Tuesday 17th January 2012

Greyhound Box Draw For – Tuesday 17th January 2012

Race No. 1Free Entry Tuesday07:05PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY CHICKY24542NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
2RAPLEY GEM1825FSHA K Mclaren (Nambeelup)
3MAKE A RACKET2FSHJ C Graham (Karnup)
4NEEDA LESSON23461FSHB J Maclean (Southern River)
5JUST BEVWAY66332NBTP Worthington (Nambeelup)
6WEST ON LANA3FSHL J Britton (Nambeelup)
7CAPES 213FSHC M Bennett (Southern River)
8DERBY MONELLI53353NBTD C Hobby (Nambeelup)
9LEFT LANE ENDS44365NBTB M Mcpherson (Southern River)
10LUCKY PLAYER185NBTD S Rowe (Nambeelup)
Race No. 2$27 Tuesday Buffet07:20PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TYPHOON MONELLI23532FSTDB J Maclean (Southern River)
2DOLLSTAN CHARM53343NBTM A Morrone (Southern River)
3TORQUE ALOT3FSHG E Ellis (Southern River)
4FLYING COOL2526NBTK J Foxton (Oakford)
5WHISPERING BETTY3663NBTD C Hobby (Nambeelup)
6DEL BOY32434NBTA I Simpson (Serpentine)
7WHERE’S NODDY33537NBTG G Hall (Thornlie)
8AXIOM352NBTM J Beamish (Southern River)
9TRAFFIC RUSH3587NBTB M Mcpherson (Southern River)
10GEE’S MEMORY54577NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 3Toledo Trailers07:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FRUITYLICIOUS3353323.21L A Hodgson (Nambeelup)
2BLUE GUESS2422222.95L J Britton (Nambeelup)
3KNIGHTY5756322.99K Jovanovic (Myalup)
4UNO HEYZY85364NBTG B Berry (Nambeelup Park)
5GUNSLINGER4873623.07E A Campana (Canningvale)
6CORK SOAKER7212622.84L M Isaac (Harrisdale)
7SIMPLE BULLET1485322.85M S Rees (Byford)
8WEST ON NODDY1546822.89C M Bennett (Southern River)
9SEEING ASSASSIN1258623.06C Mcnamara (Wanneroo)
10WHERE’S A DANCER53767NBTB M Mcpherson (Southern River)
Race No. 4Mandurah Mail07:57PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WHISPERING LE33436NBTD C Hobby (Nambeelup)
2ICY LAD34524NBTP Worthington (Nambeelup)
3WOZNIACKI MAGIC43448NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4COSMIC CAN87785NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5KIRBY’S BULLET23324FSTDK J Foxton (Oakford)
6TRIFLE SMART368FSHD S Rowe (Nambeelup)
7IODINE RESCUE4355FSHA K Mclaren (Nambeelup)
8TIME TO PARTY21363NBTD R Biddle (Bayswater)
9BRAT IT2766NBTS L Richards (Wanneroo)
10JUPITER’S CHOICE43656NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 5Essential Refrigeration Services08:15PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON LUKE1111722.69L J Britton (Nambeelup)
2ANOTHER FLAME84733NBTL M Isaac (Harrisdale)
3MARLEY LANE3425523.02C M Bennett (Southern River)
4GOBBLEDOCK5545722.76W Rose (Nambeelup)
5KLIMTASTIC3474223.09K Jovanovic (Myalup)
6EUCLA CHARLIE2463122.52A K Mclaren (Nambeelup)
7COOL AZZ SHIRAZ12224NBTE A Campana (Canningvale)
8KELSO SPIDERMAN2164323.01M S Rees (Byford)
9HERE COMES ROSIE4864723.21G G Hall (Thornlie)
10AUSSIE CHICK54867FSHR L Clarke (Southern River)
Race No. 6Greyhoundswa08:30PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 405 Metres at Mandurah Of $5,385 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BRETT’S CHAMP6234122.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2PINBALL PARKER8727123.00B M Mcpherson (Southern River)
3MARIE MONELLI7445122.64S L Kavanagh (Nambeelup)
4UNION LADY1111122.86M A Morrone (Southern River)
5WEST COAST4617122.65B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6STEP DANCE2333122.71B J Maclean (Southern River)
7NEED A SEATBELT2328122.88B M Mcpherson (Southern River)
8UNDER CONTROL3211122.75M J Beamish (Southern River)
9WHOSE GUESS61422NBTL J Britton (Nambeelup)
10WHITE CAVIAR2521223.04E A Campana (Canningvale)
Race No. 7A1 Salvage & Hardware08:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WHOSE GUESS61422NBTL J Britton (Nambeelup)
2UNO DAZZA58778FSHD S Rowe (Nambeelup)
3MERROO SHIRAZ45224NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4ROCK ROULETTE2122327.88K T Charles (Hopeland)
5WHISPERING BLUE41134NBTD C Hobby (Nambeelup)
6HEAR NO RHYTHM3541528.23J H Rennick (Barragup)
7TARKS CRUISER171P6FSTDM J Beamish (Southern River)
8QUEEN DEBELLO1514827.82M J Beamish (Southern River)
9PAW EFFORT25664NBTJ C Graham (Karnup)
10MIGHTY MOSES27466NBTD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 8Mandurahwinetours.com.09:07PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE TEDDY2638322.70J A Wilson (Forrestdale)
2LUIS BALE2515322.91K J Foxton (Oakford)
3MY PREMIER3826222.88G B Berry (Nambeelup Park)
4CHUCKA KEEPING4154222.63M S Rees (Byford)
5DIVA SHIRAZ8454122.71E A Campana (Canningvale)
6BELFAST KATHY4124422.97M S Rees (Byford)
7GO THUNDER2333222.87L A Hodgson (Nambeelup)
8GO DANGEROUS1782222.87D S Rowe (Nambeelup)
9LIGHTNING DANCER78637NBTB M Mcpherson (Southern River)
10TOURNAMENT KING5774723.02K Jovanovic (Myalup)
Race No. 9Mandurah Stockfeeds09:27PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TWISTER MONELLI37582FSHB J Maclean (Southern River)
2CAN EYE DO65FSHN Kershaw (Rockingham)
3AVENUE BOY64528NBTP Worthington (Nambeelup)
4VIDALIA2FSHL M Isaac (Harrisdale)
5KALDEN VEYRON33NBTD R Biddle (Bayswater)
6PEACE OUT34FSHB J Abercrombie (Banjup)
7HENSCHKE1277NBTM J Beamish (Southern River)
8ROCK DYNASTY18NBTK T Charles (Hopeland)
9MANDAGERY GIRL34876NBTM A Morrone (Southern River)
10DAYNA MONELLI23834NBTD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 10Mandurah Indoor Sportz09:47PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ROBO COP3FSHC M Bennett (Southern River)
2RIOT MONELLI42652NBTB J Maclean (Southern River)
3MANKIE MANX15FSHB J Abercrombie (Banjup)
4SON OF KAYCEE24225NBTP Worthington (Nambeelup)
5RODEO PLAYBOY45FSHE Crudeli (Nambeelup Park)
6SMALL TALK7NBTL M Isaac (Harrisdale)
7MERRY RHYTHM43543NBTJ H Rennick (Barragup)
8CHEETAH GUNDI2FSHG V Reid (Crossman)
9FLYING GYPSY36567NBTM J Beamish (Southern River)
10ROCKET REGY464NBTJ C Graham (Karnup)
Race No. 11Silver Sands Resort10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DAISY THOMAS4175523.15I T Wynn (Wellard)
2VIOLONCELLO57265FSHM J Beamish (Southern River)
3WHISPERING LING1428222.65D C Hobby (Nambeelup)
4DEVINE CONTENDER14274NBTP J Hepple (Lexia)
5PURE FORCE4237822.82L J Rees (Byford)
6HOMICIDAL HAVOC8633622.98L M Isaac (Harrisdale)
7ISLE OF CAPRI2853322.89L A Hodgson (Nambeelup)
8ARNESS1311322.69E A Campana (Canningvale)
9SPIRIT A MARCO6465722.81B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10POWER CRANK8776823.16B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 12Skyracing.tv10:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GALAXY CHASER7187722.84L M Isaac (Harrisdale)
2WHITE CAVIAR2521223.04E A Campana (Canningvale)
3EXTRAORDINARY1712622.65M J Beamish (Southern River)
4TARA’S SPECIAL4452723.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5PUGSLY RELTUB7571323.20G E Ellis (Southern River)
6CHINESE WARRIOR2256222.74B J Maclean (Southern River)
7MOVING CRUSADER4224823.25D S Rowe (Nambeelup)
8COOL MOHICAN2722422.86C M Bennett (Southern River)
9TIC ATTACK51785NBTR L Clarke (Southern River)
10SNAPPA GOAL2678522.82B M Mcpherson (Southern River)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments