Saturday 11th April 2009


Race 1 274m 5 12.30
MOBI GOLF STAKE
1 JUST RESIGNED 5 BEVERLEY MAHONEY
2 SMART ARRAY 5 UNAVAILABLE
3 EL SEREND 5 VALETTA MCDONALD
4 DOUBLE SHAMROCK 5 THOMAS MORRISS
5 BIG RED TIGER 5 BARRY ELMS
6 OUT OF TIME 5 ANGLEO RAPA
7 RONRAY EXPRESS 5 RAY STEELE
8 BRINJOLA’S MAGIC 5 BRIAN PEARCE
9 ONLY A TRADESMAN 5 BRUCE BRAMLEY
10 LEXI ROSE 5 JOSEPH TOTH

Race 2 274m 5 12.50
BULLI RACING TWILIGHTS STAKE
1 TUNACO 5 DIANE WELLS
2 NEIMAD 5 RONALD HOOGENBOOM
3 SHREWD SENSAI 5 UNAVAILABLE
4 CHAPLIN AIR 5 RAYMOND MCGRATH
5 BRAHMS SHADOW 5 JANEL ERWIN
6 LOLLY PALUZA 5 ANGLEO RAPA
7 HARDAWAY OPAL 5 RONALD MARSDEN
8 MISS GEMINI 5 MARY SPITERI
9 AWESOME OSTI 5 JOHN VELLA
10 NANNA’S TEARS 5 ANGLEO RAPA

Race 3 274m 5 13.10
SID SHACKLETON MEMORIAL BP FINAL
1 HARDAWAY MISS 5 RONALD MARSDEN
2 MISS HYPERACTIVE 5 JO-ANN CROSER
3 SHANDY’S ME NAN 5 BEVERLEY MAHONEY
4 SECRET COLLISION 5 RAYMOND MCGRATH
5 BOYGN BOYGN 5 ANGELO TSOHALIS
6 MIGOOD 5 VALETTA MCDONALD
7 YOUTAR CHOCO 5 CHRIS CARL
8 EL VAQUERO 5 VALETTA MCDONALD
9 GO GENTLY 5 UNAVAILABLE
10 BIG RED TIGER 5 BARRY ELMS

Race 4 274m M 13.30
EVANS JEWELLERY MACCARTHUR STAKE
1 BLACK SHOWERS M JOHN HARRIS
2 ALIE’S SECRET M ANGLEO RAPA
3 STORM LAD M HAJNALKA STANKOVIC
4 SCAT FAIRY M JOHN MEINRATH
5 TAMMUZ M GARY MCKENNA
6 BRIDGE OF FAITH M RONALD HOOGENBOOM
7 ANNA BANANA M GEORGE TOTH
8 MISS HAYLEESY M SIDNEY BARNES
9 ANOTHER STATE M UNAVAILABLE
10 TRENCH DIGGER M UNAVAILABLE

Race 5 274m MX 13.50
STEPHEN SOUTHWELL MAIDEN FINAL
1 STUNNING DANCER 5 LEWIS GALEA
2 HARBHAJAN M UNAVAILABLE
3 KOOLOONA KOOLER 5 GLENN MASTERS
4 HIGHWAY JOSIAH M DOUGLAS MARTIN
5 STATE ASSASSIN M VINCENT SPITERI
6 LIGHTNING HAWK M LEWIS GALEA
7 SMART ELITE M MARY SPITERI
8 HYPER WAVE M ANTHONY SASSANO
9 TRENCH DIGGER M UNAVAILABLE
10 STORM LAD M HAJNALKA STANKOVIC

Race 6 366m 3/4 14.10
FAY KOSOWSKI STAKE
1 BRINJOLA’S BEST 3 BRIAN PEARCE
2 BULLICOURT LUCK 3 RALPH SMITH
3 SAL’S ME MUM 4 BEVERLEY MAHONEY
4 LUCKY PADDY 4 PATRICK BYRNE
5 NEW FEARS 3 SAM SIMONETTA
6 TITANIUM PADDY 3 PATRICK BYRNE
7 GIGI BUFFON 3 ANTONIO CHIARELLI
8 RONRAY BOMBER 3 RAY STEELE
9 GALE WIND 3 UNAVAILABLE

Race 7 274m FFA 14.30
CAMDEN BRANCH GBOTA
1 BLACK CARGO 2 DONNA CAMPBELL
2 RACING LOVE 3 HARRY MARKOU
3 RACER CHASER 4 JOHN GRECH
4 MURDER HE WROTE 3 ARROL GLYNN
5 FINE THOUGHT 1 MARK WILCOX
6 RIPCURL FLYER 4 KEVIN ROBERTS
7 VENGANCE 4 MAJELLA FERGUSON
8 FINE ELEMENT 4 HAJNALKA STANKOVIC
9 MISS CONVOY 4 DONNA CAMPBELL
10 JAMES BANNER 3 DIANE WELLS

Race 8 366m M 14.50
ROSS PENNEY STAKE
1 SILVER SURFER M WILLIAM MARMARA
2 CHASE ME ZULU M SUSAN STOREY
3 BLACK POP M RAYMOND KOPPMAN
4 OVERLY COOL M GEORGE TOTH
5 SEISMIC M BRIAN DEVENEY
6 CONNERY’S MATE M DAVID LONGMORE
7 SIGNATURE MISS M DENIS MAHONEY
8 MILLER’S REVENGE M KENNETH MARKHAM

Race 9 366m 5 15.10
CABRA VALE DIGGERS STAKE
1 RED MESSENGER 5 JOHN MEINRATH
2 GUNNA OZ 5 WARREN MUNFORD
3 VANDERBURG VELLA 5 WILLIAM MARMARA
4 SHIZZLE APPEAL 5 JOHN HARRIS
5 MISS SUMMER FLY 5 UNAVAILABLE
6 DIXIE ROYALE 5 RALPH SMITH
7 BLACK ANT 5 IAN HILDITCH
8 BOOROWA BLUE 5 GARY SHIPLEY
9 GUNNA FIRE ROSE 5 WARREN MUNFORD

Race 10 274m 5 15.30
RANVET STAKE
1 BLACK ACES 5 GEORGE TOTH
2 SPUD LEE 5 UNAVAILABLE
3 COOL SPY 5 KEVIN ROBERTS
4 KOALA BLUE 5 GARRY ERWIN
5 IAN’S CREDIT 5 GARY SHIPLEY
6 ALIE’S MACHINE 5 ANGLEO RAPA
7 MIAMI BLACK 5 LEONARD STUDDERS
8 GO GENTLY 5 UNAVAILABLE
9 AWESOME OSTI 5 JOHN VELLA
10 LEXI ROSE 5 JOSEPH TOTH