Sunday 25th October 2009


1. ANYTIME FITNESS MAIDEN — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.04 Grade M 440M
1 DAPER MICKIE M TREVOR PECK
2 DYNA MIRANDA M MARGARET BANNERMAN
3 PEDRO’S MOBILE M MARK CHALKER
4 ODNOC ANNIE M NEIL STAINES
5-VACANT
6 NOBLE BOND M TREVOR PECK
7 SILVERWATER M ANTHONY LORD
8 DYNA TASHA M MARGARET BANNERMAN
9-VACANT
10-VACANT

2. READY 4 PLUMBING HEAT 1 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.24 Grade 5 440M
1 WILD SAFLISA 5 JASON CAMERON
2 CAREFUL MOVE 5 LESLIE WOLHUTER
3 JAY’S MAVERICK 5 JEFFREY STEDMAN
4 IZMIR’S WARRIOR 5 KENNETH STAINES
5-VACANT
6 COLONEL SOLO 5 JUDITH ROBINSON
7 EFF TEE EYE 5 LORRAINE ROY
8 TWIN TOWN TURBO 5 BRIAN WALES
9-VACANT
10-VACANT

3. READY 4 PLUMBING HEAT 2 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.45 Grade 5 440M
1 IZMIR’S HONOUR 5 KENNETH STAINES
2 MARLEY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
3 VIDAR IZMIR 5 KENNETH STAINES
4 BOLTING BYRNESY 5 LESLIE WOLHUTER
5-VACANT
6 SCHIEMER 5 SHANNON SMITH
7 LAGOON SWANK 5 JOHN CURTIN
8 FEEL THE FEAR 5 LORRAINE ROY
9-VACANT
10-VACANT

4. WILSON WATT PAPANDREA STAKE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.02 Grade M 530M
1 MISS CRIBRALTAR M PAUL HANNAFORD
2 FORTIFIED BOND M PAUL HANNAFORD
3 MY MYSTERY M JUDITH ROBINSON
4 BLACK SANDS M LYN WHITE
5-VACANT
6 EBONY DEVIL M MARK CHALKER
7 VALLEE TEMPLE M NEIL STAINES
8 CAWBOURNE RAPID M ANTHONY LORD
9-VACANT
10-VACANT

5. CANBERRA MOWER SERVICES — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.22 Grade 5 530M
1 RITZA SURF 5 ANTHONY LORD
2 BLUE SKY BLUES 5 LESLIE WOLHUTER
3 SIR PEDRO 5 MARK CHALKER
4 COVELLE 5 GREG MILLWOOD
5-VACANT
6 BOOK OF DAYS 5 ANTHONY LORD
7 PATRICK LANE 5 SEAN BANNERMAN
8 ANNA OSTI 5 LYN WHITE
9-VACANT
10-VACANT

6. VALLEY TAVERN NOVICE FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.44 Grade NG 310M
1 DEKAY’S DYNASTY 5 KENNETH STAINES
2 HALF AS MATE 5 ANTHONY LORD
3 REALON RAPTURE 5 JULIE BRODIE
4 CHAMPLANE 5 KIM MULRINE
5 DYNA RIGDEN M SEAN BANNERMAN
6 HIGHLAND IZMIR 5 KENNETH STAINES
7 BERELLA CHELSEA 5 DENICE WARREN
8 SHIRAZ STAR 5 WAYNE SUGARS
9 OLIVER SUDDEN 5 GEOFFREY SHEATHER
10 JOHN BOY M ARTHUR JENKINS

7. RANGER GEALE BEST — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.07 Grade NG 530M
1 TINASHE BALE 4 SEAN BANNERMAN
2 SMASHING OSTI 4 LYN WHITE
3 LIANA PRONTO 4 KENNETH STAINES
4 SNOWDROP COUNTRY 4 PAUL HANNAFORD
5-VACANT
6 VICTOR LANE 2 MARGARET BANNERMAN
7 TEENY TINY 1 JODIE GILBERT
8 CAWBOURNE BOLT 4 JODIE GILBERT
9-VACANT
10-VACANT

8. KILCOYNE KENNELS FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.23 Grade NG 600M
1 ADJUST 5 FRED MALONE
2 CLASSY KAY 5 JEFFREY STEDMAN
3 VALLEE RATTLER M NEIL STAINES
4 DYNA CLARA 5 SEAN BANNERMAN
5 DEADLY GRIN 5 NEIL STAINES
6 MORE TO STATE 5 GARY SMITH
7 JAYWALKING 5 GAI DERRICK
8 CARLEY COUGAR 5 JASON PLATTS
9 BLUE SKY BLUES 5 LESLIE WOLHUTER
10 PATRICK LANE 5 SEAN BANNERMAN

9. CLIMATE DOCTOR SPRINT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.42 Grade MX 310M
1 AMAKI PACIFIC M PAUL HANNAFORD
2 ARANDA M GREG MILLWOOD
3 GARLAND JEWEL 5 TREVOR BRADLEY
4 ELLA FELLA TELLA 5 JASON CAMERON
5 UNIQUE UNIT M ANTHONY LORD
6 ARCTIC JET 5 KENNETH STAINES
7 BRAZEN HEIST M LYN WHITE
8 ZIZZO M FREDERICK SHOOBERT
9-VACANT
10-VACANT

10. SKY RACING DASH 4 CASH — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.58 Grade 5 310M
1 FULLY ARMED 5 LYN WHITE
2 HIGHLAND ZAC 5 STEPHEN WADICK
3 COURAGEOUS 5 LESLIE WOLHUTER
4 WALKABOUT JILL 5 JASON CAMERON
5 GOT THE JUICE 5 JULIE BRODIE
6 BUDDHA’S GIRL 5 TREVOR PECK
7 HIGHLAND BREEZE 5 STEPHEN WADICK
8 PLATINUM EDITION 5 SAM AQUILINA
9 TWILIGHT TORNADO 5 TREVOR PECK
10-VACANT