHNIK71114FSTDB Cook (Southern River)
9GILBARCO24635NBTB M Mcpherson (Southern River)
10WACKY PETER23734NBTS A Beard (Nambeelup Park)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments