Thursday 5th August 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 5th August 2010

Race No. 1York Stake (1)07:04PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BENT BLACK85583P R Sutherland ( Yunderup)
2TUNDRA BALE21367K Charles (Baldivis)
3PATCHY58636W Rose (Nambeelup)
4MAKING A SCENE47756S A Beard (Nambeelup Park)
5BATFINK71375W G Dennis (Yangebup)
6SILVER DOVE17385I T Wynn (Wellard)
7FLUID DRIVE23624P Worthington (Nambeelup)
8HISTORICALLY61733E Crudeli (Nambeelup Park)
9PARIS FREEWAY85445K Harding (Southern River)
10MISS PORKY62537G W V Diemen (Munster)
Race No. 2Beverley Stake07:19PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1DADDY BE GOOD73582L M Isaac (Harrisdale)
2BEAUTY’S BEST34651B W Thompson (Nambeelup)
3POWER ANGEL42626B W Thompson (Nambeelup)
4SOPHIE ROCKS68716J M Thompson (Southern River)
5GO DANCER21112B M Mcpherson (Southern River)
6SPARKY TERRA25461S A Beard (Nambeelup Park)
7AMAKI PACIFIC61765B J Mclean (St Davids Estate)
8AROUND A BUCK26123B J Mclean (St Davids Estate)
9SPLASH OF ICE88884T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
10HOT SPARK67255S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 3Burwood Stake (1)07:39PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1STRATEGIC STRIKE33222T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
2GO WILD SOPHIE22123G W V Diemen (Munster)
3OH TEE CEE451D A Coldstream (Nambeelup)
4MAORIOKE GIRL83538W Rose (Nambeelup)
5FARLOE FEVER14312G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)
6MILLIE ALLEN16863J M Thompson (Southern River)
7NOVEMBER CHIEF85736P Worthington (Nambeelup)
8GOOD COOL DADDY73253B W Thompson (Nambeelup)
9MELLOW DRAMA74776B M Mcpherson (Southern River)
10KALDEN SPIRIT88668P Worthington (Nambeelup)
Race No. 4Clackline Stake08:04PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1FREEWAY RYDER82347K Harding (Southern River)
2CRAZY OCTANE35344J B Fleming (Harrisdale)
3SPARTAN TIGER35473B I Smithson (Byford)
4ELITE JACK45636M A Morrone (Southern River)
5SPARKS OF FIRE52362D R Starkie (Casuarina)
6TOGA47116D C Gardner (Bassendean)
7TOULA MONELLI15446S A Beard (Nambeelup Park)
8BLACK GUN28121D R Starkie (Casuarina)
9COTTINGLY68776P Worthington (Nambeelup)
10VASUKI18885G S Shaw (Hillman)
Race No. 5Mixed Stake 4/5 (405)08:22PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HALF A RUDDER86178L M Isaac (Harrisdale)
2PRINCE OF PERSIA52661L J Britton (Nambeelup)
3TOLL ODYSSEY86648B M Mcpherson (Southern River)
4HARD COPY65182P Worthington (Nambeelup)
5REGENCY BLUE11155P Worthington (Nambeelup)
6ALBIE DOUBLE YOU76528L J Britton (Nambeelup)
7SKY SHADOW55234J M Thompson (Southern River)
8BOOMING ACTION26431J D Meuleman (Upper Swan)
9METRO STATION84646K Harding (Southern River)
10NERISSA ALLEN53454J M Thompson (Southern River)
Race No. 6Free To All (405)08:37PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ICE MELTDOWN27867T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
2KOSTIC BURNS43484S A Lee (Barragup)
3BELL MARC61172C Mammone (Stratham)
4JACK WILDS73534D R Starkie (Casuarina)
5LOTS OF CHANCES17211L J Britton (Nambeelup)
6BIG FREEWAY14646K Harding (Southern River)
7KOORINGA CHARLES23645J B Fleming (Harrisdale)
8WAKEBI RODE23817K Charles (Baldivis)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Free To All (302)08:52PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MICKA LEE34138G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)
2PRESLEY ROCKS81168L M Isaac (Harrisdale)
3LAMINGTON57763M A Morrone (Southern River)
4NEW WONDER24238L J Britton (Nambeelup)
5TOPLINE JODIE51737K Charles (Baldivis)
6EMANKAY13611L M Isaac (Harrisdale)
7FLYING KANGA84182M A Morrone (Southern River)
8LONDON FREEWAY23226K Harding (Southern River)
9LIL DANI11248M A Morrone (Southern River)
10ELUSIVE FUN87617L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 8Mixed Stake 4/5 (492)09:07PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HIGHLY REGARDED16861B W Thompson (Nambeelup)
2ONE EYED BIRD34441J F Tonkin (Gosnells)
3AVALANCHE ANGEL28221L J Britton (Nambeelup)
4FREEWAY QUEEN83511K Harding (Southern River)
5WACKY PETER64476S A Beard (Nambeelup Park)
6TYPICAL BLONDE18131D R Starkie (Casuarina)
7PAW EFFORT23237J A Millsteed (Dawesville)
8SEE WEED28755M A Morrone (Southern River)
9MATTY’S GIRL25865S A Beard (Nambeelup Park)
10ROULA MONELLI67474S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 9Burwood Stake (2)09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1CLASSY ZSA ZSA87218B M Mcpherson (Southern River)
2ANNMALA SPOOK35553P Worthington (Nambeelup)
3REGENT SHIRAZ28647W Mcnally (Bouvard)
4MAC GUNDI67847J M Thompson (Southern River)
5LAST NOT LEAST35112T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
6BLOW THE SAFE63352D A Coldstream (Nambeelup)
7RICH AND CLASSY64342B W Thompson (Nambeelup)
8OLD GUYS RULE1121L J Britton (Nambeelup)
9IN THE RUNNING64876P Worthington (Nambeelup)
10WARNIE’S CHOICE75485P J Worthington (Nambeelup)
Race No. 10Toodyay Stake09:47PM (WAtime)
Grade 3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BLITZ HAVOC41122B J Mclean (St Davids Estate)
2MISS SUSHI15677M A Morrone (Southern River)
3CRIMSON BLUE52163M A Morrone (Southern River)
4GALBA FLASH17757B K Yates (Forrestdale)
5DREAM MASTER77158L M Isaac (Harrisdale)
6KIMBERLEY QUEEN11154B M Mcpherson (Southern River)
7WAR ZONE’S BEST62261T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)
8GREEN FLAME62617L M Isaac (Harrisdale)
9LIL DANI11248M A Morrone (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Burwood Stake (3)10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1DRAGON QUEST22163L J Britton (Nambeelup)
2BET ON MARION72765B W Thompson (Nambeelup)
3DEVINE ORBIT26464J A Millsteed (Dawesville)
4SOLILOQUY SECRET77157D R Starkie (Casuarina)
5EDWARD JAMES66268L M Isaac (Harrisdale)
6FIFTY FLIPPERS56678M A Morrone (Southern River)
7KELLY’S FATE26523G W V Diemen (Munster)
8GOIN’ OKEE431J B Fleming (Harrisdale)
9EXTENDED PLAY88888P Worthington (Nambeelup)
10TOP EVENT88777P Worthington (Nambeelup)
Race No. 12York Stake (2)10:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SEZNICK1K Charles (Baldivis)
2HISTORY TUNE57344B W Thompson (Nambeelup)
3RUN AWAY DANCER35725B M Mcpherson (Southern River)
4HOWARD’S PUZZLE82822P S Harvey (Nambeelup)
5NADINE DREAM54221G W Batty (Bellevue)
6AVELKA46365B K Yates (Forrestdale)
7CHODA TEQUILA83134W Rose (Nambeelup)
8CLASSY GRANNY57268E J Alldrick (Barragup)
9HERE COMES TEDDY44746P Worthington (Nambeelup)
10MANAGE THIS65557B J Mclean (St Davids Estate)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments