Monday 22nd October 2012

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 22nd October 2012

Race No. 1Intercast12:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LUKAHS LUCK78666NBTP Worthington (Nambeelup)
2MR. FOLEY26423NBTP Worthington (Nambeelup)
3DUQUESNE44443FSTDG G Hall (Thornlie)
4SNOW CHANCE3853517.63G G Hall (Thornlie)
5LINGIARI78777NBTD P Brown (Gidgegannup)
6GENISTA GEM87782NBTJ A Waters (Nambeelup)
7MONTARLI53787FSHT Mullany (Karnup)
8OBE OBE88466FSHB J Maclean (Southern River)
9NADINE DREAM47868NBTG W Batty (Bellevue)
10HOPE TONIGHT88778NBTP Marotta (Middle Swan)
Race No. 2Prime Trophies12:57PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STEADY START15657NBTW P Jacobson (Northam)
2PAST GEM76644NBTP Marotta (Middle Swan)
3MAUDIE’S LASS36535NBTR G Noden (Canning Vale)
4FASTIDIOUS FLYER27658NBTP J Glenny (Bakers Hill)
5DRUITT DREAMER77733NBTT Mullany (Karnup)
6CAN EYE DO43577NBTP Worthington (Nambeelup)
7LAGOON FLYER44766NBTP J Glenny (Bakers Hill)
8WILLIE FINISH34632NBTT Mullany (Karnup)
9CHALANA COOL55875NBTJ A Waters (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Avon Computech01:14PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BEST IN SHOW75663NBTP J Worthington (Nambeelup)
2LOCAL TALENT26213FSTDG O’Brien (Beverley)
3COBOLCO BANDITO34726NBTM A Stewart (Gidgegannup)
4BRUISER’S LEGACY6527617.42W P Jacobson (Northam)
5ST. HUGO55833NBTG G Hall (Thornlie)
6MY DAD’S KEEPER24448NBTC Godfrey (Wooroloo)
7WEST ON CLAUDIA7156217.61P Worthington (Nambeelup)
8WHERE’S HUMMA8436617.64C A Shore (Pinjar)
9BRAGA COHEN65486FSHB K Yates (Forrestdale)
10SNOOKI73855FSHG G Hall (Thornlie)
Race No. 4Gascoigne Leather Centre01:37PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BROTHER UNO88457FSHJ M Thompson (Southern River)
2LLANO32576NBTR G Noden (Canning Vale)
3LEAVE ME HANGIN’6341517.25P Worthington (Nambeelup)
4ALL MISCHIEFP7868NBTT M Glenny (Wundowie)
5WHAT’S THE DIFF7361417.27P J Worthington (Nambeelup)
6WEST ON EVE1311317.49P Worthington (Nambeelup)
7SHAN’S KAOS5472117.47D P Brown (Gidgegannup)
8REX RENEGADE6543617.21W P Jacobson (Northam)
9AT THE MOMENT88475NBTW P Jacobson (Northam)
10SKY SHADOW3745517.58J M Thompson (Southern River)
Race No. 5Northam Feed & Hire01:54PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BILLIONAIRE3577229.96P Marotta (Middle Swan)
2NED THE BARBER1376529.91G G Hall (Thornlie)
3LION KING43752NBTJ C Wood (Madeley)
4AUSSIE CHICK5655430.04W P Jacobson (Northam)
5VELORIAN6632630.30P J Glenny (Bakers Hill)
6EL MINOS6574130.20C Godfrey (Wooroloo)
7RUSTIC SUNRISE2121829.98G Debski (Ballajura)
8POLLY’S CHARM3426130.11P J Glenny (Bakers Hill)
9SANTOS MONELLI1273630.00B J Maclean (Southern River)
10LEICA LOVER7363830.18K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 6Westcha$e02:17PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WASHINGTON HEAT5158729.80K J Glenny (Bakers Hill)
2VALDAHREE8378729.42W P Jacobson (Northam)
3ESS ESS SHAMBI71886FSHK T Charles (Hopeland)
4STANGA KRUZE74535FSHB K Yates (Forrestdale)
5BRAMLEY3664729.35D R Biddle (Bayswater)
6HENLEY HOLLOW2566630.09K J Glenny (Bakers Hill)
7OR ELSE1844829.74W D Choules (Bakers Hill)
8VENETO LANE4344230.17G G Hall (Thornlie)
9ELRAISER OCTANE6887530.64W D Choules (Bakers Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Westcha$e02:34PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MARLOO’S REVENGE55686NBTP Worthington (Nambeelup)
2SMILEY ASSASSIN1886529.70R W Fall (Churchable)
3CHEETAH GUNDI3231329.61G V Reid (Crossman)
4DARTY PARTY7686730.71W D Choules (Bakers Hill)
5TIC ATTACK5424729.79W P Jacobson (Northam)
6THUNDER CRACKER38245NBTK J Glenny (Bakers Hill)
7STANGANUI24548FSTDB K Yates (Forrestdale)
8FRANTIC FUSION7753529.71D R Biddle (Bayswater)
9ELRAISER OCTANE6887530.64W D Choules (Bakers Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Westcha$e02:56PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1UNO SHAZZA5885529.77R W Fall (Churchable)
2WILD PENSKE6521129.93D M Menaglio (Gnangara)
3ROCK ROULETTE73534NBTK T Charles (Hopeland)
4CHILD’S FABLE41251NBTM J Julien (Stoneville)
5GUN GUNDI4377429.69G V Reid (Crossman)
6NIFTY NIN7778630.11G W Batty (Bellevue)
7MONTACETO78758NBTK J Glenny (Bakers Hill)
8KALDEN MISCHIEF2133329.81D R Biddle (Bayswater)
9ELRAISER OCTANE6887530.64W D Choules (Bakers Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Westcha$e03:18PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GRETEL TWO51852NBTM J Julien (Stoneville)
2ROCK DYNAMITE8413529.76K T Charles (Hopeland)
3FLUSHED AWAY1465730.07K J Glenny (Bakers Hill)
4SMOOTH RHYTHM8218729.67W P Jacobson (Northam)
5VINTAGE VINE1566530.02P J Hepple (Lexia)
6WICKED PARTY5472629.54D R Biddle (Bayswater)
7SHEAR GUNDI3832229.84G V Reid (Crossman)
8MY PREMIER2145329.65R Fall (Churchable)
9ELRAISER OCTANE6887530.64W D Choules (Bakers Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Dunnings Fuel Distribution03:37PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CRASHIN’ KOBY4246729.73B J Maclean (Southern River)
2ZINI’S SECRET1335629.67W P Jacobson (Northam)
3MAD JAZZ3661730.00W P Jacobson (Northam)
4BURN TEWIN58312FSHB K Yates (Forrestdale)
5KENNY POWERS8831129.55K T Charles (Hopeland)
6BIG GALOOT2137830.28P Worthington (Nambeelup)
7MR. PRICKLEPANTS2648329.90K W Duncan (Duncraig)
8BASHY’S BOY57564FSTDB J Maclean (Southern River)
9EDDIE MONELLI37543NBTP J Hepple (Lexia)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Shire Of Northam03:54PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KALDEN RHAEGAL13731FSHD R Biddle (Bayswater)
2TEXAN LETTE11730.56P J Glenny (Bakers Hill)
3TANJEE GUNDI3242629.95G V Reid (Crossman)
4CHARLOTTE’S PICK4824530.47D P Brown (Gidgegannup)
5JOYOUS FANTASY8578230.86C A Shore (Pinjar)
6CRUISER6432829.65N Goldsworthy (Northam)
7AT LARGE32631FSHB J Maclean (Southern River)
8POLMETRIC2743429.94P J Glenny (Bakers Hill)
9DYNA CORKY66445NBTW P Jacobson (Northam)
10SAMMY DIZZLE76776NBTC Mcnamara (Wanneroo)
Race No. 12Grafton Electrics04:17PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE GUESS5881817.17W P Jacobson (Northam)
2SMART GUESS47273NBTW P Jacobson (Northam)
3QUARTZ KING4553117.48P Worthington (Nambeelup)
4IKARI WHIZZ5721417.20K T Charles (Hopeland)
5MAZ’S MAGIC4126717.40B J Maclean (Southern River)
6RETRO NIGHT8167217.40P Worthington (Nambeelup)
7SWIFT PEDRO7561317.27B J Maclean (Southern River)
8ELITE BOBBIE1466417.27G W Batty (Bellevue)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***