Tuesday 17th May 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 17th May 2011

Race No. 1The Foamy Five06:08PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISER MAC4134NBTK N Mclennan (Barragup)
2CRUIZIN BOOTS66245NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3COME ON ELLA23535FSTDD A Coldstream (Nambeelup)
4GO DANGEROUS2FSHD S Rowe (Nambeelup)
5HOPE TONIGHT1FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
6JUST BEVWAY3564NBTM J Beamish (Southern River)
7VAMPERELLA34388NBTL S Celenza (Girrawheen)
8POWER CRANK83522NBTB M Mcpherson (Southern River)
9SAM MONELLI37646FSHD C Hobby (Nambeelup)
10JUNGLE JET53655NBTM A Morrone (Southern River)
Race No. 2Track Star Top 1006:26PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY CACTUS257PNBTB M Mcpherson (Southern River)
2RUBY’S A DREAMA42523NBTK N Mclennan (Barragup)
3C’MON DARLING45238NBTA J Donohoe (Mandurah)
4VAIN VANE1FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
5MOON RIVER QUEEN2FSHT R Bolton (Busselton)
6HUFFINATOR51367NBTD A Coldstream (Nambeelup)
7LORD DEBELLO25446FSHM J Beamish (Southern River)
8JUPITER’S CHOICE72152NBTP Worthington (Nambeelup)
9VENITA ENDEAVOURP4647NBTL S Celenza (Girrawheen)
10AGENT DONNA25764NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 3Gingin On Rocks06:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PRECIOUS PRETZEL1123.05J E Iwanyk (Nambeelup)
2GOIN’ CRAZY4518423.36J B Fleming (Harrisdale)
3MIDDY’S GIRL5384222.75S A Lee (Barragup)
4ISABELLA’S JOY1773522.96M S Rees (Byford)
5WHAT HAPPENED4145522.99E A Campana (Canningvale)
6JOANNA GOANNA6565523.18B A Lynch (Ballajura)
7DIAMOND STRIKE12127NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
8ADRIANO MONELLI32436NBTD C Hobby (Nambeelup)
9NIFTY NIN5564723.38G W Batty (Bellevue)
10ANNMALA SPOOK7766523.30P Worthington (Nambeelup)
Race No. 4Geoffy Jones06:59PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1VINCENT CAN GOGH87666FSHB J Maclean (Southern River)
2KANO’S ENDEAVOUR72383NBTL S Celenza (Girrawheen)
3FOOL’S BLACK83278FSTDM J Beamish (Southern River)
4MOVING CRUSADER43354FSTDM J Beamish (Southern River)
5SHIRALLEE TINMIN87365NBTK J Foxton (Oakford)
6HABONDIA53442NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7LAWYER54527NBTP J Worthington (Nambeelup)
8TRIXIE THE PIXIE35564NBTP S Harvey (Nambeelup)
9VOULA MONELLI88438NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10PANTHER MAN24667NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 5Sirius Black07:22PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BELFAST KATHY1425122.97M S Rees (Byford)
2TOPLINE JULIA3787322.83L M Isaac (Harrisdale)
3NONSTOP BRINDLE3323122.98L M Isaac (Harrisdale)
4JONES GIRL6351122.88B M Mcpherson (Southern River)
5GINGIN AND DRY8244222.91J E Iwanyk (Nambeelup)
6OCTANE ATTACK7141222.79S A Lee (Barragup)
7HIT YOUR HEAD2471322.80M A Morrone (Southern River)
8KAYLA ANGEL7731823.11I T Wynn (Wellard)
9ETHANOL BOY8887822.90S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 6From Fifty07:38PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1KIMBAZ SINGER88185NBTD A Coldstream (Nambeelup)
2BOLLENHAGEN111122.69B J Abercrombie (Banjup)
3SNOW BULLET1134222.85M S Rees (Byford)
4SICILIAN WAVE5754222.90M A Morrone (Southern River)
5ROCKMOVES6314722.83K Harding (Southern River)
6NOVEMBER CHIEF73863NBTP Worthington (Nambeelup)
7EL CASTILLO8248422.85J E Iwanyk (Nambeelup)
8TARA’S SPECIAL3354323.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9FONZIE RELTUB1877622.93G E Ellis (Armadale)
10SPEEDY ENDEAVOUR64735NBTL S Celenza (Girrawheen)
Race No. 7Olivia’s Asset07:53PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SOLILOQUY SECRET3732722.81K J Foxton (Oakford)
2KATRIN BALE7763823.07R L Clarke (Thornlie)
3MAXIMOO82463NBTG B Berry (Stake Hill)
4JOLSON44866FSTDL M Isaac (Harrisdale)
5REEF RIDER3628122.86B J Maclean (Southern River)
6BOMING1252222.78B J Abercrombie (Banjup)
7RUN THE GAUNTLET82357NBTP S Harvey (Nambeelup)
8FREEWAY EXPRESS5531223.25K Harding (Southern River)
9HOWARD’S PUZZLE7263723.21P S Harvey (Nambeelup)
10EMMA BITES32426NBTM A Morrone (Southern River)
Race No. 8Miss Class08:10PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MENINDI2241528.45D S Rowe (Nambeelup)
2SPARTAN TIGER25424NBTB J Maclean (Southern River)
3CRAZY OCTANE1337127.90J B Fleming (Harrisdale)
4BIANCO41328FSTDL M Isaac (Harrisdale)
5ROMAN NOSE2512FSTDJ E Iwanyk (Nambeelup)
6ROTKARA SOCKS23553NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7FREEWAY QUEEN6855327.85K Harding (Southern River)
8ASTON CLAYTON75485NBTP S Harvey (Nambeelup)
9OXLEY RIVERS42436NBTM A Morrone (Southern River)
10TWO FREE DRINKS76346NBTP S Harvey (Nambeelup)
Race No. 9Uno Reltub08:28PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TIPPY’S A GOA23325NBTW A Skipper (Gosnells)
2BIGGLES55181NBTP J Walsh (Willetton)
3RANGI’S REVENGE44377NBTM K Ion (Oakford)
4SELENA ENDEAVOUR43285NBTL S Celenza (Girrawheen)
5BACK IT UP2552NBTB J Maclean (Southern River)
6REILLY’S REWARD22523NBTS A Lee (Barragup)
7FOXY SWEETPEA1354FSHK J Foxton (Oakford)
8LITTLE BIT LATE46224NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9YANK TANK2474NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10DREAM FORCE48674NBTJ C Graham (Karnup)
Race No. 10Downtown Dixie08:50PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MUDICH4383NBTB M Mcpherson (Southern River)
2TYPHOON TERRICKA36544NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3STOP THE PARTY16628NBTP S Harvey (Nambeelup)
4GRUMPY TURBO2FSHE A Campana (Canningvale)
5GOIN’ IRISH66262NBTJ B Fleming (Harrisdale)
6CHINA’S ME DAD54336NBTM K Ion (Oakford)
7AT THE GEE2FSHJ C Graham (Karnup)
8SPEED SNAP45344NBTB J Maclean (Southern River)
9CHEEKY BOY88646NBTL S Celenza (Girrawheen)
10JAMBO JIM26764NBTK Jovanovic (Myalup)
Race No. 11Valdiron09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TRATOR TAREN7226322.78N Kershaw (Rockingham)
2TIDAL MOON67424NBTG E Ellis (Armadale)
3SNAPPA GOAL5675823.13B M Mcpherson (Southern River)
4I’M GOIN’1653123.27J B Fleming (Harrisdale)
5FEVER FREEWAY5277222.92K Harding (Southern River)
6SMILEY ROYALE341623.30J E Iwanyk (Nambeelup)
7INCARCERATE6158723.05K J Foxton (Oakford)
8CHUCKA KEEPING3544822.63M S Rees (Byford)
9MONTAGNA7667623.76B J Marshall (Southern River)
10YAKUZA ASSASSIN5775823.08K Jovanovic (Myalup)
Race No. 12Assassin’s Quest09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LATINO WAY5322523.13K Harding (Southern River)
2RIGHT FIT7775122.93W Rose (Nambeelup)
3YOU’RE BEHIND5417723.32G V Reid (Crossman)
4EGO MANIAC2646722.99J E Iwanyk (Nambeelup)
5PURE FORCE3346522.82M S Rees (Byford)
6GOOD COOL DADDY5645623.25B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7LISA’S LEGACY84185NBTW A Skipper (Gosnells)
8NADINE DREAM6857823.18G W Batty (Bellevue)
9SOUMILLON1837723.12K J Foxton (Oakford)
10JUST CAN7658823.17N Kershaw (Rockingham)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments