Friday 14th May 2010
Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday 14th May 2010
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.
No.NameFormTrainer
1BELLE BALE36G J Bate (Lara)
2TESHIEL LASS24S A Holmes (Yarragon)
3SIDDLE57432D L Warburton (Tatura)
4WEATHER ZONE32226T Womann (Lara)
5FIREY TRAP66415L Bridges (Bald Hills)
6JUSTICE OMEN32627A G Laurie (Talbot)
7CALEB BALE25653A L Dailly (Anakie)
8SPA VALLEY GIRL32343J A Mccoll (Hepburn Springs)
9ELITE GODDESSF5635C E Johnson (Narre Warren Nth)
10ROCKET ROZ2B J Rogan (Strathfieldsaye)
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.
No.NameFormTrainer
1SUPREME HERITAGE17422Y J Downing (Junortoun)
2ABLETT BALE62343G J Bate (Lara)
3WEOWNA JIVE28B Pell (Bendigo)
4ALEXA BALE34376A L Dailly (Anakie)
5SCOOTER BOY873G J D Brett (Werribee)
6TRIGGA BALE3264G J Bate (Lara)
7ULTIMATE RUNNER66337C Medcraft (Costerfeild)
8SPA MAGGIE53635J A Mccoll (Hepburn Springs)
9MURACKAY42267M L Mallia-Magri (Lara)
10LOTSA LATTE7G Kantzidis (Bundoora)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1HUNTER JEREMY7771G Kantzidis (Bundoora)
2LUIS BALE3261A L Dailly (Anakie)
3EVRA51S A Holmes (Yarragon)
4LUCKY LEGS8313G J D Brett (Werribee)
5DESIGNED FORCE71176S Bonaccurso (Mount Mercer)
6SPUD RUFUS1224G A Burton (Euroa)
7COMANCHE BALE2143G J Bate (Lara)
8PURE JAG615G R Hansen (Daisy Hill)
9ENOCH JOHN2187A Shovan (Echuca)
10BAMBINO BALE51655G J Bate (Lara)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1HOT CHANCE44352R L Fisher (Streatham)
2MILITANT RAIN68652K J Hunt (Eaglehawk)
3SIR KEVIN18535M J Siakew (Golden Square)
4INDIAN CHIEF11533M T Carter (Violet Town)
5FIRM HANDSHAKE67288C J Capuano (Heathcote)
6HOW MANY TIMES51423S N Fisher (Yangery)
7BRINDLE MACHINE88164G M Campbell (Peechelba)
8COCO BALE23826G J Bate (Lara)
9JALANA BABE18476G M Laurie (Talbot)
10ZOEY BALE14658A L Dailly (Anakie)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1WILD ECLIPSE74811T Womann (Lara)
2NAOMI KEEPING11244S N Fisher (Yangery)
3DYNA BANYAN31355G J Bate (Lara)
4SIR SHADY GROVE21364D A Crocker (Strathfieldsaye)
5SOUPY'S MEM2372FI W Dann (Whitelaw)
6SASSI JAY26171D J Fisher (Yangery)
7SPARROW BAZ52315B J Philippe (Kilmore)
8BENNY THE BULL27343P Riley (Ballarat East)
9BALLISTIC SHIRAZ58558D J Fisher (Yangery)
10GRAB THE BICKIES86375I Hopper (Werribee)
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.
No.NameFormTrainer
1MADE YOU LOOK61654G M Newman (Corop)
2REALLY SWEET62634D R Vigor (Lara)
3ZIPPY GALORE21238M L Mallia-Magri (Lara)
4HEY KOBYBOYN32134P J Frost (Heathcote)
5FANTASY QUEEN15616R Clark (Toolleen)
6HEATHY37474D R Vigor (Lara)
7IN THERE2F424L Smith (Maryborough)
8POWERETTE44518J Formosa (Heathcote)
9BUDEFUL67487G P Brereton (Eaglehawk)
10HIGH TRAJECTORY76T88L J Baxter (Sunbury)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1CUTTS ROAD54321C Stanton (Clunes)
2BULLICOURT OMEN33366G R Edwards (Broadford)
3FROSTY COBRA21422D J Fisher (Yangery)
4WILD HALEY13628S A Holmes (Yarragon)
5SPORTZ24354G J Dainton (Shepparton)
6HUEY HOUDINE53223D L Hills (Taradale)
7FASTER THAN YOU81188I Hopper (Werribee)
8HOLSTEIN MISS11465T Womann (Lara)
9LETHAL TOPAZ15875K Wilson (Bundoora)
10NOBODY'S RICKY354F5D J Fisher (Yangery)
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.
No.NameFormTrainer
1NIKITA BERIMAN23528T Womann (Lara)
2SHOOSH NOW23467C W Hon (Ross Creek)
3DARK REALITY24632W Hon (Ballarat)
4C'MON NOSEY34334M A Delbridge (Balliang)
5UNO JIMMY21784A G Inglis (Sailors Gully)
6DIN'S SON21121K D Leek (Devons Meadows)
7MOLLY'S RADART5755H C Siakew (Golden Square)
8SANGAKKARA732T6D L Warburton (Tatura)
9HILLDENE5617FS Hooke (Huntly)
10*** NO RESERVE ***
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1SUPREME FORCE62335S N Fisher (Yangery)
2LAVROS AUSSIE41764P Akathiotis (Reservoir)
3SHEOAK CHARLES56143D H Lockwood (Woodend)
4NIKAYLA JET13468M L Mallia-Magri (Lara)
5CADENZIA28622S A Holmes (Yarragon)
6DYNA TURBO74451A L Dailly (Anakie)
7WEONA VELOCITY21232M L Sherriff (Mill Park)
8AGENT CYRIL23613G Rossin (Regent)
9SLIPAWAY SPIDER57265E M King (Sulky)
10OUR BIRD11785G J O'Keefe (Alfredton)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1SPARKIE'S ROCK56536M L Sherriff (Mill Park)
2SKEDADDLING18583B J Philippe (Kilmore)
3SHEOAK JAN15734D H Lockwood (Woodend)
4MORE MOO24325C A Farrugia (Melton)
5PROVEN CASCADE31346M T Carter (Violet Town)
6EUCHRE34244D L Warburton (Tatura)
7SLEEPY ASSASSIN24112I W Dann (Whitelaw)
8BOROUGH BLUE62531B W Lock (Eaglehawk)
9PLAYING HAVOC38764J Gauci (Bundoora)
10WALLY'S ELITE65652G M Campbell (Peechelba)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1PUZZLE ‘EM GIRL17733G A Burton (Euroa)
2CHEEKY VIBRATION23627C J Capuano (Heathcote)
3NIKITA STAR53337D R Vigor (Lara)
4CHE CHING55617S Bonaccurso (Mount Mercer)
5FOUR FURY27887G Kantzidis (Bundoora)
6LOU LOU BOY2472FR Bibic (Bendigo Nth)
7KAYCEE'S PRINCE58336J C Maria (Elphinstone)
8BELLA CAPRI13487G R Hansen (Daisy Hill)
9ANOTHER PENSKE83544D L Hills (Taradale)
10PURE THEORY64753J Xerri (Watergardens)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1SUPREME JOE32347A L Dailly (Anakie)
2WHERE'S DIPPER3131D Harrison (Marong)
3LA BELLE SAL73466H C Siakew (Golden Square)
4ROYAL ASCOT42133J M Mcclelland (Jindera)
5COOL COLD24124J Formosa (Heathcote)
6OUR ABBY31646S N Fisher (Yangery)
7WHERE CREATIVE76386D Petersen (Welshman Reef)
8MISS MUSCAT31681M A Delbridge (Balliang)
9SHARK GRANGE56345D R Vigor (Lara)
10UNO DIVA81857D Courts (Hillside)