Thursday 28th February 2013

Greyhound Box Draw For – Thursday 28th February 2013

Race No. 1A1 Salvage & Hardware06:34PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK FUSION2125417.28T Mullany (Karnup)
2UNBENDABLE33382NBTG W V Diemen (Munster)
3KRACKENATOR4182617.17J A Waters (Nambeelup)
4CHIEF DRAMA6128817.21B M Mcpherson (Southern River)
5MAZ’S MAGIC5487717.35S A Beard (Nambeelup Park)
6AROLOK DAISY2111317.13T Mullany (Karnup)
7HAILAN SHINE44254NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8SWEET SACRIFICE84556FSTDB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9WHAT’S THE DIFF7431417.48P J Worthington (Nambeelup)
10COOL ACES5833317.36B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 2Mandurah Stockfeeds06:51PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DAISY FLAME6548517.42P Worthington (Nambeelup)
2MARYLAND1147317.33P Worthington (Nambeelup)
3CHARLIE WAFFLES78685NBTM A Morrone (Southern River)
4LEAVE ME HANGIN’3772717.30P Worthington (Nambeelup)
5OUTA QUESTIONS5231417.17M A Morrone (Southern River)
6SLURPY7816417.55J A Waters (Nambeelup)
7SWAMP THING5863717.08B M Mcpherson (Southern River)
8GLEE4166817.30M A Morrone (Southern River)
9WHAT’S THE DIFF7431417.48P J Worthington (Nambeelup)
10COOL ACES5833317.36B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 3Foxtonracing.com.07:07PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MOSELLE MONELLI5656422.98M A Morrone (Southern River)
2NIFTY MAC2247823.23S A Beard (Nambeelup Park)
3HOLLY HAWK81767NBTJ E Wright (Southern River)
4HALLPAK JULIE7856823.54L A Hodgson (Nambeelup)
5WHERE’S NODDY3566422.95G G Hall (Thornlie)
6BIG BAD CHOPPER4851723.04J M Jeffries (Stake Hill)
7BLAZING STAR1215623.36C M Bennett (Southern River)
8FLAMING COCKTAIL1765523.05B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9HENSCHKE5157723.64J M Thompson (Southern River)
10TWO UP TOM4427523.05B J Maclean (Southern River)
Race No. 4Mandurah Mail07:31PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NEAR HOME5153723.13B M Mcpherson (Southern River)
2ROCK REVOLUTION5271122.76K T Charles (Hopeland)
3PUDDLES5236523.18B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4BALLA BOY5774623.07P Worthington (Nambeelup)
5FLYING COOL4422422.89H J Carter (Boddington)
6STACK THE DOE55547NBTP R Sutherland ( Yunderup)
7RILACK ROBIN6814423.22C M Bennett (Southern River)
8MODERN GIRL3374523.26G G Hall (Thornlie)
9WHAT’S BLITZING22643NBTJ A Wilson (Forrestdale)
10DEMON VIPER7888623.45S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 5Silver Sands Resort07:47PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FRUITYLICIOUS7666422.96L A Hodgson (Nambeelup)
2BAD BOY CHARLIE3357623.42J M Thompson (Southern River)
3SLICK SHAMBI5472822.90G B Berry (Nambeelup Park)
4KRIDON HELLRAZOR38445NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5UNGAVABLE1322223.31G W V Diemen (Munster)
6VINO MONELLI66231NBTM A Morrone (Southern River)
7ROCK RULER2321623.17K T Charles (Hopeland)
8LITE AND ANDY8112223.02C M Bennett (Southern River)
9ALPHA ODYSSEY12443NBTJ A Wilson (Forrestdale)
10FANCY ZAC2121122.86B J Maclean (Southern River)
Race No. 6Mandurah Indoor Sportz08:07PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RELOCATED5765622.96B M Mcpherson (Southern River)
2PURE SINS6146522.79C M Bennett (Southern River)
3PLATINUM ROADIE6485423.13C M Bennett (Southern River)
4UNSQUEEZABLE7487523.09G W V Diemen (Munster)
5WEOWNA SAMBA6136122.97R L Clarke (Southern River)
6UNDER PRESSURE8827723.24P Worthington (Nambeelup)
7ROCK ME PLEASE1244823.15K T Charles (Hopeland)
8TYPHOON ATTACK52123.25H J Carter (Boddington)
9TYPHOON SALLY6887623.26G B Berry (Nambeelup Park)
10PRECISE TIMING7862123.21B J Maclean (Southern River)
Race No. 7Essential Refrigeration Services08:22PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DOWNUNDER DOLL2145317.21J Jovanovic (Serpentine)
2SIZZLING CECIL68776NBTJ A Waters (Nambeelup)
3DOLLSTAN FIVE2115117.06S L Richards (Wanneroo)
4SUDOKU JET5784117.00M A Morrone (Southern River)
5WEST ON EVE8483617.25P Worthington (Nambeelup)
6 MONELLI3412617.25B J Maclean (Southern River)
7WANDY CARLA1762117.32G G Hall (Thornlie)
8ROCK ROULETTE1473517.27K T Charles (Hopeland)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Ascot Sign Co08:37PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1 COLLECTOR5545328.03S A Beard (Nambeelup Park)
2WAR TIME4123228.46P Worthington (Nambeelup)
3NIC NAT MAGIC1112727.71E Crudeli (Nambeelup Park)
4REROD ROSE38472FSTDC A White (West Pinjarra)
5BECKER37518FSTDJ N Paikos (Ellenbrook)
6FLYING HYPO1758727.82S J V D Klashorst (Camillo)
7FENIX RISE71827NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8DYNAMITE JARVIS6461627.98B M Mcpherson (Southern River)
9INDIAN LI7848828.00S A Beard (Nambeelup Park)
10HIGH SIDE1231227.80G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 9Prime Trophies08:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KRIDON NOTABALE3774123.13S A Beard (Nambeelup Park)
2KIRABILLI THELMA15FSTDT Mullany (Karnup)
3ANGRY MUD CRAB66834NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
4OCEAN LI83682NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5SKRIMSHANDER7333623.04L A Hodgson (Nambeelup)
6DANNI MONELLI1327423.13B J Maclean (Southern River)
7ROCK ATTACK1113222.79K T Charles (Hopeland)
8NEWSPAPER MOMMA78661NBTM A Morrone (Southern River)
9KYLIE KAN5654523.27W J Worthington (Mundijong)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Skyracing.tv09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROO BOY75677NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2RAGE ON RONDO43723NBTW Rose (Nambeelup)
3RESOLUTE17572NBTD S Rowe (Nambeelup)
4MACHETE33215FSTDG W V Diemen (Munster)
5WOT’S FOR DINNER85386FSTDG G Hall (Thornlie)
6BLACK TONIC6564628.24J M Thompson (Southern River)
7LA SIGNORA4331828.02D S Rowe (Nambeelup)
8JED SANNETTE5613328.01G W V Diemen (Munster)
9LILLY RELTUB63378NBTG E Ellis (Southern River)
10BUFF HEAD62544NBTH J Carter (Boddington)
Race No. 11Sprintergold09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HIDDEN HEIST11826NBTG G Hall (Thornlie)
2JUST BEVWAY88776NBTB J Mclean (St Davids Estate)
3ELITE FRAME84241NBTJ Jovanovic (Serpentine)
4WEST ON CLAUDIA5688217.63P Worthington (Nambeelup)
5HAPPY SURPRISE6373117.22J J Gunning (Southern River)
6GENISTA GEM4222617.58J A Waters (Nambeelup)
7MCQUILLAN7334517.36M A Morrone (Southern River)
8CUDDLEPOT24874FSTDG E Ellis (Southern River)
9MAX’S CONQUEST83568NBTM K Mclennan (Lynwood)
10JUGHEAD64844NBTM A Morrone (Southern River)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au09:55PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD QUAGMIRE3745317.18M A Morrone (Southern River)
2MR. FOLEY7645217.37P Worthington (Nambeelup)
3TIGER HAWK1555717.20G G Hall (Thornlie)
4BROOKLYN BOY41723NBTR Brankstone (Oakford)
5STEP DANCE54857NBTM A Morrone (Southern River)
6MINI COOP72288NBTT Mullany (Karnup)
7COSMIC STEEL38146NBTR Terrington (Port Kennedy)
8BLACK EYED MAN6678617.45J M Thompson (Southern River)
9WILD SPIRIT1588717.53G G Hall (Thornlie)
10NO BOOTSCOOTING7177417.57S A Beard (Nambeelup Park)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments