Thursday 10th June 2010
Greyhound Box Draw For Bendigo – Thursday 10th June 2010
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.
No.NameFormTrainer
1BLACKEYED CALLANM W Davis (Altona Green)
2NIVIANET Womann (Lara)
3HARD STUFFS L Thomas (Sandon)
4TAMI FLEWR Clark (Toolleen)
5MYER BALES J Collins (Lake Goldsmith)
6ELLA MARYP J Frost (Heathcote)
7WHY NOT ALEXW T Gray (Wendouree)
8CHEERS LEONG Hall (Officer)
9PITSTOP OMENG R Edwards (Broadford)
10YOUNG BLACK BENA J Ferguson (Girgarre)
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.
No.NameFormTrainer
1ROCK AND ROLLAG Mitchell (Keysborough)
2BURRAWONGA BERTJ Birthisel (Yarrawonga)
3MAGIC GEORGEG R Edwards (Broadford)
4AHRNULLA SHIRAZG J Bromley (Epsom)
5FOLLOW MY DADC M Davis (Murrabit)
6BLACK BEN JUNIORA J Ferguson (Girgarre)
7STAR OF PEDROH L Collins (Lake Goldsmith)
8DRILL BITR Henness (Heathcote)
9PRADA DEVILT Womann (Lara)
10JOSIAH BALES J Collins (Lake Goldsmith)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1GO TO KENYA36466T Duncan (Harston)
2TAT OSCAR2861D L Warburton (Tatura)
3BARIBEL1C Darmanin (Rockbank)
4SIX CLUBS51555B I Hiscock (Long Gully)
5RIVERSTONE21535G R Edwards (Broadford)
6DOC'S DISCIPLE151J Formosa (Heathcote)
7DARK DUO21272T K Auld (Tatura)
8YANKEE FLYER78536G F Hughes (Wendouree)
9JAIMANDY GERTIE54512P P Donohue (Upper Lurg)
10MILITANT MISS14571G Lemin (Axedale)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1TUSCANY PRINCESS84654D P O'Mara (Rushworth)
2WHY NOT JESSY77384W T Gray (Wendouree)
3SALUBRIOUS74424M A Grima (Pearcedale)
4MISS MALDINI35178R Robinson (Mill Park)
5DINGO56253B Ender (St Albans)
6RED HOT ANDY24515R Clark (Toolleen)
7EXTENDED EDITION52761G J D Brett (Werribee)
8SHAIANE BALE56144G J Bate (Lara)
9POWERETTE85658J Formosa (Heathcote)
10BOND MART87555J Formosa (Heathcote)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1PROFESSOR TOM21124R D Mcrae (Junction Village)
2COOL CARD62551G Mitchell (Keysborough)
3IMA TORPEDO67831C J Capuano (Heathcote)
4COSMIC DIVA12222D J Brown (Lara)
5KID APACHE54362D L Jarvis (Westmeadows)
6BUCKLE UP MAN52131C Stanton (Clunes)
7MAGIC DASHER31117T Womann (Lara)
8BOOMA TEDDY52383G Couldridge (Newstead.)
9COSMIC BRIGID12774D J Brown (Lara)
10DEVINE RISE23622R D Mcrae (Junction Village)
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190,900.
No.NameFormTrainer
1PATRICIA PEARL53411J L Stewart (Melton)
2ROCKING OUT84252C R Cooper (Lockwood South)
3PRINCE OF BEE34211K D Leek (Devons Meadows)
4SMOKY'S TURN1141M S Schmidt (Devon Meadows)
5MILITANT RAIN24111K J Hunt (Eaglehawk)
6PARTO'S SIMBA11181R J Partington (Pearcedale)
7SIGNATURE DEAL11561B Kinder (Girgarre)
8KID COWBOY54722D L Jarvis (Westmeadows)
9BARRABAS31232S E Stefanos (Longwood)
10GRANDATE66122E M King (Sulky)
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.
No.NameFormTrainer
1ASHLEIGH ELLA17532D Ferremi (Shepparton)
2ARVO'S ELLIE75773J Chilcott (Iona)
3UNDER THE SHADE43141G Lemin (Axedale)
4WHY NOT NICK87341W T Gray (Wendouree)
5WATCH OUT PETEF4455G Mitchell (Keysborough)
6VICTORY TIME14743D J Brown (Lara)
7BURRAWONGA BRETT45532J Birthisel (Yarrawonga)
8HEY KOBYBOYN34423P J Frost (Heathcote)
9EL OCHOA32665G J Glass (Kyabram)
10OURBOY WALLOP62185L C Slattery (Heathcote)
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.
No.NameFormTrainer
1RONCHI34145A G Inglis (Sailors Gully)
2ZIPPEN SHIRAZ67717N Jarvis (Bendigo)
3DEDES DILEMA32215N G Burns (Rushworth)
4RIVERDALE JIMMY21251I L Green (Little River)
5NIKITA BERIMAN28134T Womann (Lara)
6RIVERDALE LESTER73613I L Green (Little River)
7RAMBUKA71138B Panetta (West Melton)
8CLASSIC DIVA11344D J Brown (Lara)
9LEE MAX77767R J Partington (Pearcedale)
10RESILIENT12865A Panetta (West Melton)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1SLIPAWAY MISTY15614A J Jeffrey (Ballarat)
2TACIT STEVE73743G P Rigg (Girgarre)
3JAKIAH BALE62634S J Collins (Lake Goldsmith)
4VIVALDI BOY31674J J Wardell (Golden Square)
5BURRAWONGA JOY36526J Birthisel (Yarrawonga)
6AZZUMA42413B P Ward (Horsham)
7SAINT BODDSMITH47663S E Stefanos (Longwood)
8YIPPA'S OH NINE27571M Chilcott (Iona)
9SMALL PRESENCE22673D Furey (Lockwood South)
10EUCHRE24455D L Warburton (Tatura)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1BARRABAS31232S E Stefanos (Longwood)
2VEDDER BALE36551G J Bate (Lara)
3ELITE KIM68113E M Anderson (Kinglake)
4SCROOGE MCDUCK78878J Chilcott (Iona)
5TRACTOR MAX23413D J Baker (Carnegie)
6BALOTELLI71113R Manzocchi (Vermont)
7CUTTS ROAD21335C Stanton (Clunes)
8KREBS52644F J Flegg (Marong)
9STYLISH DAYMO25316D L Jarvis (Westmeadows)
10COULTA APACHE31126S E Stefanos (Longwood)