Thursday 30th June 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 30th June 2011

Race No. 1Thursday $27 Buffet Special06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JULIE VERMILION83576NBTW Rose (Nambeelup)
2GOBBLEDOCK15454FSTDW Rose (Nambeelup)
3MIDNIGHT MATILDA2535317.51M A Morrone (Southern River)
4BATFINK8842717.32W G Dennis (Yangebup)
5DONNA MAC77517FSTDR Walton (Capel)
6AROUND A BUCK2258217.39G G Hall (Thornlie)
7BLUEWATER83225NBTB J Maclean (Southern River)
8UNDAMAGED5217717.57G W V Diemen (Munster)
93347517.31D R Starkie (Casuarina)
10OUTA QUESTIONS75565NBTP S Harvey (Nambeelup)
Race No. 2It’s A Foamy Five Thursday06:51PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HEWAHE76537NBTM J Beamish (Southern River)
2EMMA BITES6653617.42M A Morrone (Southern River)
3OH ROSIE2218817.51M A Morrone (Southern River)
4WEST ON TRACY2432717.66G G Hall (Thornlie)
5SURF’S UP JOE4441617.59W A Skipper (Gosnells)
6DARK HARD EARTH57648FSTDD A Coldstream (Nambeelup)
78414417.34M A Morrone (Southern River)
8BLACKOUT PEDRO87888FSTDR M Valenti (Barragup)
9HOWARD’S PUZZLE7468717.43P S Harvey (Nambeelup)
10THIS TIME TICH6576717.54P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 3Silver Sands Resort07:13PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TRATOR TAREN6625622.78N Kershaw (Rockingham)
2CHOCOLATE GUNN3352322.97J J Gunning (Southern River)
3ZOE’S LASS6747122.90G B Berry (Stake Hill)
4RIVERSIDE BELLE1211522.83W Mcnally (Bouvard)
5JOLSON86688NBTL M Isaac (Harrisdale)
6SHREK’S PRINCESS6486222.85K J Foxton (Oakford)
7ROCKET BURNER7566223.22J A Wilson (Forrestdale)
8JUST CAN8851423.17N Kershaw (Rockingham)
9YANKEE FLYER8684623.32R G Cloke (Bibra Lake)
10LISA’S LEGACY85437NBTW A Skipper (Gosnells)
Race No. 4 @ Stud07:29PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DUST COUPE33123.18M J Beamish (Southern River)
2MISS PROPOSE44656NBTR Terrington (Port Kennedy)
3GOIN’ CRAZY1845123.36J B Fleming (Harrisdale)
4PANTHER MAN71768NBTK J Foxton (Oakford)
5SMUDGE PROOF44123.17J M Thompson (Southern River)
6SLURPY64437NBTM J Beamish (Southern River)
7CASPER ROBBO86888NBTP Worthington (Nambeelup)
8ELITE JACK54556NBTM A Morrone (Southern River)
9FINAL LESSON41757FSHB J Maclean (Southern River)
10SILVER PILLOW33455NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 5The Foamy Five07:46PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JODIE’S CHAMP3377528.00B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2SWEATING BULLETS1664227.75D S Rowe (Nambeelup)
3SHAMROCK CRUISE47767NBTB J Maclean (Southern River)
4ZELDA MONELLI35264NBTD C Hobby (Nambeelup)
5ALCIDE HERVEAUX87628FSTDB J Maclean (Southern River)
6GEMMA IN ACTION62653NBTK J Foxton (Oakford)
7LAGOON PACKER1421827.63J J Gunning (Southern River)
8CRAZY OCTANE1564627.90J B Fleming (Harrisdale)
9FURIOUS LIES66677NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 6Book Now For Xmas In July08:04PM (WAtime)
Grade 4 event over 647 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HABONDIA62771FSTDS A Beard (Nambeelup Park)
2COSMIC HAVOC68737FSTDL M Isaac (Harrisdale)
3THUNDER 3714237.81D S Rowe (Nambeelup)
4TWO FREE DRINKS46668FSTDP S Harvey (Nambeelup)
5NO DELAY87458FSTDB I Smithson (Byford)
6JULIAN’S GIRL22267NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7ASTON CLAYTON54858FSTDP S Harvey (Nambeelup)
8FLICKERING STORM44637NBTW Mcnally (Bouvard)
9PURE LIES74488FSTDS A Beard (Nambeelup Park)
