Tuesday 31st August 2010

Greyhound Box Draw For – Tuesday 31st August 2010

Race No. 1Maiden Stake (405) (1)06:11PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1RUBY CHIEF22356P Worthington (Nambeelup)
2CHOCOLATE GUNN43J J Gunning (Southern River)
3CHEEKY BOY33414L S Celenza (Girrawheen)
4SLIPPER DANCE225L A Hodgson (Nambeelup)
5GHETTO BOOTY3S A Lee (Barragup)
6TIPPY’S A GOA73522W A Skipper (Gosnells)
7TILLA MONELLI3D C Hobby (Nambeelup)
8SWIFT MANDAGERY35627B W Thompson (Nambeelup)
9HOT SHOT GIORGIE44247B W Thompson (Nambeelup)
10JACSHAN54178D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 2Maiden Stake (405) (2)06:34PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1CHIANG MAI CHICK447B A Lynch (Ballajura)
2WEST ON NODDY125L J Britton (Nambeelup)
3NED THE BARBER15435B W Thompson (Nambeelup)
4SPOOKY BULLET3223L J Rees (Byford)
5PLANTAGENET41J F Carmody (Banjup)
6LAPLANDER116I E Bunny (Barragup)
7ON ALL PAWS47P J Worthington (Nambeelup)
8INAPPROPRIATE62333K J Foxton (Wellard)
9NORMIE2244B W Thompson (Nambeelup)
10ONE QUICK LESSON56357K Jovanovic (Myalup)
Race No. 3Peel Stake (1)06:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ERIC HERBERT26741G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)
2NADINE DREAM21225G W Batty (Bellevue)
3WALLSTREET ANGEL53327M A Morrone (Southern River)
4OH TEE CEE51112D A Coldstream (Nambeelup)
5DEVIL UNO57888P Worthington (Nambeelup)
6LISA’S LEGACY41742W A Skipper (Gosnells)
7BASHY’S MAGIC21J E Iwanyk (Nambeelup)
8BACK IT JACK816P3L M Isaac (Harrisdale)
9FALCON FREEWAY18247K Harding (Southern River)
10YODSAENKLAI41376L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 4Peel Stake (2)07:08PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1LAST NOT LEAST12144T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
2BLUE THE BUDGET26842K Jovanovic (Myalup)
3GYPSY INDIGO65448B P Hockaday (Ballajura)
4ANNMALA SPIRIT37563W J Worthington (Coodanup)
5DRILLA73363J M Thompson (Southern River)
6KIMBAZ SINGER86263D A Coldstream (Nambeelup)
7LIKE THIS RELTUB71747L J Britton (Nambeelup)
8TEENAGE IDOL74723L M Isaac (Harrisdale)
9ANNMALA BLUE68678P Worthington (Nambeelup)
10MOUNT BLAZE46535W Rose (Nambeelup)
Race No. 5Miami Stake (1)07:26PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1INSURGENT16658K Harding (Southern River)
2PRINCE OF PERSIA61114L J Britton (Nambeelup)
3MOBILE BULLET61548M S Rees (Byford)
4BRAZIL FAWLTY76583D A Coldstream (Nambeelup)
5DEVINE SCAR23182K Jovanovic (Myalup)
6STAGGERING HOME32117D A Coldstream (Nambeelup)
7WAR ZONE’S BEST26133T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
8JULIE VERMILION64614J A Millsteed (Dawesville)
9REGENT SUNSET22166R Terrington (Port Kennedy)
10YELLA GRANDO42165W Rose (Nambeelup)
Race No. 6Peel Series07:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ALL NIGHT DWIGHT14421L M Isaac (Harrisdale)
2MORABITO15321B J Abercrombie (Banjup)
3OXLEY EMPIRE42221C L Angwin (Southern River)
4ULTIMATE COUNTRY25521J E Iwanyk (Nambeelup)
5SUDOKU PRINCESS21T61T J Erenshaw (Canning Vale)
6DESPERADO43132P S Harvey (Nambeelup)
7NINO65741P S Harvey (Nambeelup)
8ONCE TEE25442G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)
9NONSTOP BRINDLE37732L M Isaac (Harrisdale)
10TOGA11672D C Gardner (Bassendean)
Race No. 7Kanyana Stake08:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MARLOO’S REVENGE61176L S Celenza (Girrawheen)
2DEWANA DAY OUT22263B J Marshall (Southern River)
3JIGALONG BILL78838P Worthington (Nambeelup)
4JEFF’S BEST56828P R Sutherland ( Yunderup)
5REDHAWK ROCKET42652D Calleja (Oakford)
6FLAMENCO KID57765M J Julien (Stoneville)
7EMERALD MIST23711A K Mclaren (Nambeelup)
8IRELAND LAD3313B J Abercrombie (Banjup)
9TOULA MONELLI44667S A Beard (Nambeelup Park)
10ROCKMOVES36455K Harding (Southern River)
Race No. 8Miami Stake (2)08:22PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HIT YOUR HEAD58523M A Morrone (Southern River)
2FRONT AND CENTRE58657D C Lees (Nambeelup)
3ALPINE WAY67647K Harding (Southern River)
4AGENT MAXWELL75513J J Gunning (Southern River)
5OCTANE BLONDE52216G W Martin (Southern River)
6VALERIUS75217T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
7BAZ SCAGGS28532D A Coldstream (Nambeelup)
8SPIRIT A MARCO88313B W Thompson (Nambeelup)
9WELLARD BIKIMI25716K Jovanovic (Myalup)
10STANGA BEN51338J P Marley (Collie)
Race No. 9Maiden Stake (492)08:37PM (WAtime)
Maiden event over 492 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BLONDE JAZZ35354P S Harvey (Nambeelup)
2FASTA DAN ROD77333B W Thompson (Nambeelup)
3COOL MAIDEN25423S A Lee (Barragup)
4SWOOPER453J J Gunning (Southern River)
5LANO LADY35355D C Lees (Nambeelup)
6DRAW WEIGHT34634M J Julien (Stoneville)
7DEEMONU65362J B Fleming (Harrisdale)
8EXTRA FEISTY57546R Walton (Geraldton)
9NITRO DANCER22244B M Mcpherson (Southern River)
10BALLYDUFF54276J F Carmody (Banjup)
Race No. 10Maiden Stake (405) (3)08:52PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1RED LICORICE234J F Carmody (Banjup)
2SPY JIVE22562B W Thompson (Nambeelup)
3WELCOME RIVER2D A Coldstream (Nambeelup)
4ZOCTANE73582B J Maclean (Southern River)
5LOCKHART MONELLI2D C Hobby (Nambeelup)
6MOVIE EXTRA7PPP2P Worthington (Nambeelup)
7STACKY’S STRIKES24434G W V Diemen (Munster)
8DAISY THOMAS4I T Wynn (Wellard)
9JUNE’S LEGACY275B M Mcpherson (Southern River)
10BONDI CHICK46438B W Thompson (Nambeelup)
Race No. 11Peel Stake (3)09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ICE MELTDOWN86771T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
2NONSTOP BRINDLE37732L M Isaac (Harrisdale)
3HANNAH RHODE58776K Jovanovic (Myalup)
4GALLARDO1177P Stuart (The Oaks)
5BARRY’S CHARM24325D A Coldstream (Nambeelup)
6AUSSIE BAZZ61788C M Bennett (Southern River)
7OLD GUYS RULE21661L J Britton (Nambeelup)
8VALVE TAP16783B W Thompson (Nambeelup)
9EXTENDED PLAY88887P Worthington (Nambeelup)
10ELITE JACK56368M A Morrone (Southern River)
Race No. 12Peel Stake (4)09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1OXLEY RIVERS23424M A Morrone (Southern River)
2ENDEAVOURS GIRL63687L S Celenza (Girrawheen)
3CLOSER TO FINE43523J E Iwanyk (Nambeelup)
4NIFTY NIN78178G W Batty (Bellevue)
5SLATER TIME54614L M Isaac (Harrisdale)
6ADS16643K Harding (Southern River)
7HOME BY MIDNIGHT21441D A Coldstream (Nambeelup)
8PURE LAUGHTER81351B P Hockaday (Ballajura)
9BREAK A HEART65777L A Murphy (East Park)
10MISS PROPOSE76867D A Coldstream (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments