Tuesday 28th February 2012

Greyhound Box Draw For – Tuesday 28th February 2012

Race No. 1Free Entry Tuesday07:05PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CHESSON57787NBTB M Mcpherson (Southern River)
2LACH STAR54842NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3COOL TYCOON24535NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4JUST BEVWAY64143NBTP Worthington (Nambeelup)
5NO MORE DRAMA23NBTB M Mcpherson (Southern River)
6WHERE’S NODDY34624NBTG G Hall (Thornlie)
7BRAT IT76633NBTS L Richards (Wanneroo)
8OH MAM5544NBTJ M Thompson (Southern River)
9WHISPERING BETTY37455NBTP J Worthington (Nambeelup)
10FINAL RENDITION74646NBTB M Mcpherson (Southern River)
Race No. 2$27 Tuesday Buffet07:22PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BARKO GUNDI5464NBTG V Reid (Crossman)
2GIZMO RACER67653NBTB M Mcpherson (Southern River)
3WHISPERING LE38851NBTP Worthington (Nambeelup)
4LISTEN FOXY38NBTK J Foxton (Wellard)
5ROCK FUSION26222NBTK T Charles (Hopeland)
6MARLILY22627NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7TRAFFIC RUSH87378NBTB M Mcpherson (Southern River)
8INCREDIBLE SARAH2564NBTF R Farrell (Harvey)
9SON OF KAYCEE67375NBTP Worthington (Nambeelup)
10MILEY MANIA43767NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 3A1 Salvage & Hardware07:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MUDICH7828422.89B M Mcpherson (Southern River)
2DAISY FLAME38864NBTL M Isaac (Harrisdale)
3SEEK TO BREAK8747422.91B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4FRUITYLICIOUS3343223.21L A Hodgson (Nambeelup)
5BELARUS BABE6822522.64J E Iwanyk (Nambeelup)
6DOLLSTAN FIVE1274623.16S L Richards (Wanneroo)
7CHARMA GUNDI4646822.89G V Reid (Crossman)
8DYNAMIK PLANET42132FSHA K Mclaren (Nambeelup)
9SHAMROCK CRUISE47567NBTM A Morrone (Southern River)
10TEGU7267823.09M J Beamish (Southern River)
Race No. 4Wicked Lilly07:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SMART GUESS1165522.66L J Britton (Nambeelup)
2TOURNAMENT KING7833123.00K Jovanovic (Myalup)
3WHERE’S A DANCER6755123.09B M Mcpherson (Southern River)
4SPIRIT A MARCO7618622.81B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5KLIMTASTIC8615723.03K Jovanovic (Myalup)
6KNOW RELEASE5265122.78L M Isaac (Harrisdale)
7GO THUNDER5541322.87L A Hodgson (Nambeelup)
8KNIGHTY3551422.99K Jovanovic (Myalup)
9GREEN FLAME8253422.77L M Isaac (Harrisdale)
10GINGIN LOCAL7626823.06K Jovanovic (Myalup)
Race No. 5Prime Trophies08:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CHRONIC FIBBER6843423.47H J Carter (Boddington)
2AUSSIE CHICK6751222.85R L Clarke (Southern River)
3GALAXY CHASER4225422.84L M Isaac (Harrisdale)
4VILLAS BOAS4412122.90J F Carmody (Banjup)
5IKARI WHIZZ2411323.07K T Charles (Hopeland)
6SHAWNTEONA2462422.77B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7PENOLA PANTHER5474722.98C M Bennett (Southern River)
8BELFAST KATHY2758322.97M S Rees (Byford)
9DAINTREE TEDDY3764422.70J A Wilson (Forrestdale)
10LIGHTNING DANCER37866NBTB M Mcpherson (Southern River)
Race No. 608:35PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON DIAMOND5123.20L J Britton (Nambeelup)
2BONA PETIT22687NBTB J Maclean (Southern River)
3STONEHORSE2123422.74J F Carmody (Banjup)
4SURFERS PARADISE76676NBTG L Graham (Waikiki)
5LOVEY DOVEY6627222.84J E Iwanyk (Nambeelup)
6DEL BOY4142723.16A I Simpson (Serpentine)
7BILLIONAIRE6222223.30P Marotta (Middle Swan)
8COOL ACES4521322.64B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9ROCKET BURNER5247723.22J A Wilson (Forrestdale)
10CHUCKA KEEPING4284722.63M S Rees (Byford)
Race No. 7Silver Sands Resort08:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GEE’S MEMORY16686FSTDJ M Thompson (Southern River)
2KYLIE KAN41666FSTDB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3ALL ABOUT FRANKY85845NBTM R Green (Coolup)
4TRIPLE MUS18232NBTJ A Wilson (Forrestdale)
5VELOCITY SPIRIT5653728.24M J Beamish (Southern River)
6FLAMING COCKTAIL77785FSTDK J Foxton (Wellard)
7HYTHE’S BEST4335628.61C M Bennett (Southern River)
8SIMPLE BULLET36674NBTM S Rees (Byford)
9HALLPACK JILL47467NBTP Worthington (Nambeelup)
10DRILLA55352FSTDJ M Thompson (Southern River)
Race No. 8Toledo Trailers09:10PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CHEETAH GUNDI4261323.08G V Reid (Crossman)
2PURE SINS5237722.79B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3LOLLY COOLER1312122.79L M Isaac (Harrisdale)
4SPECIAL LACE8485222.76L A Hodgson (Nambeelup)
5SPOOKY BULLET5585623.15H J Carter (Boddington)
6SEEING ASSASSIN1258623.06C Mcnamara (Wanneroo)
7ZELMA’S GUESS5535123.19C M Bennett (Southern River)
8BASHY’S MAGIC3247522.65J E Iwanyk (Nambeelup)
9NOVEMBER CHIEF42867NBTP Worthington (Nambeelup)
10SNAPPA GOAL5578822.82B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 9Mandurahwinetours.com.au09:27PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DUQUESNE58732NBTG G Hall (Thornlie)
2SWAMP THING56446NBTB M Mcpherson (Southern River)
3LANSDOWNE ROAD36864NBTP J Worthington (Nambeelup)
4TWO SHAKES13FSHL J Britton (Nambeelup)
5BACK IT UP51336NBTG B Berry (Nambeelup Park)
6JUPITER’S CHOICE65652NBTP Worthington (Nambeelup)
7DRUITT DREAMER74235NBTT Mullany (Karnup)
8GLITZY QUAY64521FSHJ L Lakin (Herron)
9ABROLHOS PEARL54474NBTB M Mcpherson (Southern River)
10FLYING COOL68428NBTK J Foxton (Wellard)
Race No. 10Murray Hair Studio09:45PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1VAMPERELLA22337NBTP Worthington (Nambeelup)
2JUBILEE TWIST26878NBTB M Mcpherson (Southern River)
3LAWYER67143NBTP J Worthington (Nambeelup)
4BLURRED VISION45273NBTB M Mcpherson (Southern River)
5SOLAR FORCE66513NBTM A Morrone (Southern River)
6ALL FOR HARRY15NBTJ L Lakin (Herron)
7AXIOM3522NBTM J Beamish (Southern River)
8BERLIN FLYER25FSHH J Carter (Boddington)
9TIME BLAZER45186NBTC M Bennett (Southern River)
10COOL FLY55475NBTK J Foxton (Wellard)
Race No. 11Mandurah Indoor Sportz10:02PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GEE BOSS44275NBTJ A Wilson (Forrestdale)
2WOZNIACKI MAGIC82446NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
3PAINT DA FENCE51443NBTJ A Waters (Mandurah)
4RODEO PLAYBOY45745NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
5MAKE A RACKET26826FSTDJ C Graham (Karnup)
6COSMIC CAN78568NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7DYNAMIK THOR24212NBTA K Mclaren (Nambeelup)
8PEARL BOMB16582FSTDB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9ROCKET REGY23487NBTJ C Graham (Karnup)
10DIAGNOSIS22768NBTJ A Wilson (Forrestdale)
Race No. 12Skyracing.tv10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1NED THE BARBER8768423.48G G Hall (Thornlie)
2SMUDGE PROOF5676523.04J M Thompson (Southern River)
3NIKA LILLY ROSE21784NBTP Marotta (Middle Swan)
4CORK SOAKER2346322.84L M Isaac (Harrisdale)
5DYNAMIK BOLT33586FSHA K Mclaren (Nambeelup)
6JESSE DEBELLO4131623.03M J Beamish (Southern River)
7VAIN VANE6547422.99J E Iwanyk (Nambeelup)
8DASHING DESMOND1322.86J L Lakin (Herron)
9ROTKARA SOCKS88773NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10CHINESE WARRIOR6358322.74B J Maclean (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments