Monday 29th October 2012

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 29th October 2012

Race No. 1Northam Feed & Hire12:42PM (WAtime)
Maiden event over 297 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LEARNING TO FLY62FSHC A Shore (Pinjar)
2DRUITT DREAMER77332FSTDT Mullany (Karnup)
3BY BY75644FSHP J Worthington (Nambeelup)
4CHESSON46755NBTW J Worthington (Mundijong)
5HENSCHKE25578FSHG G Hall (Thornlie)
6KARLOO KRACKER284NBTB J Marshall (Southern River)
7WEST ON FIONA67678FSHC M Bennett (Southern River)
8LUCKY LOUISE6342NBTJ M Thompson (Southern River)
9CHALANA COOL55875FSTDJ A Waters (Nambeelup)
10LACH STAR58866NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 2Dunnings Fuel Distribution12:57PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TAKING OVER372NBTW P Jacobson (Northam)
2PAST GEM66443NBTP Marotta (Middle Swan)
3STEADY START56574NBTW P Jacobson (Northam)
4MAUDIE’S LASS65358NBTR G Noden (Canning Vale)
5LAGOON FLYER47667NBTP J Glenny (Bakers Hill)
6FASTIDIOUS FLYER76586NBTP J Glenny (Bakers Hill)
7LIGHTNING KING33555NBTW D Choules (Bakers Hill)
8WILLIE FINISH46325NBTT Mullany (Karnup)
9CHALANA COOL55875NBTJ A Waters (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Intercast01:14PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COBOLCO BANDITO47266NBTM A Stewart (Gidgegannup)
2SLICK SHAMBI64273NBTC A White (West Pinjarra)
3WEST ON CLAUDIA5625517.61P Worthington (Nambeelup)
4SNOOKI38553NBTG G Hall (Thornlie)
5SNOW CHANCE8535717.63G G Hall (Thornlie)
6DEB’S ME MUM28188NBTW D Choules (Bakers Hill)
7LUKAHS LUCK86662NBTP Worthington (Nambeelup)
8HOPE TONIGHT88778NBTP Marotta (Middle Swan)
9PLATINUM DUCHESS16777FSHG G Hall (Thornlie)
10BRAGA CHASE66556FSTDB K Yates (Forrestdale)
Race No. 4Prime Trophies01:34PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT’S THE DIFF6144417.27P J Worthington (Nambeelup)
2FLAMING MAD3824117.61J B Righetti (Coolup)
3ATTY HE IS56628NBTJ B Righetti (Coolup)
4LLANO25765NBTR G Noden (Canning Vale)
5LEAVE ME HANGIN’3415817.25P Worthington (Nambeelup)
6MY DAD’S KEEPER44482NBTC Godfrey (Wooroloo)
7MONTARLI37873NBTT Mullany (Karnup)
8ASTOUNDING42367NBTM J Beamish (Southern River)
9AT THE MOMENT84758NBTW P Jacobson (Northam)
10ST. HUGO83387NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 5Avon Computech01:54PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1INDUSTRY54561NBTS B Withers (Cardup)
2TEXAN LETTE117530.56P J Glenny (Bakers Hill)
3TOUCH OF GRACE5336P30.19M Leach (Beverley)
4DYNA CORKY66445NBTW P Jacobson (Northam)
5KALDEN RHAEGAL3731130.20D R Biddle (Bayswater)
6XENA BENZ7777729.88P Worthington (Nambeelup)
7DUQUESNE44326NBTG G Hall (Thornlie)
8TANJEE GUNDI2426229.95G V Reid (Crossman)
9DEBBIE MONELLI11287FSHJ M Jeffries (Stake Hill)
10BILLIONAIRE5772429.96P Marotta (Middle Swan)
Race No. 6Betta Electrical02:14PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MR. FOLEY4233117.75P Worthington (Nambeelup)
2SPRING ALICE6234717.37K T Charles (Hopeland)
3ZIPPY ACTION1237317.26W P Jacobson (Northam)
4APACHE ICON32344FSTDB K Yates (Forrestdale)
5ALL MISCHIEF78682NBTT M Glenny (Wundowie)
6BUCKLE UP BARRY72638FSHB J Maclean (Southern River)
7SMART GUESS72734NBTW P Jacobson (Northam)
8LEDARO HOLLY2445717.16G R Price (Ballajura)
9PARANORMAL78777FSTDS B Withers (Cardup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Gascoigne Leather Centre02:34PM (WAtime)
Grade 4 event over 588 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WONDER ROBYN48565NBTK J Glenny (Bakers Hill)
2AIMER44877NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3*** VACANT BOX ***
4NIKITA’S FLAME38313NBTJ E Wright (Southern River)
5TWO TOXIC74257NBTS B Withers (Cardup)
6*** VACANT BOX ***
7WILLODRIE53788NBTP Worthington (Nambeelup)
8GOLDEN ACTION37222NBTW P Jacobson (Northam)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Greyhounds Wa02:56PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $4,135 Prizemoney.
1st: $2,700 2nd: $770 3rd: $385 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FRANTIC FUSION7535129.71D R Biddle (Bayswater)
2WICKED PARTY4726129.54D R Biddle (Bayswater)
3KALDEN MISCHIEF1333129.81D R Biddle (Bayswater)
4SMILEY ASSASSIN8865229.70R W Fall (Churchable)
5SHEAR GUNDI8322229.84G V Reid (Crossman)
6VALDAHREE3787229.42W P Jacobson (Northam)
7ROCK ROULETTE53442NBTK T Charles (Hopeland)
8WASHINGTON HEAT1587129.80K J Glenny (Bakers Hill)
9HENLEY HOLLOW5666330.09K J Glenny (Bakers Hill)
10CHILD’S FABLE12513NBTM J Julien (Stoneville)
Race No. 9Bob Davey Real Estate03:18PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VELORIAN6326330.30P J Glenny (Bakers Hill)
2FOOL’S BLACK8258829.91W D Choules (Bakers Hill)
3CAN EYE DO3577131.09P Worthington (Nambeelup)
4SAMMY DIZZLE76776NBTC Mcnamara (Wanneroo)
5CRUISER4328329.65N Goldsworthy (Northam)
6SHAMROCK EXPRESS2214FSHR W Fall (Churchable)
7NED THE BARBER3765729.91G G Hall (Thornlie)
8HENLEY HOLLOW5666330.09K J Glenny (Bakers Hill)
9JOYOUS FANTASY5782430.86C A Shore (Pinjar)
10SANTOS MONELLI2736430.00B J Maclean (Southern River)
Race No. 10Shire Of Northam03:37PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOPLINE BEAVER2823317.12B J Maclean (Southern River)
2AMIGO MONELLI2212617.13B J Maclean (Southern River)
3DAISY FLAME3757817.43P Worthington (Nambeelup)
4RETRO NIGHT6727517.40P Worthington (Nambeelup)
5EVER SO SWEET4865317.16H P Spykers (Wundowie)
6BLUE GUESS8818117.17W P Jacobson (Northam)
7QUARTZ KING5315217.48P Worthington (Nambeelup)
8WEST ON EVE1131717.49P Worthington (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Grafton Electrics03:54PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TIC ATTACK4247329.79W P Jacobson (Northam)
2ROCK FUSION2512330.21T Mullany (Karnup)
3THUNDER CRACKER82456NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4RUSTIC SUNRISE1218129.98G Debski (Ballajura)
5EL MINOS5741530.20C Godfrey (Wooroloo)
6TOP CLASS AVA24412NBTS B Withers (Cardup)
7LION KING37522NBTJ C Wood (Madeley)
8FLUSHED AWAY4657330.07K J Glenny (Bakers Hill)
9VENETO LANE3442530.17G G Hall (Thornlie)
10AUTUMN RAIN78788FSHT Mullany (Karnup)
Race No. 12Ranvet04:17PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 509 Metres at Northam Of $1,570 Prizemoney.
1st: $900 2nd: $255 3rd: $135 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIG GALOOT1378530.28P Worthington (Nambeelup)
2BURN TEWIN31217NBTB K Yates (Forrestdale)
3MY PREMIER1453429.65R Fall (Churchable)
4UNO SHAZZA8855429.77R W Fall (Churchable)
5*** VACANT BOX ***
6FLASHY FEET3872629.79M J Beamish (Southern River)
7TYPHOON MONELLI4448329.99B J Maclean (Southern River)
8ZINI’S SECRET3356329.67W P Jacobson (Northam)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***