10FURIOUS LIES66677FSTDS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 7A1 Salvage & Hardware08:24PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MR. MILLER4257317.37P R Sutherland ( Yunderup)
2SHAKE RATTLE3423217.21B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3ROMULUS7156817.40P R Sutherland (North Yunderup)
4JAY JAY’S FLAME6646117.03L M Isaac (Harrisdale)
5HILLY27183FSTDK J Foxton (Oakford)
6TOWER OF HOPE3125417.31P S Harvey (Nambeelup)
7WHITNEY BOMBER3422717.15L M Isaac (Harrisdale)
8TOPLINE TIGER341P517.46M A Morrone (Southern River)
9HIT YOUR HEAD5485717.30M A Morrone (Southern River)
10DAISY THOMAS3135617.32I T Wynn (Wellard)
Race No. 8Essential Refrigeration Services08:46PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BARB MONELLI42816FSHD C Hobby (Nambeelup)
2WHERE’S FREDDY4P444NBTK J Foxton (Oakford)
3BOOM GASPAR21722NBTB I Smithson (Byford)
4MOVING CRUSADER24714NBTM J Beamish (Southern River)
5MENINDI4156528.45D S Rowe (Nambeelup)
6TYPICAL BLONDE86527NBTD R Starkie (Casuarina)
7ANGELEE’S TIGER33423NBTL M Isaac (Harrisdale)
8SING IT LOUD58765NBTB Cook (Southern River)
9MINEOLA MATEAO2568528.33S A Beard (Nambeelup Park)
10LONELY KNIGHT4167528.40D R Starkie (Casuarina)
Race No. 9Greyhoundswa.com.au Race Reviews09:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY ASSASSIN25563NBTG B Berry (Stake Hill)
2BILLY’S A ROBBER6257323.32K N Mclennan (Barragup)
3PRETTY MUCH GOLD1221122.99M J Beamish (Southern River)
4VERSACE KID54242NBTK J Foxton (Oakford)
5MILLIE ALLEN7685523.19J M Thompson (Southern River)
6BRETT’S CHAMP2114422.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7EMERALD MIST7278323.23B Cook (Southern River)
8COOL CAT KENNY7378823.27L M Isaac (Harrisdale)
9WALLSTREET ANGEL3455622.79M A Morrone (Southern River)
10JIGALONG BILL8778823.15P Worthington (Nambeelup)
Race No. 10Skyracing.tv09:22PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HOME BY MIDNIGHT8265417.31D A Coldstream (Nambeelup)
2SOUMILLON7776117.49D R Starkie (Casuarina)
3JELICO JOHNNY3454216.95S A Lee (Barragup)
4DADDY BE GOOD4136217.50L M Isaac (Harrisdale)
5STRINGY BARK LAD35343FSTDK J Foxton (Oakford)
6DING’S DESTINY22683NBTB J Maclean (Southern River)
7SEZNICK7678117.30G G Hall (Thornlie)
8DANA GEORGE56668NBTM A Morrone (Southern River)
9HOWARD’S PUZZLE7468717.43P S Harvey (Nambeelup)
10THIS TIME TICH6576717.54P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 11Talk To The Gap Girls09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TRUSTY SIDEKICK45271NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2HI BEAMER7375422.95M J Beamish (Southern River)
3I’M GOIN’1546323.27J B Fleming (Harrisdale)
4MOGAH MISS87785NBTP Worthington (Nambeelup)
5DINGA DARCY37576NBTL M Isaac (Harrisdale)
6RUMBLE DYNAMO1652122.80J H Rennick (Barragup)
7JUNGLE JET5551523.67M A Morrone (Southern River)
8MOREPACK87668NBTJ M Thompson (Southern River)
9CHRONIC FIBBER2368423.47L J Rees (Byford)
10BUCKETS FYFE82466NBTJ C Graham (Karnup)
Race No. 12Greyhoundpp.com.au09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1NIGHTLY ASSASSIN87788NBTP S Harvey (Nambeelup)
2BETCHA BONNIE36624NBTM A Morrone (Southern River)
3UNMAGICAL6555317.21G W V Diemen (Munster)
4WEBBY’S PRINCESS83762NBTA J Donohoe (Mandurah)
5PATCHY2826517.47W Rose (Nambeelup)
6MR. FOLEY3254317.42L M Isaac (Harrisdale)
7BLONDE JAZZ4456217.56J M Thompson (Southern River)
8OCTANE GLADE4863217.30B J Maclean (Southern River)
9GO 21826NBTD S Rowe (Nambeelup)
103435417.58P J Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments