Tuesday 26th February 2013

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 26th February 2013

Race No. 1The Mandurah Life07:05PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1POLYGON SNIPER6167NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2JILL HAIG35127NBTI E Bunny (Barragup)
3ANNA’S BEST43776FSTDE Crudeli (Nambeelup Park)
4ABBEY BOO41542NBTG G Hall (Thornlie)
5BUGATTI BOY61841NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
6RISING DANCER76743NBTN C Hind (Southern River)
7RUBY DEBELLO87457NBTM J Beamish (Southern River)
8AUTHENTICATE64286NBTL A Hodgson (Nambeelup)
9UNREPENTANT45658NBTM J Julien (Stoneville)
10PLATINUM NICKEL86554NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 2Town Beach07:22PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DAY RIDER377P3NBTB M Mcpherson (Southern River)
2MEGASTAR DIVA65587NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
3TWISTED TORNADO47514NBTR Brankstone (Oakford)
4MOLLY RELTUB36NBTA K Mclaren (Nambeelup)
5SMART CASUAL45328NBTD R Starkie (Casuarina)
6COME ON EDDY1653NBTC M Bennett (Southern River)
7RISING DIAMOND54465NBTN C Hind (Southern River)
8DEMI HYNELEGS2FSHM S Rees (Byford)
9PEERYDER37456FSTDE Crudeli (Nambeelup Park)
10RUSTY ROSE75245NBTP Marotta (Middle Swan)
Race No. 3Avalon Beach07:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HISTRIONIC4118422.94P J Hepple (Lexia)
2CHALANA COOL1453523.27J A Waters (Nambeelup)
3ADJUSTABLE7646522.53B M Mcpherson (Southern River)
4TIN LID84612NBTP A Gough (Lower Chittering)
5OLIVE OIL6432123.25M J Julien (Stoneville)
6CORK SOAKER8367622.84L M Isaac (Harrisdale)
7COLUMBIA RIVER18832NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
8KINGA DAMO1634822.56P Worthington (Nambeelup)
9DYNAMIK BOLT7563P22.68P Worthington (Nambeelup)
10HAILAN SHINE4425422.94B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 4Doddi’s Beach07:57PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1I’M PRECIOUS632NBTJ M Thompson (Southern River)
2FLIGHT OF 437NBTK T Charles (Hopeland)
3ALL ABOUT SIZE43254NBTK T Charles (Hopeland)
4TIKKA LITE63645NBTM J Beamish (Southern River)
5TIPPING DOLLARS73365NBTK T Charles (Hopeland)
6CASANOVA KYE73823NBTJ C Graham (Karnup)
7STORMIE MAC55163FSTDR Walton (Dardanup)
8NOSEY PARDO38642NBTD N Mccosker (Donnybrook)
9PEERYDER37456NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
10PLATINUM NICKEL86554NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 5Pyramids Beach08:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1VIDALIA3442423.02L M Isaac (Harrisdale)
2SPECIAL LACE3317422.76L A Hodgson (Nambeelup)
3INCENDIE2747522.63W Rose (Nambeelup)
4SHAKINA1614122.77D N Neilsen (Halls Head)
5WILD FANCY6186223.02B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6MAXY RHYTHM7657422.79J H Rennick (Barragup)
7WEST ON XAVIER1161322.91L J Britton (Nambeelup)
8DARK 8251122.94T J Erenshaw (Canning Vale)
9SMALL TALK2347522.92L M Isaac (Harrisdale)
10LAYOUT1654722.95L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 6Silver Sands Beach08:35PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MOODICH2761523.19K J Foxton (Wellard)
2KOOPER KEEPING2624322.83R Walton (Dardanup)
3LEONNESS1742522.92L M Isaac (Harrisdale)
4PERHAPS4465522.89J E Iwanyk (Nambeelup)
5CEE ME FLY6854423.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6UNION LAD4388823.02P Worthington (Nambeelup)
7CHEEKY CYCLONE8844322.92C M Bennett (Southern River)
8 VINE4443123.41P J Hepple (Lexia)
9FIRST STRIKE6225222.99T M Williams (Nambeelup)
10DENMAR LA LA6636523.15J A Waters (Nambeelup)
Race No. 7Melros Beach08:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1VENETO LANE37458NBTG G Hall (Thornlie)
2WEOWNA BOO BOY2232223.07P J Hepple (Lexia)
3HOTSHOT DARCY2421222.98T J Erenshaw (Canning Vale)
4DOLLSTAN CHARM5524222.97F Maller (Southern River)
5WEST ON EDDIE8778622.77P Worthington (Nambeelup)
6TORQUE ALOT3748523.34G E Ellis (Southern River)
7OBVIOUSLY78788NBTB M Mcpherson (Southern River)
8MOSQUITO SQUAD32524NBTT M Williams (Nambeelup)
9HAILAN SHINE4425422.94B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10DENMAR LA LA6636523.15J A Waters (Nambeelup)
Race No. 8Falcon Bay Beach09:10PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BALLIN6384423.17J E Iwanyk (Nambeelup)
2ALOTTA FANTASY4221622.92L M Isaac (Harrisdale)
3LIFE WARMING2443422.90J C Graham (Karnup)
4JET JAMES2323422.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5ASTOUNDING3835823.16M J Beamish (Southern River)
6NITRO SHERIFF38657NBTM S Rees (Byford)
7TYPE BEE4487223.27C M Bennett (Southern River)
8WEST ON DIAMOND8423323.17R Terrington (Port Kennedy)
9DYNAMIK BOLT7563P22.68P Worthington (Nambeelup)
10FIRST STRIKE6225222.99T M Williams (Nambeelup)
Race No. 9Florida Beach09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1FLUFFY DUCK31167FSTDB J Abercrombie (Banjup)
2DENMAR BIG TED3441228.01A K Mclaren (Nambeelup)
3BEE TEE YOU62677NBTG G Hall (Thornlie)
4WYNBURN VOODOO67845NBTJ M Thompson (Southern River)
5FOXY ROMEO77763NBTD A Coldstream (Nambeelup)
6ROCKIN’ ROBIN5356128.08M J Julien (Stoneville)
7ANOTHER FLAME6726627.95L M Isaac (Harrisdale)
8BILLIONAIRE44386NBTP Marotta (Middle Swan)
9UPLIFTING7484827.99D R Starkie (Casuarina)
10WAR TIME4123228.46P Worthington (Nambeelup)
Race No. 10Blue Bay Beach09:45PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BALOR26557NBTG B Berry (Nambeelup Park)
2POLYGON HAVOC43835NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3WHITE FOX32564NBTM J Julien (Stoneville)
4BACKSEAT RHYTHM2FSHJ B Righetti (Coolup)
5SILLY AMY64283NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
6HARD ROCK22333NBTT M Williams (Nambeelup)
7TEMPTED1365NBTL J Britton (Nambeelup)
8MINION4152NBTE J Alldrick (Barragup)
9TORQUE QUIETLY44277NBTG E Ellis (Southern River)
10BUCKLE UP EVAN75476NBTP J Worthington (Nambeelup)
Race No. 11Marina South Harbour Beach10:02PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1LEOPARD PRINT86377NBTG R Price (Ballajura)
2RISING GEM1FSHN C Hind (Southern River)
3UNCASUAL42552NBTG W V Diemen (Munster)
4GREEN EYED MOCHA35582NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
5MAX RELTUB3FSHA K Mclaren (Nambeelup)
6REGAL STEVE4637NBTB J Mclean (St Davids Estate)
7ZARA MILLICENT438NBTD R Starkie (Casuarina)
8WEST ON UNO3FSHL J Britton (Nambeelup)
9ZAMBORA MISS36776NBTW Rose (Nambeelup)
10PLATINUM STARS18858NBTC M Bennett (Southern River)
Race No. 12The Mandurah Life10:17PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BELOW AVERAGE4588FSTDE Crudeli (Nambeelup Park)
2MISS CLELIA34835NBTP J Worthington (Nambeelup)
3LAPPING IT UP73663NBTJ A Waters (Nambeelup)
4SHE’S A TAY15PNBTM Adair (Greenfields)
5GHOSTLY SON33645NBTF P Smith (South Lake)
6FREDDIE THE MERC23467FSTDM J Julien (Stoneville)
7TOP EFFORT534NBTJ B Righetti (Coolup)
8ONE FALSE MOVE46326NBTA K Mclaren (Nambeelup)
9VEHEMENTLY61115FSHL J Britton (Nambeelup)
10TORQUE QUIETLY44277NBTG E Ellis (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments