Monday 22nd April 2013

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 22nd April 2013

Race No. 1Enjoy An Avon Valley Monday01:20PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MARYLAND35643NBTP Worthington (Nambeelup)
2EBB’S FAITH76878FSHM J Beamish (Southern River)
3MR. FOLEY6436617.75P Worthington (Nambeelup)
4 SHAMBI43323NBTG B Berry (Nambeelup Park)
5MODERN GIRL45568FSTDP Worthington (Nambeelup)
6FASTIDIOUS FLYER2254217.51P J Glenny (Bakers Hill)
7IZZY MAC133NBTT Mullany (Karnup)
8TIGER HAWK76552NBTG G Hall (Thornlie)
9CORK SOAKER78676NBTP J Worthington (Nambeelup)
10DEB’S ME MUM32655NBTW D Choules (Bakers Hill)
Race No. 2Free Entry01:39PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK PHYRE75365NBTK J Glenny (Bakers Hill)
2ROTHMORE32873NBTC Godfrey (Wooroloo)
3MORT’S MONSTER16855FSHK J Glenny (Bakers Hill)
4LIGHTNING KING78585NBTW D Choules (Bakers Hill)
5EYE DON’T CARE62442NBTC Caruana (Northam)
6RUSTY BULLET3FSHW P Jacobson (Northam)
7KENNY CHOW42336NBTG G Hall (Thornlie)
8CARRINGBUSH23FSHW P Jacobson (Northam)
9MIKELLA44424NBTP Marotta (Middle Swan)
10LEOPARD PRINT21545NBTM Leach (Beverley)
Race No. 3Debs Diner01:54PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JORJI BOY53886NBTI J Vuletich (Brookton)
2BEE JANDI51747NBTW P Jacobson (Northam)
3ROCK REVOLUTION1118PFSHK T Charles (Hopeland)
4LEAVE ME HANGIN’3765417.25P Worthington (Nambeelup)
5ESS ESS SHAMBI55546FSTDG B Berry (Nambeelup Park)
6SLURPY63454NBTJ A Waters (Nambeelup)
7SNOW CHANCE2426717.63G G Hall (Thornlie)
8DAISY FLAME2655217.43P Worthington (Nambeelup)
9CONTESSA GUNDI78686NBTG V Reid (Crossman)
10KYLIE KAN37866NBTW J Worthington (Mundijong)
Race No. 4Sprintergold02:13PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 588 Metres at Northam Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TIG’S ACE66372FSHM J Beamish (Southern River)
2WHISPERING BLUE73423NBTB K Yates (Southern River)
3*** VACANT BOX ***
4CHALANA COOL38846FSTDJ A Waters (Nambeelup)
5SMOOTH RHYTHM3618134.62J B Righetti (Coolup)
6*** VACANT BOX ***
7ELRAISER OCTANE87827NBTW D Choules (Bakers Hill)
8HENLEY HOLLOW3644834.50K J Glenny (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Northam Feed & Hire02:34PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BURN TEWIN52476NBTB K Yates (Southern River)
2DEVINE WENCH3332129.68K E Batty (Wattle Grove)
3BLACK TONIC6266330.38J M Thompson (Southern River)
4GENUINE RELTUB7615230.02C M Bennett (Southern River)
5LIFE WARMING32666FSHC M Bennett (Southern River)
6EL MINOS5878630.20C Godfrey (Wooroloo)
7PAINT IT4887830.02W P Jacobson (Northam)
8WEST ON LANA4517730.21C M Bennett (Southern River)
9I SEE WHITE6612130.27C M Bennett (Southern River)
10PAST GEM8657230.66P Marotta (Middle Swan)
Race No. 6Skyracing.tv02:53PM (WAtime)
Grade 4 event over 297 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLAMING ROCKY5484117.34B J Maclean (Southern River)
2GEMMA GIRL51122FSTDG B Berry (Nambeelup Park)
3BAD BOY CHARLIE1564517.64J M Thompson (Southern River)
4WEST ON JAKE4884417.39C M Bennett (Southern River)
5WHAT’S THE DIFF4148317.27P J Worthington (Nambeelup)
6DIAMOND DREAMER7776117.40P Worthington (Nambeelup)
7GENISTA GEM83252NBTJ A Waters (Nambeelup)
8MINI COOP2232117.33T Mullany (Karnup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Dunnings Fuel Distribution03:14PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TYPHOON TERROR383P6NBTG B Berry (Nambeelup Park)
2 VINE78764NBTP J Hepple (Lexia)
3HOLLY HAWK6733530.09J E Wright (Southern River)
4DANA SIENNA4657230.61B J Maclean (Southern River)
5ROUGH DAY2783830.29P J Glenny (Bakers Hill)
6VENETO LANE1422730.17G G Hall (Thornlie)
7NIGHTSTICK1656531.18K J Glenny (Bakers Hill)
8TOUCH OF GRACE7757530.19M Leach (Beverley)
9MONOLITHIC2857630.10W P Jacobson (Northam)
10MISS WEST EAGLES1447829.94C Caruana (Northam)
Race No. 8Afternoon At Avon Valley03:37PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CAITIE CAM24383NBTB J Maclean (Southern River)
2PRODIGAL ONE24443NBTG G Hall (Thornlie)
3HOTSHOT JESSIE8137129.65W D Choules (Bakers Hill)
4ROCK RULER815P3FSHK T Charles (Hopeland)
5ANNABELL GUNDI32313NBTG V Reid (Crossman)
6VELORIAN4228430.17P J Glenny (Bakers Hill)
7DEBBIE MONELLI4623130.29J M Jeffries (Stake Hill)
8HONEY VINE5641429.87P J Hepple (Lexia)
9MONOLITHIC2857630.10W P Jacobson (Northam)
10SAMMY DIZZLE66678NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 9Bring The Family03:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOONEY MONELLI4115330.03J M Jeffries (Stake Hill)
2SKY DEUCE5185130.13P Marotta (Middle Swan)
3RUMBLE HERO86664NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4BEE TEE YOU5373230.32G G Hall (Thornlie)
5JOGALONG GUNDI43545NBTG V Reid (Crossman)
6MAD JAZZ8475130.00W P Jacobson (Northam)
7TAKING OVER2467530.49W P Jacobson (Northam)
8MANGO CHUTNEY8763429.71G B Berry (Nambeelup Park)
9POLMETRIC8375729.94P J Glenny (Bakers Hill)
10BILLIONAIRE8646429.96W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 10Intercast04:17PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISER2864329.65N Goldsworthy (Northam)
2WHERE’S NODDY85872NBTG G Hall (Thornlie)
3RUSTY ROSE1127230.22P Marotta (Middle Swan)
4DYNA CORKY2443429.97W P Jacobson (Northam)
5TARKS LAW33134FSHM J Beamish (Southern River)
6LAGOON FLYER7774230.86P J Glenny (Bakers Hill)
7ALL ABOUT SIZE4613529.86K T Charles (Hopeland)
8AMBROSE ASSASSIN7362330.05W P Jacobson (Northam)
9WOT’S FOR DINNER63478NBTG G Hall (Thornlie)
10COUSIN JACOB78667FSTDW D Choules (Bakers Hill)
Race No. 11Prime Trophies04:36PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY ASSASSIN8526629.70G B Berry (Nambeelup Park)
2TYPHOON MONELLI7655229.99B J Maclean (Southern River)
3ROCK FUSION4372330.21T Mullany (Karnup)
4KALDEN ANASTASIA8267F29.93M Leach (Beverley)
5DALLAS MONELLI3121429.62J M Jeffries (Stake Hill)
6WILD PENSKE8144829.93M J Beamish (Southern River)
7GUN GUNDI1885129.69G V Reid (Crossman)
8VINTAGE VINE5523130.02P J Hepple (Lexia)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Betta Electrical05:00PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WANDY CARLA3655517.42G G Hall (Thornlie)
2VELOCITY BLITZ55882NBTM J Beamish (Southern River)
3DANNI MONELLI7433617.64B J Maclean (Southern River)
4NERO TONIC3473317.33B J Maclean (Southern River)
5SWIFT PEDRO4366417.27B J Maclean (Southern River)
6WEST ON EVE1537317.26P Worthington (Nambeelup)
7ROCK ROULETTE1277417.06K T Charles (Hopeland)
8AROLOK DAISY1565217.35T Mullany (Karnup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments