Friday 1st July 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 1st July 2011

Race No. 1A1 Salvage & Hardware07:11PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY ROYALE1676723.30J E Iwanyk (Nambeelup)
2JIGALONG BILL8778823.15P Worthington (Nambeelup)
3TIGER HAWK17132NBTP S Harvey (Nambeelup)
4FOXED1532423.13K J Foxton (Oakford)
5HURRICANE SPHINX4486522.74A J Donohoe (Mandurah)
6CHAINBLOCK2217FSHG R Horne (Nambeelup)
7REILLY’S REWARD1876323.01S A Lee (Barragup)
8SILVER PILLOW33455NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9LOST IT78252NBTD A Coldstream (Nambeelup)
10SPARKY TERRA2387722.95S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 2A1 Delivery All Areas07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MY CAMIRA4734523.03S A Lee (Barragup)
2PEACHY13457FSTDB J Abercrombie (Banjup)
3GO THUNDER1746622.87L A Hodgson (Nambeelup)
4MISS HEPBURN7658622.81F Roberts (Huntingdale)
5BASHY’S MAGIC2343822.77J E Iwanyk (Nambeelup)
6MISS CLASS6865622.87A K Mclaren (Nambeelup)
7EEYORE DEBELLO5227223.00M J Beamish (Southern River)
8JET JAMES7512122.88B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9SPARKY TERRA2387722.95S A Beard (Nambeelup Park)
10OUR GINJA NINJA7743623.15D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 3A1 Salvage & Hardware07:46PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $3,240 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $570 3rd: $285 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1OXLEY RULER2133122.47A K Mclaren (Nambeelup)
2GINGIN BOY1211122.59S B Withers (Cardup)
3BOMBER COMMAND1116222.60T M Williams (Nambeelup)
4SIRIUS BLACK7572122.65L M Isaac (Harrisdale)
5ALL ABOUT DREAMS8361122.61G R Horne (Nambeelup)
6TWO POT SCREAMER1311122.45L J Britton (Nambeelup)
7ULTRA RUMBLE3841222.96J H Rennick (Barragup)
8TIDAL MOON3211222.73G E Ellis (Armadale)
9AT THE BOWZER2341222.98L J Britton (Nambeelup)
10SERIOUS KAOS8718222.92D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 4A1 Do It Yourself08:04PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WHICH CLASS3328722.82A K Mclaren (Nambeelup)
2ELITE COAST3856422.79P S Harvey (Nambeelup)
3BACK IT JACK1118522.51L M Isaac (Harrisdale)
4SERIOUS KAOS8718222.92D A Coldstream (Nambeelup)
5LUIS BALE32537FSHN F Grimes (South Lakes)
6PAUA TO DETONATE5554822.92K Harding (Southern River)
7SOOKY PUSS5621322.71E Crudeli (Nambeelup Park)
8AT THE BOWZER2341222.98L J Britton (Nambeelup)
9HEART’S ENFORCER5764822.84S A Lee (Barragup)
10SUPREME GARSON8885722.94G B Berry (Stake Hill)
Race No. 5A1 Salvage & Hardware08:26PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GINGIN AND DRY2815322.88J E Iwanyk (Nambeelup)
2LOTS OF CHANCES5118822.62C M Bennett (Southern River)
3GALBA MAGIC3121222.50G R Horne (Nambeelup)
4VALDIRON2453222.68K J Foxton (Oakford)
5RUMBLE SUPREME41321NBTJ H Rennick (Barragup)
6TRAIN SONG1337322.79J E Iwanyk (Nambeelup)
7PLANTAGENET1164622.67J F Carmody (Banjup)
8UNO MAC1151622.75M J Beamish (Southern River)
9SUPREME GARSON8885722.94G B Berry (Stake Hill)
10HEART’S ENFORCER5764822.84S A Lee (Barragup)
Race No. 6A1 Open 7 Days08:46PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GEOFFY JONES5458422.66L J Britton (Nambeelup)
2FORTY TWO BELOW85817FSTDD C Hobby (Nambeelup)
3BRONTE’S STAR67726NBTM J Julien (Stoneville)
4CARLSON BALE76727NBTC M Bennett (Southern River)
5RIP IT UP23786NBTT J Gummow (Martin)
6FROM FIFTY7624422.63L M Isaac (Harrisdale)
7GINGIN ON ROCKS8233422.58J E Iwanyk (Nambeelup)
8GREEN FLAME8773422.77L M Isaac (Harrisdale)
9HEART’S ENFORCER5764822.84S A Lee (Barragup)
10SUPREME GARSON8885722.94G B Berry (Stake Hill)
Race No. 7A1 Salvage & Hardware09:07PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1STANGA JILL8411423.00J P Marley (Collie)
2NURSE TRINA7518222.93P S Harvey (Nambeelup)
3HAVAGO MENACE1471122.92L M Isaac (Harrisdale)
4DALE’S FORCE2135222.83N J Iwanyk (Nambeelup)
5GOOD ODDS JACKY8215722.73E A Campana (Canningvale)
6BEK’S FLAME4463122.83L M Isaac (Harrisdale)
7SO MUCH JOY2585522.86K J Foxton (Oakford)
8SIZZLING CECIL8453522.77J E Iwanyk (Nambeelup)
9SUPREME GARSON8885722.94G B Berry (Stake Hill)
10HEART’S ENFORCER5764822.84S A Lee (Barragup)
Race No. 8A1 Service Price Advice09:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1QUEEN LI18763NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2WEST ON CRAIG4535727.67L A Hodgson (Nambeelup)
3RAPID OCTANE36886NBTJ C Graham (Karnup)
4HONEY CHOPS8424228.11M K Ion (Oakford)
5FLOREAT PICA4444128.13S L Kavanagh (Nambeelup)
6I’M ANGUS563P5NBTR Terrington (Port Kennedy)
7SHANNON FLEX6466128.02L M Isaac (Harrisdale)
8ALL ABOUT FRANKY54268NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
9ROTKARA SOCKS23534NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10FURIOUS LIES66677NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 9A1 Salvage & Hardware09:42PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY DYLAN2836327.43A K Mclaren (Nambeelup)
2ARROGANCE7343527.66B J Abercrombie (Banjup)
3TONKA TRUCK8454627.78L J Britton (Nambeelup)
4BANZAI PIPELINE45625NBTL J Britton (Nambeelup)
5MADE TO FOOL4382327.75M J Beamish (Southern River)
6PADDY LAWLOR3863527.55L M Isaac (Harrisdale)
7FORMATT7481627.90A K Mclaren (Nambeelup)
8PERSUADE7412127.97J F Carmody (Banjup)
9HYPNOTIC HAVOC16738FSTDL M Isaac (Harrisdale)
10MUNGO PARK81614NBTL J Britton (Nambeelup)
Race No. 10A1 Handymen & Diy09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SHAZZLE MONELLI23826NBTD C Hobby (Nambeelup)
2LOLLIE LUVA68524NBTE A Campana (Canningvale)
3HYTHE’S BEST45353NBTC M Bennett (Southern River)
4BEAUFORT BOMBER1687528.18P Worthington (Nambeelup)
5MATTY’S GIRL22526NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6FREEWAY RYDER3843728.01K Harding (Southern River)
7MINEOLA MATEAO2568528.33S A Beard (Nambeelup Park)
8GOTTA GET GET1573127.51M J Beamish (Southern River)
9LOST IT7825228.26D A Coldstream (Nambeelup)
10FURIOUS LIES66677NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 11A1 Salvage & Hardware10:17PM (WAtime)
Juvenile event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE BIT LATE6174223.02B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2OLIVIA’S ASSET3612322.60B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3DOWNTOWN DIXIE3181822.80L M Isaac (Harrisdale)
4LORD DEBELLO4611522.90M J Beamish (Southern River)
6BOMING8235122.57B J Abercrombie (Banjup)
7BELARUS BABE3211423.00J E Iwanyk (Nambeelup)
8FREEWAY EXPRESS6843323.25K Harding (Southern River)
Race No. 12A1 Trade Welcome10:32PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LOTZA TALENT3544722.82P S Harvey (Nambeelup)
2ROCKMOVES7214422.83K Harding (Southern River)
3STANGA BEN8434123.02J P Marley (Collie)
4KRIDON BROJO2463322.95M J Julien (Stoneville)
5TYRANNIZE2152422.68B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6BRALYN SHORTY3543222.73G R Horne (Nambeelup)
7NEDLEY HOPSTER4354322.84A K Mclaren (Nambeelup)
8MAD MAG6677222.88P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 13A1 Salvage & Hardware10:49PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RAP ABOUT63657NBTK N Mclennan (Barragup)
2ALPINE RUN44466NBTK Harding (Southern River)
3SLUSH PUPPY5587422.83B J Maclean (Southern River)
4CONROY FLEX55477NBTC M Bennett (Southern River)
5GOOD FOR HER55747NBTN F Grimes (South Lakes)
6DOING MY THING4835122.91E Crudeli (Nambeelup Park)
7RANGER BOO BOO26487NBTP S Harvey (Nambeelup)
8MAXIMOO76272NBTG B Berry (Stake Hill)
9OUR GINJA NINJA7743623.15D A Coldstream (Nambeelup)
10SPARKY TERRA2387722.95S A Beard (Nambeelup Park)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments