Thursday 2nd September 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 2nd September 2010

Race No. 1York Stake (1)07:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BLUE HALEN28644G B Berry (Stake Hill)
2RUN AWAY DANCER72554B M Mcpherson (Southern River)
3FLUID DRIVE23685P Worthington (Nambeelup)
4HOWARD’S PUZZLE28728P S Harvey (Nambeelup)
5PARIS FREEWAY45236K Harding (Southern River)
6ALDERSHOT88756B J Maclean (Southern River)
7FRUITY REGINA2177M J Beamish (Southern River)
8NERISSA ALLEN34548J M Thompson (Southern River)
9SCOUSER MONELLI88878S A Beard (Nambeelup Park)
10HERE COMES TEDDY46786P Worthington (Nambeelup)
Race No. 2Beverley Stake07:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1DOING MY THING68683E Crudeli (Nambeelup Park)
2RAPT ALL WRONG52226G S Shaw (Hillman)
3CLASSY GRANNY68314E J Alldrick (Barragup)
4BLOW THE SAFE35261D A Coldstream (Nambeelup)
5KRACKENATOR55641D A Coldstream (Nambeelup)
6SPARKY TERRA61353S A Beard (Nambeelup Park)
7RICHARD’S BOY31783M A Morrone (Southern River)
8BIG FREEWAY68725K Harding (Southern River)
9ALL FREEWAY38456K Harding (Southern River)
10AMAKI PACIFIC76547B J Mclean (St Davids Estate)
Race No. 3Clackline Stake07:51PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1DOPPIO16577G Maiolo (Banjup)
2TOULA MONELLI44667S A Beard (Nambeelup Park)
3RAMBO SHIRAZ68387J C Graham (Karnup)
4TOGA11672D C Gardner (Bassendean)
5CRAZY OCTANE42733J B Fleming (Harrisdale)
6MATTY’S GIRL52661S A Beard (Nambeelup Park)
7ROD31443D R Starkie (Casuarina)
8FREEWAY QUEEN11652K Harding (Southern River)
9DRAGON QUEST63635L J Britton (Nambeelup)
10CASHPAN BUGZEE35768I E Bunny (Barragup)
Race No. 4Clarke Stake08:07PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1DADDY BE GOOD82264L M Isaac (Harrisdale)
2LIGHTNING DANCER38376B M Mcpherson (Southern River)
3RIGHT FIT11172W Rose (Nambeelup)
4HALF A RUDDER78348L M Isaac (Harrisdale)
5TOP EVENT77441P Worthington (Nambeelup)
6WHAT HAPPENED13311E A Campana (Canningvale)
7LIGHT OF TREY25265D R Starkie (Casuarina)
8DOUBLE ENN58743J M Thompson (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Mixed Stake 4/5 (405)08:22PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GINGIN BOY71443S B Withers (Cardup)
2ABSOLUTE MORAL75864E Crudeli (Nambeelup Park)
3SNAPPA GOAL36564B M Mcpherson (Southern River)
4MILES HILL LAD67856J L Lakin (Herron)
5MAKING A SCENE63672S A Beard (Nambeelup Park)
6BREAK A HEART65777L A Murphy (East Park)
7KALAMBI TIGER68877I E Bunny (Barragup)
8MILLIE ALLEN63653J M Thompson (Southern River)
9SCOUSER MONELLI88878S A Beard (Nambeelup Park)
10HIGHLY REGARDED61577B W Thompson (Nambeelup)
Race No. 6Burwood Stake (1)08:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1CHODA TEQUILA45336W Rose (Nambeelup)
2MISS POMPEII46387J M Thompson (Southern River)
3ANNMALA MEFIX34655P Worthington (Nambeelup)
4PAGE MARKER84457B M Mcpherson (Southern River)
5DEESIDE MISS51325T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
6SOUMILLON43615D R Starkie (Casuarina)
7TARA’S SPECIAL27182B W Thompson (Nambeelup)
8IZZY MONELLI41144D C Hobby (Nambeelup)
9KRIDON KEEPING53586D A Coldstream (Nambeelup)
10MON BLUE66644E J Shanley (Byford)
Race No. 7Free To All (302)08:52PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ALOTTA FUN78868L M Isaac (Harrisdale)
2JINDY’S COOL64815B J Maclean (Southern River)
3AROUND A BUCK31562B J Mclean (St Davids Estate)
4LONDON FREEWAY65123K Harding (Southern River)
5MY DAD’S KEEPER23811S A Lee (Barragup)
6WHITNEY BOMBER28464L M Isaac (Harrisdale)
7ALBIE DOUBLE YOU86611L J Britton (Nambeelup)
8SHAKE RATTLE85383B W Thompson (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Burwood Stake (2)09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ANNMALA RUMOR85883P J Worthington (Nambeelup)
2EXTENDED PLAY88887P Worthington (Nambeelup)
3YOU’RE BEHIND116E A Campana (Canningvale)
4SOLILOQUY SECRET72217D R Starkie (Casuarina)
5SPLASH OF ICE88485T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
6MUSCLE HAWK77447P Catanzaro (Hamilton Hill)
7RICH AND CLASSY42847B W Thompson (Nambeelup)
8MAORIOKE GIRL53888W Rose (Nambeelup)
9MON BLUE66644E J Shanley (Byford)
10SCOUSER MONELLI88878S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 9Free To All (405)09:22PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1IT’S TOO LATE68768P S Harvey (Nambeelup)
2LIZENBEE63257M J Beamish (Southern River)
3BARRY THE COUGAR57857P Worthington (Nambeelup)
4ETHANOL BOY67778P S Harvey (Nambeelup)
5*** VACANT BOX ***
6KOSTIC BURNS43246S A Lee (Barragup)
7BELL MARC17254C Mammone (Stratham)
8SPIRIT QUEST72458M J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Burwood Stake (3)09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1VASUKI85486G S Shaw (Hillman)
2GOOD COOL DADDY33552B W Thompson (Nambeelup)
3STRATEGIC STRIKE22456T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
4JAIL TIME55578P Worthington (Nambeelup)
5FREEWAY RYDER47563K Harding (Southern River)
6RANDY SAVAGE31377D F Beckett (Southern River)
7HAVAGO MENACE26154L M Isaac (Harrisdale)
8GOIN’ OKEE31578J B Fleming (Harrisdale)
9HIGHLY REGARDED61577B W Thompson (Nambeelup)
10KRIDON KEEPING53586D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 11Mixed Stake 3/4 (302)09:57PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ICE LADY53447T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
2DYNA HALLIE8P578B J Mclean (St Davids Estate)
3FLASH FREEWAY86777K Harding (Southern River)
4LIL DANI48856M A Morrone (Southern River)
5KIMBERLEY QUEEN47537B M Mcpherson (Southern River)
6FROTHIES61137P S Harvey (Nambeelup)
7BEAUTY’S BEST51661B W Thompson (Nambeelup)
8DOUBLE RUMBLE43128B J Maclean (Southern River)
9ALL FREEWAY38456K Harding (Southern River)
10AMAKI PACIFIC76547B J Mclean (St Davids Estate)
Race No. 12York Stake (2)10:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GINGIN LOCAL11842S B Withers (Cardup)
2MIDNIGHT MATILDA48871M A Morrone (Southern River)
3HISTORY TUNE44453B W Thompson (Nambeelup)
4METRO STATION46474K Harding (Southern River)
5MISTER ABILITY46135J M Thompson (Southern River)
6EDWARD JAMES62684L M Isaac (Harrisdale)
7EM57755K A Moon (Barragup)
8PATCHY65526W Rose (Nambeelup)
9WELL DONE MATE76687P Worthington (Nambeelup)
10WARNIE’S CHOICE78777P J Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments