Monday, 7 September 2015

Greyhound Box Draw For Cranbourne (Q) – Monday, 7 September 2015

Race No. 1Ht 16:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1GEEBAH JOAN [M]4FSHC Kas (Lynbrook)
2AZURITE [M]FSHG James (Woodleigh)
4DARCON VENUS [M]FSHR Conway (Bunyip)
6REBEL JAY [M]3755NBTT Jones (Devon Meadows)
8LET’S WIN CASH (NSW)[M]776FSHD Mckenzie (Tynong North)
Race No. 2Ht 26:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1PACIFIC IMPULSE [M]43366FSTDF Bickerton (Pearcedale)
2SAGE JAY [M]23823NBTD Jones (Devon Meadows)
4SMITHERS [M]6F76FSHA Marraffa (Park Orchards)
6QUINCEY MC GOO [M]87647NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
8FAWN MANTRA [M]66254NBTJ Brown (Nyora)
Race No. 3Ht 36:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DEBRALICIOUS [M]6676NBTB Sands (Narre Warren)
2PACIFIC CRUISER [M]2683FSTDU Bickerton (Pearcedale)
4POPPY JAY [M]5435FSTDD Jones (Devon Meadows)
6MUM’S SOUL [M]27NBTD Anthony (Warragul)
8TEKKI HAIL [M]83535FSTDD Crawford (Pearcedale)
Race No. 4Ht 46:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1YELREDDA FLYER [M]FSHJ Imlach (Pearcedale)
2UNEXPECTEDLY [M]2383FSHA Terry (Cranbourne South)
4BOBBY CASH [M]36443FSTDP Ellul (Noble Park North)
6ROBERTS [M]487FSHA Marraffa (Park Orchards)
8PACIFIC MAGIC [M]17345FSTDU Bickerton (Pearcedale)
Race No. 5Ht 16:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DECEPTIVE PACE [M]575NBTR Conway (Bunyip)
2SHIFTY JOSHUA [M]52256NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
4MISS PEPPERONI [M]328NBTK Browney (Tynong)
6SINDY’S GIRL [M]254NBTD Dawson (Crossover)
8CINQUEDEA (QLD)[M]7256718.45(Q)(8)I Dann (Whitelaw)
Race No. 6Ht 26:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1PURE HYDROGEN [M]6NBTT Currie (Chadstone)
2ROCKIN’ RHONDA [M]FSHJ Nibbs (Catani)
4LAZER EXTREME (NSW)[M]FSHF Bahor (Red Cliffs)
6CAUSEWAY CAIT (NSW)[M]538NBTR Little (Mt Eliza)
8TEKKI SKYE [M]56275NBTD Bottrell (Belgrave)
Race No. 7Ht 36:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GIBLET [M]7576NBTI Ognjenovic (Endeavour Hills)
2CASH OWNLEY [M]2522518.32(Q)(2)D Saunders (Somerville)
4TEKKI BREEZE [M]5322817.81(Q)(1)D Crawford (Pearcedale)
6ALOTTA MEMORIES [M]5NBTD Watt (Hallam)
8SCARLET BLACK [M]3FSHS Melville (Beveridge)
Race No. 8Ht 46:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1CHELSEA STAR [M]6FSHG Graham (Woodleigh)
2SUGAR NOISE [M]2FSHJ Paraskevas (Cranbourne South)
4ORANGE BLOSSOM [M]72NBTP Leonard (Cannons Creek)
6CRAZY DAYZ [M]4FSHR Gilliland (Darraweit Guim)
8SPY MISS (NSW)[M]83867FSHR Johnson (Lang Lang)
Race No. 9Ht 56:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1MENDACIOUS LAD [M]45253FSHD Dawson (Crossover)
2BENDY HEAVEN (NSW)[M]54FSHJ Larizza (Tullamarine)
4RIPSTICK ELLA [M]44382NBTS Hughes (Deer Park)
6BURNSY’S LUCKY [M]FSHP Burns (Koo Wee Rup)
8ATMOSPHERE [M]4FSHR Gilliland (Darraweit Guim)
Race No. 10Ht 66:30 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 311 metres at Cranbourne Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1GALLOPING ASHLEY [M]FSHB Iredale (Pearcedale)
2KILTY CONSCIENCE [M]3NBTD Dawson (Crossover)
4HE’S WORTHY [M]FSHH Borschmann (Devon Meadows)
6CREATIVE IDEA [M]3251518.00(Q)(4)K Podmore (Wagga Wagga)
8SCARLET GENIE [M]3FSHH Melville (Beveridge)