Thursday 29th April 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 29th April 2010

Race No. 1Maiden Stake (509)01:07PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $855 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $125 3rd: $70 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1CARLISCO LASS31766J F Carmody (Banjup)

2SCARLET RAIN46C Caruana (Northam)

3COUNT GAVRICK88627W D Choules (Bakers Hill)

4SOME GLADE22544C Caruana (Northam)

5FLUSHED AWAY56264K J Glenny (Bakers Hill)

6VIVA LA BURNS55532B M Ayling (Cunderdin)

7CRAZY RIDDLER2142W P Jacobson (Northam)

8MASTER FINISH353W P Jacobson (Northam)

9RUN AROUND3177K B Falkingham (Muchea)

10BECKY’S FUN27385M Leach (Beverley)

Race No. 2Shamrock Stake01:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SKY SHADOW77564J M Thompson (Southern River)

2TARANGAU52452J M Thompson (Southern River)

3NERISSA ALLEN45726J M Thompson (Southern River)

4DE QUATTRO52376B A Lynch (Ballajura)

5MOREPACK66534C Godfrey (Wooroloo)

6ROTHPACK76386C Godfrey (Wooroloo)

7GALACTIC BREEZE77666P Worthington (Nambeelup)

8SILVER DOVE14643I T Wynn (Wellard)

9WELL DONE MATE57866P Worthington (Nambeelup)

10HERE COMES TEDDY25656P Worthington (Nambeelup)

Race No. 3Mixed Stake 4/5 (297)01:38PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1WINSOME CLASS27887S A Beard (Nambeelup Park)

2BRITELZ88887B Cook (Canning Vale)

3COULTA NANCY88488N D Smith (Ashfield)

4BAYJINGO34522W A Skipper (Gosnells)

5CADEL37576J M Thompson (Southern River)

6GORGEOUS SPEED57886P Marotta (Middle Swan)

7BUTCHER’S BABE67888K J Glenny (Bakers Hill)

8SPARKY TERRA18251S A Beard (Nambeelup Park)

9BOOM CRASH OPERA66664G G Hall (Thornlie)

10IN THE RUNNING46588P Worthington (Nambeelup)

Race No. 4Dale Stake (1)02:00PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SIREN SONG57775M Leach (Beverley)

2SEYMOUR BUNNY63837P V Mcmanus (Brookton)

3WACKY PETER85425S A Beard (Nambeelup Park)

4CHUCKA SICKIE55677P S Harvey (Nambeelup)

553747G B Berry (Stake Hill)

6HARRY’S LAD63567P Worthington (Nambeelup)

7ANNMALA RUMOR18665P J Worthington (Nambeelup)

8BUB LOW47865P Marotta (Middle Swan)

9LISA’S CHAMP57677N G Maclean (Huntingdale)

10KLICK48876D F Beckett (Southern River)

Race No. 5Dale Stake (2)02:16PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SLAY ‘EM75888P Worthington (Nambeelup)

2ZOE’S LASS62232G B Berry (Stake Hill)

3TUNDRA BALE13754J M Thompson (Southern River)

4EBONY MAC64471P V Mcmanus (Brookton)

5ROULA MONELLI78463S A Beard (Nambeelup Park)

6DEESIDE MISS44584B M Ayling (Cunderdin)

7SCOT’S GLADE56521P J Glenny (Bakers Hill)

8REV JENNEV63642G G Hall (Thornlie)

9MORANT77787M Leach (Beverley)

10ZOANNA’S SECRET72666P J Worthington (Nambeelup)

Race No. 6Avon Stake02:40PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1LIMBURG WHERE67426W A Skipper (Gosnells)

2DOOLEY’S EYE27834N R Caruana (Northam)

3SHEZA DIMACOLI55414G G Hall (Thornlie)

446544B P Hockaday (Ballajura)

5FOUR WAY WISH57878B P Hockaday (Ballajura)

6KIT GUNDI71612G V Reid (Crossman)

7BEN’S A ROBBER87364P S Harvey (Nambeelup)

8RAPT IN CANDY68815P Marotta (Middle Swan)

9BENS 32657P S Harvey (Nambeelup)

10JULIAN’S GIRL83567S A Beard (Nambeelup Park)

Race No. 7Mixed Stake 3/4 (297)02:58PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,070 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1EGGSTATIC44541B J Maclean (Southern River)

2TOMMY ZOO23243M A Stewart (Gidgegannup)

3DOUBLE ENN24253B J Maclean (Southern River)

4RUN THE LINE77442G G Hall (Thornlie)

5FLAMENCO KID88566B J Maclean (Southern River)

6METRO MONELLI84567S A Beard (Nambeelup Park)

7WILL GO BATTY76877K J Glenny (Bakers Hill)

8EL CAPITANO65475R D Kidd (Wundowie)

9MYSTERY LODGER22561P S Harvey (Nambeelup)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Moondyne Stake03:23PM (WAtime)
Grade 4 event over 588 Metres at Northam Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1WAKEBI RODE21238K Charles (Baldivis)

2PUB AMMOP7757M A Stewart (Gidgegannup)

3SURF KNIGHT44658K J Glenny (Bakers Hill)

4MAKING A SCENE42854S A Beard (Nambeelup Park)

5MAUDIE MAC33154P V Mcmanus (Brookton)

6TOUR DE FRANCE74865W D Choules (Bakers Hill)

7SPEED OF SHAMBI34521B J Maclean (Southern River)

8CHARMA GUNDI13552G V Reid (Crossman)

9JULIAN’S GIRL83567S A Beard (Nambeelup Park)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Dale Stake (3)03:38PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1TWANG STAR44436P S Harvey (Nambeelup)

2BRENDA MAC87483P V Mcmanus (Brookton)

3EXPRESS SHAMBI71782G B Berry (Stake Hill)

4LENKO87616D P Brown (Gidgegannup)

5LAND SLIDE BOY68343B Cook (Canning Vale)

6PURELY SILENT87657P Marotta (Middle Swan)

7SURE 56876G G Hall (Thornlie)

8KALDEN SPIRIT88287P Worthington (Nambeelup)

9BUCK’S PARTY86878D F Beckett (Southern River)

10CHARMED LIFE75686M Leach (Beverley)

Race No. 10Free To All (509)03:55PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MEYER’S LUCK77833W A Brown (West Swan)

2BERNIE MAC11617P V Mcmanus (Brookton)

3SWIPINATOR84855J P Steer (Seabrook)

4MISS MAKPHAE63563K J Glenny (Bakers Hill)

5BARRY THE COUGAR22777B J Maclean (Southern River)

6MASTER SHAMBI15422G B Berry (Stake Hill)

7RAKIRAKI ANNE78811M A Stewart (Gidgegannup)

8TULLIAN BALE26332G G Hall (Thornlie)

9GASQUET23541K Charles (Baldivis)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Mixed Stake 3/4 (509)04:13PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,070 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1STAR FALL64458K J Glenny (Bakers Hill)

2SOULA MONELLI25211S A Beard (Nambeelup Park)

3ELUSIVE THOUGHTS17624W P Jacobson (Northam)

4ESSIEN73646J F Carmody (Banjup)

5REGENT MERLIN44234B J Maclean (Southern River)

6WHAT NOW BATTY88833K J Glenny (Bakers Hill)

7RIPLEY REASON31486J P Steer (Seabrook)

8CARVALHO66766J F Carmody (Banjup)

9JULIAN’S GIRL83567S A Beard (Nambeelup Park)

10BENS ACE32657P S Harvey (Nambeelup)

Race No. 12Free To All (297)04:35PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1LEDARO SPLASH52862B Cook (Canning Vale)

2DOUBLE RUMBLE28654J H Rennick (Barragup)

3LOST HIS MEMORY85753J M Thompson (Southern River)

4IT’S TOO LATE22211P S Harvey (Nambeelup)

5RUDD MUD57162B Cook (Canning Vale)

6USE IT11347W P Jacobson (Northam)

7CHRYSLER BALE33528G G Hall (Thornlie)

8THAT’S EFFICIENT31848B J Maclean (Southern River)

9ABBEY’S DREAM86588B F Bennison (Midvale)

10SWIFT SCHOONER88658W P Jacobson (Northam)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments