Sunday 22nd August 2010

Greyhound Box Draw For – Sunday 22nd August 2010

Race No. 1Gibson & Harriden Mdn Ht 105:19PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $700 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1NEO LEONIE24464W Bradley (Jerrabomberra)
2ASHBY ELLY55J K Coleman (Carwoola)
3LILY ZOEL Jakobasic (Sutton)
4AWESOME ECLIPSE3C J Faber (Camden)
5*** VACANT BOX ***
6NO LEES5654K Sherd (Queanbeyan)
7ROTKARA JACKIE5K J Staines (Jerrawa)
8SPARKLIN’ MAGIC37422D Jenkins (Catherine Field)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Gibson & Harriden Mdn Ht 205:37PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $700 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1COMMANDANT CAPE37636M Kranitis ()
2MAKE IT FIRST42K J Staines (Jerrawa)
3ATTENTION PLEASEL Mcfarlane (Jerrawa)
4SHALLOW WATER64545J A Wilson (Wallendbeen)
5C’MON MORGO64877K Morgan (Braidwood)
6GRAFFITI BRIDGE58785R Morcomb (Pennant Hills)
7LEIGH GAL EAGLE28846D Jenkins (Catherine Field)
8NEPTUNE’S LUCK7P Heslop ()
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3 0-2 Wins Ht 105:54PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $950 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $130 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ROMBA22231K Mcdonald (Springside)
2BELGENNY ECLIPSE183C J Faber (Camden)
3FLOSSY FLIRT51734S Cleary (Woodstock)
4INEXHAUSTABLE67468L A Mcfarlane (Jerrawa)
5SATIN MAGIC4843K Sherd (Queanbeyan)
6HUSTLER’S DREAM36537A J Lord (Cawdor)
7LANG’S CREEK33413D Lang (Florey)
8BA BA BOOM11467L Hannaford (Bungendore)
9LITTLE PRETENDER458W A Mcdonald (Springside)
10FLAME PRINCESS68777M Kranitis (Goulburn)
Race No. 4Sky Channel 0-2 Wins Ht 206:15PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $950 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $130 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1INDULGENT64142K Mcdonald (Springside)
2LANCE12353L Jakobasic (Sutton)
3MATDAN46435L A Mcfarlane (Jerrawa)
4ROSE BABY61122D Durrant (Luddenham)
5OUR CICERO83836D M Warren (Mummel)
6COMMEMORATE72777R J Ford (Hilltop)
7ROSE PATTERN31881A G Tutt (Hawker)
8BOND EXPRESS87165J J Platts (Fraser)
9FLAME PRINCESS68777M Kranitis (Goulburn)
10LITTLE PRETENDER458W A Mcdonald (Springside)
Race No. 5Canberra Mower Service Stake06:36PM (NSWtime)
Mixed event over 530 Metres at Canberra Of $1,060 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MADGE WILDFIRE68656G Cluss (Woodview)
2RITZA NAT56551A J Lord (Cawdor)
3ARTISTIC OSTI48544L D Roy (Wallendbeen)
4CRACKER CAN48316K P Mahoney (Boorowa)
5MYALLA ATOM43243S Cleary (Woodstock)
6WESTERN FANTASY71436A Williams (Cootamundra)
7TILLY’S WISH33324K Staines (Jerrawa)
8MR. MUTOLA16475A J Lord (Cawdor)
9SIR PEDRO76554M A Chalker (Gordon)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Acttab Stake06:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $910 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DIAMOND HEAD54757K Morgan (Braidwood)
2ELITE HIGHWAY41246A F Jenkins (Higgins)
3BERRIDALE QUEEN53158L A Mcfarlane (Jerrawa)
4HABMAK61111L D Roy (Wallendbeen)
5*** VACANT BOX ***
6ROCKARENA43677K P Mahoney (Boorowa)
7BITTA WEDDING45176K Staines (Jerrawa)
8KATE LEIGH46413A J Lord (Cawdor)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Swaggerbout Stake07:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $910 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FIERY PICNIC68747J P Wall (Kaleen)
2TURBO BOY15247M Chalker (Gordon)
3LUCKY FLUTTER85F48K Morgan (Braidwood)
4DAYTONA KENT84746L F Wolhuter (Charnwood)
5BERRIDALE FLASH83575I F Mcfarlane (Jerrawa)
6PURE AND SPECIAL41L D Roy (Wallendbeen)
7INS AND OUTS43535L J Hannaford (Bungendore)
8ALBINO STRIKE31448L A Mcfarlane (Jerrawa)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Droopy’s Marco @ Stud Sprint07:44PM (NSWtime)
Mixed event over 310 Metres at Canberra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1JOHN BOY33226A F Jenkins (Higgins)
2REILLY’S BREAK33434J A Wilson (Wallendbeen)
3*** VACANT BOX ***
4MEATLOVERS64353A J Lord (Cawdor)
5MYALLA MYSTIC51387S Cleary (Woodstock)
6*** VACANT BOX ***
7TRIMTEX12853L A Mcfarlane (Jerrawa)
8MYALLA STORM11747S Cleary (Woodstock)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Get Well Reg Ceeley Dash08:00PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SHAHAVANEE847F8J A Mcfarlane (East Corrimal)
2STYLISH BEEN55557G A Brown (Wallendbeen)
3STARLEG88818A Williams (Cootamundra)
4LIGHTENING TESSA48231T J Peck (Queanbeyan)
5*** VACANT BOX ***
6STRIPE CADET35446T Peck (Queanbeyan)
7HIGHLAND ABBEY54445S K Wadick (Moss Vale)
8FORGOTTEN YEARS43167P Warner (Burra)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Cup Heats September 5 Dash08:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $700 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MYALLA VALLEY64685S Brown (Woodstock)
2TONY’S BREAK78678J A Wilson (Wallendbeen)
3DEAN’S GUARDIAN17328R L Drake (Flinders)
4OVERLAP26252S K Wadick (Moss Vale)
5REVEKA PRINCESS43827M Kranitis (Goulburn)
6MERROO SHIRAZ5T1W A Mcdonald (Springside)
7STAR LIFTER76575P J Cherry (Bomaderry)
8NEVER EARLY321TK Mcdonald (Springside)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments