Saturday 16th August 2008


Race 1 365m M 13.00
ARMIDALE FRUIT MARKET STAKE
1 RENKO M GREGORY CLAY
2 TEXAS TIGER M MAUREEN WEST
3 WESTERN BLISS M DENIS NIXON
4 DEFYING TIME M ROSANA STREATFIELD
5 SCOTCH AN COKE M DAVID HOWARTH
6 HOUSE M SANDRA WARNER
7 SCRUFFY GAITES M DANIEL HATCH
8 RIVET COUNTER M ROSS CLAY
9 GLOSSY KIWI M GREGORY CLAY

Race 2 365m MX 13.20
BARRY MITCHELL APPRECIATION
1 KOBBLE MINC M DALE TOLMIE
2 MAISIE LEE 5 PETER O’MALLEY
3 BATTLE BROTHER M GARRY STREATFIELD
4 GAINSFORD MEG M PETER MCALISTER
5 GLACIARIUM M TIMOTHY CLAY
6 GIBBRA 5 SABRINA BROWN
7 DALLARENEE STAR M MAUREEN WEST
8 CAWBOURNE SUZIE M DANIEL HATCH
9 GLOSSY KIWI M GREGORY CLAY

Race 3 440m MX 13.40
ARMIDALE BOWLING CLUB STAKE
1 MISS COPENHAGEN M ROSANA STREATFIELD
2 THRUPENCE 5 SABRINA BROWN
3 PIPER TIAN M SANDRA WARNER
4 GOOD TIMES M GREGORY CLAY
5 BOO BOO’S MATE 5 GREGORY CLAY
6 KILLER QUEEN M MICHELLE SHAMBLER
7 LONGWAY KATHY 5 ROBERT BRAY
8 TAKEN TO FLIGHT 5 MAUREEN WEST

Race 4 365m BEST 14.00
STEELFARM ARMIDALE STAKE
1 BLACK LILY 3 ROSS CLAY
2 ANOREV IMPULSE 4 VERONA WILSON
3 PRO MISS 2 RUSSELL HARLAND
4 KEGS ON LEGS 4 MAUREEN WEST
5 PSYCHIC 3 RUSSELL HARLAND
6 CARPET MAN 3 MAUREEN WEST
7 KING’S MAN 3 PETER MCALISTER
8 TRACKER GAITES 4 DANIEL HATCH

Race 5 440m 4/5 14.20
HARDMANS NISSAN APPRECIATION
1 MAGICAL MAYA 5 PETER MCALISTER
2 SUPER TOLL 5 KEVIN ACKLING
3 TONGUESTER 5 ROSANA STREATFIELD
4 FAST OUT 5 ALWYN CANN
5 CHAUFFEURED 4 SPENCER STORCH
6 LEXIE LANE 4 STEPHEN ATTWATER
7 ROSCO’S GIFT 4 UNAVAILABLE
8 MESS ABOUT 5 GREGORY CLAY
9 BOWLED WARNIE 5 SANDRA WARNER

Race 6 365m 4/5 14.40
ARMIDALE EX SERVICES CLUB SPRINT
1 LETHAL EAGLE 5 PETER MCALISTER
2 HAPPY BENN 5 KEVIN ACKLING
3 BRISBANE LIMITED 5 SAMUEL CLAY
4 OUR ELITE BELLE 4 JOHN LAWSON
5 SILENT BRETHEREN 4 MAUREEN WEST
6 SPOTTED ASSASSIN 4 WILLIAM BROWN
7 MULWEE BYE 5 WILLIAM BROWN
8 TRAVELLING WILD 5 PETER MCALISTER
9 ANOREV FIESTA 4 VERONA WILSON
10 SIXER’S SLIP 5 MICHELLE SHAMBLER

Race 7 365m 5 15.00
JOHN CANNON APPRECIATION
1 BLUEY TAI 5 DANIEL HATCH
2 CORPORATE MISS 5 PETER MCALISTER
3 BATTLER’S BEST 5 MAUREEN WEST
4 IKINBLU 5 STEPHEN HOWARTH
5 MULLIGAR LANE 5 STEPHEN ATTWATER
6 PEDRO’S POWER 5 GEORGE SMITH
7 TOTALLED 5 MICHELLE SHAMBLER
8 PRECEPT LADY 5 SABRINA BROWN

Race 8 520m 5 15.20
ARMIDALE EXPRESS APPRECIATION
1 CONNOISSER 5 MICHELLE SHAMBLER
2 DYNAMIC SPIRAL 5 RUSSELL HARLAND
3 DIAMOND TIKI 5 SCOTT BAKER
4 ACADEMY HOPE 5 ALWYN CANN
5 NORTH MAIL 5 SAMUEL CLAY
6 MEL’S PRINCESS 5 JOSHUA HATCH
7 MISS CARRUTHERS 5 PETER O’MALLEY
8 ALEXANDER MULWEE 5 WILLIAM BROWN

Race 9 365m 5 15.40
AGRC SUPPORTERS STAKE
1 DOWNUNDER AZZ 5 SANDRA WARNER
2 BENNY’S QUICK 5 KEVIN ACKLING
3 SWANKY 5 MICHELLE SHAMBLER
4 QUICK STICKS 5 GREGORY CLAY
5 LONGWAY BOBBY 5 ROBERT BRAY
6 PEPPY SNAKE 5 SABRINA BROWN
7 BLOOD SUGAR 5 STEPHEN HOWARTH
8 APPLEBY 5 PETER MCALISTER

Race 10 440m 5 16.00
ARMIDALE EX SERVICES CLUB STAKE
1 BRAVO MAX 5 DAVID HOWARTH
2 BLUE BRIGHT 5 RUSSELL HARLAND
3 DANISH DYNAMITE 5 GARRY STREATFIELD
4 REASONABLE KIWI 5 SANDRA WARNER
5 KEGGIT 5 GREGORY CLAY
6 SILENT BOMB 5 LLOYD ROCK
7 SIXER’S SLIP 5 MICHELLE SHAMBLER
8 RACE ACE 5 ROBERT MUNN
9 BOWLED WARNIE 5 SANDRA WARNER