Sunday, 18 October 2015

Greyhound Box Draw For Canberra – Sunday, 18 October 2015

Race No. 1Fraser Tavern Maiden6:02 PM
M event over 310 metres at Canberra Of $835 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $210 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1WOOSTERNBTAllan Stewart
2DRIFTWAY OPAL424618.84Cheryl Buick
3RUCKY BOY3318.19Ryan Collier
4ARLINGTON ROAD318.29
5OUT THERE JERRY345218.66Gregory Mckinnon
6MISS ICE CREAM7X7518.91
7SHUTTER SPEED254218.17Wayne White
8SHARINA LUCY43NBTShannon Ellis
9SAXON NERO67NBTCraig Price
10DESPICABLE ROBIN77NBTRaymond Smith
Race No. 2Petpanels.com.au Maiden6:19 PM
M event over 310 metres at Canberra Of $835 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $210 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSY BULLETTNBTAllan Stewart
2DANCINDY83719.13Allan Stewart
3FIERY BEC778718.33Stephen Kutnjak
4SINGING GUN626519.11Ronald Webb
5PASTIZZI PITZI7419.10Paul Britt
6SKETCHY ALLANNBTMichael Clayton
7ZULU OPAL544NBTRaymond Maitland
8READY STEADY GO57518.96Keith Morgan
9DESPICABLE ROBIN77NBTRaymond Smith
10SAXON NERO67NBTCraig Price
Race No. 3Agh Demolition Heat 1 0-1 Win H6:39 PM
MX event over 440 metres at Canberra Of $835 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $210 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1HARCOURTS JOE575226.54Darren Petersen
2FALCON IZMIR356526.46Gregg Mills
3HAWK’S BLUEBOY542326.79
4 JEWEL282326.82Raymond Maitland
5BACKFIRE5725NBTDavid Thompson
6HARMAN1437NBTRaymond Plimmer
7DARCY DELIGHT6758NBTPhillip Clark
8MR. MARLOW344NBTJennifer Maitland
9SAILAWAY JACKIENBTJason Platts
Race No. 4Agh Demolition Heat 2 0-1 Win H6:59 PM
MX event over 440 metres at Canberra Of $835 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $210 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1TIN PAN ALLEYNBTRobert Arnold
2SETH’S PRIDE524226.20Jim Coleman
3BRAG ABOUT BEAU7X3125.83Matthew Mahoney
4STOKER UP3362NBTJohn Rudd
5CITY SLANG48626.48Neil Staines
6TOKYO ROSE525326.25Lorraine Roy
7QUAINT AS652126.18
8WHERE’S WALLACE8754NBTPhillip Clark
9SAILAWAY JACKIENBTJason Platts
Race No. 5Agh Demolition Heat 3 0-1 Win H7:19 PM
MX event over 440 metres at Canberra Of $835 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $210 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1UNSUB RAY257426.06Raymond Maitland
2SPRING TIME LILY4726.63Kim Sherd
3KING’S DELIGHTX286NBTPhillip Clark
4MARCELLUS231526.09Neil Staines
5PAROLEE364125.98Stephen Kutnjak
6COSMIC BURNNBTMichael Clayton
7ASA ROCK SOLID625NBTAnthony Lord
8GUNSBLAZE734426.39Ronald Webb
9SAILAWAY JACKIENBTJason Platts
Race No. 6Toledo Trailers Final 1-3 Wins F7:39 PM
4/5 event over 310 metres at Canberra Of $1,440 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $275 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LOLA’S EMPIRE42X218.06Neil Staines
2TAKAHI SPIRIT661117.92Ronald Webb
3CAWBOURNE AARON634118.01Kyle Newton
4NOTORIOUS CHANCE2X1117.91Lorraine Roy
5FABRICATED11117.80Anthony Lord
6TEZZA MAC124218.24Ricky Mckinnon
7IMITATION112217.65Anthony Lord
8JAFFA MISS575118.14Cheryl Buick
9CHLOE GRACE751218.27Darren Petersen
10BETA TIP732418.30David Thompson
Race No. 7Monster Jack @ Stud Stakes7:54 PM
4/5 event over 440 metres at Canberra Of $1,100 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $275 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1QUIET BRILLIANT151525.50Ryan Collier
2CHOCOLATE BULLET554225.57Jim Coleman
3EMILY’S KITTY862325.59Darren Petersen
4SUPER BOOT4122NBTPaul Britt
6IMA TOMAHAWK2734NBTDarren Petersen
7PAPER PLANES463426.16Darren Petersen
8ASA RED FOX541625.75Jodie Lord
Race No. 8Tab.com.au Best 8 Stakes8:14 PM
NG event over 530 metres at Canberra Of $1,665 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $415 3rd: $250.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE MAYHEM2656NBT
2FANCY TOP1827NBTAnthony Lord
3CHLOE’S HAND3875NBTAnthony Lord
4COSMIC PRINCE1414NBTCraig Price
5DREAM MENDER4543NBTNeil Staines
6BLUE MAGGIE1236NBTCraig Price
7CHEEKY HAND137730.58Anthony Lord
8CELESTIAL PRINCE554730.94Subawa Ngurah
9MIMPI376631.14Subawa Ngurah
Race No. 9 At Stud Sprint Stakes8:32 PM
4/5 event over 310 metres at Canberra Of $1,100 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $275 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CARMELO374317.94Rodney Bates
2SPRING MURDER5111NBTArrol Glynn
3CAWBOURNE COMBAT844518.40Keith Morgan
4SHE’S A MEANIE7221NBTMichael Clayton
5BIG ASSET336418.05John Shea
6THREE HEADS UP325318.10Peter Dooner
7MAX DESTRUCTION2885NBTNeil Staines
8BOGIE EMERALD6468NBTDavid Thompson
9SWEET SHINE437718.58Craig Davis
10PARANORMAN773617.91Darren Petersen
Race No. 10Gibson Harriden Contructions Stk…8:53 PM
5 event over 440 metres at Canberra Of $1,000 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $250 3rd: $150.

No.NameFormBestTrainer

1IZMIRS PRIDE411NBTGregg Mills
2MARLE BALE6811NBTShannon Ellis
3URBAN ROCK STAR8688NBTDarren Petersen
4ROYAL WHIP177225.67Jim Coleman
5CRANKY SNAGROW852426.01Mandy Blewitt
6SWINGFIRE2154NBTRaymond Plimmer
7MAYBE NARLA165325.92Robert Arnold
8BRILLIANT SHOT1212NBTCraig Moffitt
Race No. 11The Climate Doctor Dash Stakes9:15 PM
5 event over 310 metres at Canberra Of $1,000 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $250 3rd: $150.

No.NameFormBestTrainer

1 MAY438717.92David Ruse
2CHICKS BUZZARD5486NBTChris Priestley
3JACKS AND TEN476318.58Keith Morgan
4AY FLASH135418.15Mandy Blewitt
5SHIFTY CHANCE176618.60Lorraine Roy
6IBROX STAR56X818.08John Shea
7CHLOE GRACE751218.27Darren Petersen
8GREYSYND BLITZ423118.14Wayne White
9HE’S ZARR BADGER5662NBTShannon Ellis
10ELLIE MARIE1819.00Ricky Mckinnon
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments