Monday 10th December 2012

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 10th December 2012

Race No. 1Free Entry06:38PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PRECISE TIMING81424FSHB J Maclean (Southern River)
2FAITHFUL27452NBTC A Shore (Pinjar)
3VELVET SONG48557FSHP J Glenny (Bakers Hill)
4ROUGH DAY274NBTP J Glenny (Bakers Hill)
5CLEAN ‘EM UP2436NBTP J Glenny (Bakers Hill)
6ICELETTE64356FSHP J Glenny (Bakers Hill)
7SWEET SUMMER68474NBTW A Brown (West Swan)
8EYE DON’T CARE42233NBTC Caruana (Northam)
9TAYSUM43685NBTP J Glenny (Bakers Hill)
10LIGHTNING KING55878NBTW D Choules (Bakers Hill)
Race No. 2Northam Feed & Hire06:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAGOON FLYER1223117.35P J Glenny (Bakers Hill)
2FREO FLYER46121FSHB J Abercrombie (Banjup)
3WHERE’S HUMMA6367717.64C A Shore (Pinjar)
4PLATINUM DUCHESS77562NBTG G Hall (Thornlie)
5WEST ON CLAUDIA8254317.61P Worthington (Nambeelup)
6SNOW CHANCE5236417.63G G Hall (Thornlie)
7KYLIE KAN55825NBTW J Worthington (Mundijong)
8SKODA31543FSHB J Marshall (Southern River)
9DEB’S ME MUM18885NBTW D Choules (Bakers Hill)
10AT LARGE86578FSTDB J Maclean (Southern River)
Race No. 3Dunnings Fuel Distribution07:21PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT’S THE DIFF3516217.27P J Worthington (Nambeelup)
2CHESSON5711617.55W J Worthington (Mundijong)
3LEAVE ME HANGIN’7858417.25P Worthington (Nambeelup)
4WILD SORROW35355NBTJ A Wilson (Forrestdale)
5DANNI MONELLI1123217.64B J Maclean (Southern River)
6BLACK EYED MAN46533NBTJ M Thompson (Southern River)
7SPRING ALICE2347317.37R J Watson (Nambeelup)
8SKY SHADOW8524517.58J M Thompson (Southern River)
9NIFTY NIN68768NBTG W Batty (Bellevue)
10DEB’S ME MUM18885NBTW D Choules (Bakers Hill)
Race No. 4Skyracing.tv07:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLUSHED AWAY6426330.07K J Glenny (Bakers Hill)
2WYNBURN WHIRL56726FSTDP Worthington (Nambeelup)
3MORE EXPECTED31754NBTC M Bennett (Southern River)
4WINTER BREEZE58543FSHW A Brown (West Swan)
5MISS WEST EAGLES3567129.94C Caruana (Northam)
6TIC ATTACK7836329.79W P Jacobson (Northam)
7SMOOTH RHYTHM7836129.67W P Jacobson (Northam)
8VENETO LANE2247230.17G G Hall (Thornlie)
9POLMETRIC4671729.94P J Glenny (Bakers Hill)
10NEVER ASK67654FSHW P Jacobson (Northam)
Race No. 5The Big Breakfast07:57PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GEMMA IN ACTION8584829.91W P Jacobson (Northam)
2BUCKLE UP RAY21676FSTDB J Maclean (Southern River)
3EM THREE56113FSHB J Abercrombie (Banjup)
4ZINI’S SECRET3215529.67W P Jacobson (Northam)
5WASHINGTON HEAT4246829.80K J Glenny (Bakers Hill)
6LOOSE BOLTS25265NBTR M Valenti (Barragup)
7AUSSIE CHICK5331130.03W P Jacobson (Northam)
8CRASHIN’ KOBY7363629.73B J Maclean (Southern River)
9OKAY ASHLEE27861FSHB J Maclean (Southern River)
10BEAU BRUMMELL38687FSTDP Worthington (Nambeelup)
Race No. 6Intercast08:12PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PLANTAGENET57568NBTB J Marshall (Southern River)
2WANDY CARLA6416217.42G G Hall (Thornlie)
3MAZ’S MAGIC1462117.39B J Maclean (Southern River)
4WEST ON EVE5554617.49P Worthington (Nambeelup)
5CHEEKY CYCLONE14677NBTC M Bennett (Southern River)
6RETRO NIGHT5834717.40P Worthington (Nambeelup)
7ALCIDE HERVEAUX4878517.34J M Thompson (Southern River)
8TOPLINE BEAVER6567317.12B J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Greyhoundsaspets.com.au08:27PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AMBROSE ASSASSIN6538530.05W P Jacobson (Northam)
2XENA BENZ7773729.88P Worthington (Nambeelup)
3JARDORE4615230.27P J Glenny (Bakers Hill)
4NERO TONIC1421FSHB J Maclean (Southern River)
5BECKER1121FSHJ N Paikos (Ellenbrook)
6SAMMY DIZZLE76464NBTG G Hall (Thornlie)
7SHAMROCK EXPRESS21451NBTR J Watson (Nambeelup)
8ATELIER53475NBTR M Valenti (Barragup)
9GENUINE RELTUB72768FSHC M Bennett (Southern River)
10PLUG THE PIPE84577FSTDJ C Wood (Madeley)
Race No. 8Prime Trophies08:47PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JOYOUS FANTASY3554430.86C A Shore (Pinjar)
2CAN EYE DO8456431.09P Worthington (Nambeelup)
3NED THE BARBER3665329.91G G Hall (Thornlie)
4SLICK SHAMBI73335NBTR J Watson (Nambeelup)
5TOUCH OF GRACE36P4630.19M Leach (Beverley)
6ANOTHER NAT5162329.97W P Jacobson (Northam)
7WONDER ROBYN1654530.36K J Glenny (Bakers Hill)
8HOLLY HAWK1868130.09J E Wright (Southern River)
9AT LARGE86578NBTB J Maclean (Southern River)
10WHISPERING BAZZA5478530.15J N Paikos (Ellenbrook)
Race No. 9Shire Of Northam09:07PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LOST IT5263230.18G G Hall (Thornlie)
2MAD JAZZ7584730.00W P Jacobson (Northam)
3TAKING OVER1125230.49W P Jacobson (Northam)
4SHE’S OUR TIPSY77565NBTC M Bennett (Southern River)
5VAIN VANE1565430.44J C Wood (Madeley)
6FASOLO38365FSHK J Glenny (Bakers Hill)
7SMUDGE PROOF47354FSTDJ M Thompson (Southern River)
8ETERNAL8672729.96C Godfrey (Wooroloo)
9TYPHOON SALLY24858NBTR J Watson (Nambeelup)
10SHAW IZZ MAGIC1557830.25B J Marshall (Southern River)
Race No. 10Grafton Electrics09:27PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MEKONG MOON54461NBTT M Glenny (Wundowie)
2SOL’S SISTER84576NBTG G Hall (Thornlie)
3CRUISER8427829.65N Goldsworthy (Northam)
4OUR DIAZ6448630.21K J Glenny (Bakers Hill)
5ZELLWEGERS MAGIC42281FSHW D Choules (Bakers Hill)
6DYNA CORKY52734NBTW P Jacobson (Northam)
7PLATINUM PLAYER38312FSHC M Bennett (Southern River)
8EL MINOS5645830.20C Godfrey (Wooroloo)
9MANGO CHUTNEY3455829.71R J Watson (Nambeelup)
10PAINT IT7874830.02W P Jacobson (Northam)
Race No. 11Avon Computech09:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER HAWK61645NBTG G Hall (Thornlie)
2MY DAD’S KEEPER25874NBTC Godfrey (Wooroloo)
3ROMY’S CONQUEST25446FSHJ A Wilson (Forrestdale)
4MR. FOLEY5836817.75P Worthington (Nambeelup)
5KARLOO KRACKER4165517.49B J Marshall (Southern River)
6BLACK TONIC33116FSTDB J Maclean (Southern River)
7AT THE MOMENT1558517.88W P Jacobson (Northam)
8TAYA MONELLI27387NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
9NIFTY NIN68768NBTG W Batty (Bellevue)
10DEB’S ME MUM18885NBTW D Choules (Bakers Hill)