Saturday 18th December 2010
Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 18th December 2010
Race No. 1Betchoice Phone 13punt05:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
1PRISTINE GAIN21141N Gray (Allworth)
2SLICK COREY77641J Cameron (Mitchells Islnd)
3CHAMPAGNE BLITZ76131G F Brown (Karuah)
5YOUNEEK GALAXY1265FT Ransom (Mallabula)
6UNO GARNER31243D J Smith (Lake Innes)
7LOVE YA MOTHER41558R A Hindmarsh (South Weston)
8MATTY'S MARISKA26133G G Brodie (Wandandian)
9KEVIN'S PROBLEM36628K T Marsh (Raymond Terrace)
10DIGGER'S COIN661B S Gorton (Abermain)
Race No. 2Sky Racing Stakes05:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
1DIDDY ASSET51414K J Wilcox (Budgewoi)
2MISS BRITAIN52217W Slade (Beresfield)
4UNI BABE23833M J Moroney (Lake Munmorah)
5PEPPER SPRAY51127R A Hindmarsh (South Weston)
6VALLEY MIST24514D Burgess (Arcadia Vale)
7GARY'S CHOICE72818G G Brodie (Wandandian)
9BAFFLED81366A R Boswell (Wallsend)
10PURE SINS168A Azzopardi (Londonderry)
Race No. 3All-pro Hospitality Stake06:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
1DIXIE DANDY53651D K Skinner (Abermain)
2CHILMIESTER22246S A Ebbeck (Blackalls Park)
4COOL JONTY66531D Diver (Medowie)
5CHICKA BANG DASH41F78D A Hoare (Shortland)
6SHUTTER ISLAND37514S M Whalland (Chain Valley Bay)
7OCTANE PATCH3451N P Mcintosh (Abermain)
8YOUNEEK SAPHIRE33345J W Hutton (Tighes Hill)
10OBAMA MAGIC68775L W Ellis (Singleton)
Race No. 4Multicam Maiden Series H106:36PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
1KAH CHING WAH1R O Patterson (Wyee)
2THUNDER WEST56624C Howard (Millfield)
3UNO TOMAGO7G Henderson (Maryland)
4DASJON3T W Ferrier (Rooty Hill)
5SMILEY CYRUS22446D O Wilson (Abermain)
7MINOR TIMES23232I Wicks (Saratoga)
8BETTY BOOST IT5B Atkins (Cliftleigh)
9OUR HONEY BEAR27446T Ransom (Mallabula)
10MERAZ54567D A Hoare (Shortland)
Race No. 5Betchoice Stakes06:56PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
1ELL FOR LUCY21574M A Skinner (Abermain)
2GIFT PACK65772S Smith (Branxton)
3RATTLE AND ROLL61542M A Skinner (Abermain)
4JIMI CHEWS SHOES18665D J Dunn (Telarah)
5OPAL JACK66645L A Hudson (Budgewoi)
6ONE EYED BIRD41314J F Tonkin (Gosnells)
7OPAL MINE24473L A Hudson (Budgewoi)
8ZAVANCE65128S K Biddle-Leeming (Sawyers Gully)
9STRYKING SARAH44552K T Marsh (Raymond Terrace)
10GADAE LAD54571G A Mead (Krambach)
Race No. 6Recorder Golf Day 21/01/1107:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
2MARINA'S PRIDE33426R A Lee (Lochinvar)
3FOXZAMI ICE44741G J Robertson (Williamtown)
4BANJO HOTTY74535A Verhagen (Swan Bay)
5YELTSIN'S KISS33532S M Whalland (Chain Valley Bay)
6COOL SKYE81586A Gover (Kurri Kurri)
7CHIEF ZSA42168B J Buckley (Clarence Town)
8ADMIRAL GEE72F18R Groizard (Kearsley)
9HE'S JAY BOND44285S A Mehan (Beresfield)
10SNAPPER63766A M Janissen (Woodberry)
Race No. 7Wallsend Diggers Stakes07:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
1PARTY HAZE62267C Young (Beresfield)
2DEADLY SILENT15537P Neilson (Maitland)
3DIXIE SHUFFLE42654M A Skinner (Abermain)
4HAIL QUEENIE117F Trowbridge (East Maitland)
5FOXELLA22151R G J (Kearsley)
6BIT WASABI11FS A Ebbeck (Blackalls Park)
7STRIKING STORM15386R Stewart (Cessnock)
8VIOLET BELLE71386D W Tuckwell (Wallsend)
9SORRY DEAN46482D C Marshall (Tanilba Bay)
10BALI BLUE661B J Buckley (Clarence Town)
Race No. 8Tooheys New Stakes08:01PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
1FLIP AVENUE2521G A Mead (Krambach)
2I'M POSSESSED43156S C Atkins (Maryland)
3TYPHOON FIRE37681T A Hagney (Lake Munmorah)
4CREEP FAST11181P Morgan (Minmi)
5MARINA'S JOY24314R A Lee (Lochinvar)
6BIT TREATED32521T H Wilson (Fassifern)
7TORNADO FIRE35421T A Hagney (Lake Munmorah)
8CASSELLI LAD23556M W Elliott (Tenambit)
9SMOOTH STUDENT18D Kirk (Lovedale)
10ELITE CHARMER14653D M Hampson (Greta)
Race No. 9Multicam Maiden Series H208:23PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
1MY FINE FANCY8D Clive (Weston)
2MADY ROJO635D Roach (Lochinvar)
3ZANKRANE MISST W Ferrier (Rooty Hill)
4GAIUS66652S Atkins (Maryland)
5ACCESSORY88383S Smith (Branxton)
6MERANDYG Greene (Kearsley)
7ELLIE'S COOL7C Lane (Singleton)
8OPAL DREAM252C A Hudson (Budgewoi)
9WILL HE PRANG2557D C Woolbank (Warnervale)
10SHE'S CHEEKY46567W Slade (Beresfield)
Race No. 10Multicam Maiden Series H308:44PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.
No.NameFormTrainer
1SIERRA NEVADAM A Skinner (Abermain)
2CRACKER BITS2533D Roach (Lochinvar)
3MISS SHAPIRO8G G Brodie (Wandandian)
4JACK'S BOY8S J Hill (Thornton)
5KAPING53225J G Gale (Hebersham)
6BALLESTEROSD Dunn (Telarah)
7TWO ME35K M Cotterill (Wyong)
8BOJO SNOW4T Desira (San Remo)
9SILVER COINS27464D Burgess (Arcadia Vale)
10BLUE BALIKU555B J Buckley (Clarence Town)
Similar Greyhound Racing News
Subscribe
0 Comments