Monday 17th October 2011

Greyhound Box Draw For Bathurst – Monday 17th October 2011

Race No. 1High Security Fencing Stakes04:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GEMMA TELLER6833330.39L M Maney (Bathurst)
2SATAN’S ASSASSIN65247FSHC M Reinke (Londonderry)
3BLEISWIJK LILLY267130.37W D Mulligan (Richmond)
4MEGGSY ZARR21117FSHC J Miller (Mullion Creek)
5JENNI THE WEAPON641FSHN A Brown (Catherine Field)
6FOLATE17130.03N W Staines (Yass)
7WHAT’S UP JOE56112FSTDF Jeffcoat (Cowra)
8JILLA BEE53831FSHC M Proctor (Londonderry)
9HUGGLE28776NBTE E Sanchez (Lidsdale)
10BLACKRAIN TITAN65445NBTG J Ford (Dubbo)
Race No. 2Vale Keith Hoffman Stakes04:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MINNY GIGGLES1655326.29A E Ginn (Cudal)
2PATRICK STIRLING25265FSTDB N Coyte (Orange)
3BLITZ THE BUSH3751426.23G R Ginn (Cudal)
4MASTER LEGEND41242NBTG R Ginn (Cudal)
5FRED ESTATE37533FSHG B Pickering (Coonamble)
6HOT AND COLD4314726.04D J Bell (Bathurst)
7TURTLE KEEPING8245426.06C Roberts (Dubbo)
8LIZ SWAN1153125.90T M Nieuwendyk (Bathurst)
9OMAR FLEX53647NBTS A Kirby (Spring Terrace)
10TOE TAG82453NBTS A Kirby (Spring Terrace)
Race No. 3Orange Gbota Stakes04:57PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S A SKEETA4F18425.97L W Dennis (Lidsdale)
2MAJIC MIREEKA12326FSHS J Huggett (Badgerys Creek)
3ZOOTA78238FSTDN A Brown (Catherine Field)
4SAYS WHO3635425.80D Sultana (Londonderry)
5LETHAL REBEL3643426.02J F Rudd (Londonderry)
6MIREEKA’S MATE45378FSHS J Huggett (Badgerys Creek)
7MIKE LARRY11F1326.01S A Kirby (Spring Terrace)
8CODY KEEPING2272126.17C Roberts (Dubbo)
9WOLF WHISTLE4143426.21L W Miller (Mullion Creek)
10PINKY TUSKADERO21876FSHB C Peck (Gunning)
Race No. 4Vic Hotel Sprint05:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 307 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WISE KODA31877NBTM C Neilson (Geurie)
2MISS MINNEHAHA16213NBTD White (Fairfield East)
3DELANTERO1561217.88L P Azzopardi (Londonderry)
4PUSHBUTTON MAGICF1116FSHP F Meredith (Dubbo)
5BELKARA2118.04C M Hore (Portland)
6MISTY MEL2552117.71H S Moore (Lyndhurst)
7LOCK ‘EM UP32117.79S A Kirby (Spring Terrace)
8MISTER RIDDLE72142NBTB N Coyte (Orange)
9THOMAS STREET83177FSHB C Peck (Gunning)
10DAKODA ROSE52654FSHR C Camilleri (Gunning)
Race No. 5Siska Lodge Stakes05:37PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Bathurst Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHY WORRY ME36318FSHP L Boyd (Richmond)
2DANA TRAVIS13511FSTDN A Brown (Catherine Field)
3CALL ME ALBIE74231FSTDD Sultana (Londonderry)
4LOLO JONES8524336.28C Hore (Portland)
5SABLE SLIP26534NBTJ R Mathias (Raglan)
6HORROR FANTASY71431FSHG W Miller (Mullion Creek)
7DANA MEL87848NBTR T Mcdonald (Cowra)
8JACKIE’S GIRL7241136.43P K Braddon (Cowra)
9COLONEL ZEB53854NBTR C Camilleri (Gunning)
10LAUREL AYRES26574FSTDS A Kirby (Spring Terrace)
Race No. 6Starr Kennels Stakes05:57PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OFFERS1165729.94T M Nieuwendyk (Bathurst)
2HEAVY DUTIES32623NBTF J Hurst (Londonderry)
3SMILING JACK4233330.18C M Reinke (Londonderry)
4ACTIVE BEAUTY3338530.17J R Mathias (Raglan)
5RITZA RONNIE32F2229.99C Roberts (Dubbo)
6WILD RIDE7111730.11T M Nieuwendyk (Bathurst)
7ACTIVE SCOOP1771130.22J R Mathias (Raglan)
8MISS LOUISE11FSHL P Azzopardi (Londonderry)
9SUE BENNY87273FSHC Proctor (Londonderry)
10SEE WHAT HAPPENS65748FSHL P Azzopardi (Londonderry)
Race No. 7Roof Seal Stakes06:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLEISWIJK BOY11374FSTDL Vanderburg (Londonderry)
2HE’S MY FUTURE14553NBTC M Reinke (Londonderry)
3BOMB DISPOSAL44357FSHN Staines (Yass)
4LISA THE WEAPON1FSHN A Brown (Catherine Field)
5RACHEL KEEPING43131NBTC M Rusten (Spring Flat)
6POWAKADDY22738FSHC M Proctor (Londonderry)
7RETICULATE5115FSHN W Staines (Yass)
8BEE JAY’S GIFT22476NBTM K Grant (Young)
9AQUA JACK145FSTDJ A Chapman (Lidsdale)
10WAX FACTOR66817FSHT W Brett (Grandchester)
Race No. 8Betfair Blue Paws S/s Final06:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $3,980 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $800 3rd: $400 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IRINKA GABBY1153130.07R L Smith (Forbes)
2MR. KNOCKA34453NBTW A Mcdonald (Springside)
3NEVER SURE51333NBTR E Cook (Darbys Falls)
4JORDY’S GIFT61272NBTP Grant (Young)
5INTO THE SUNSET74426NBTD L Gooley (Evans Plains)
6BUSTER ZARR22184NBTN W Staines (Yass)
7MY MAZERATI41674NBTC M Proctor (Londonderry)
8MR. KIBBLE MAN44532NBTD Sultana (Londonderry)
9RED ORPHAN34185NBTL A Curle (Kings Plains)
10BLACKRAIN TITAN65445NBTG J Ford (Dubbo)
Race No. 9Centrebet – Don’t Just Watch It06:56PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ATOMIC BULL6FSTDT M Nieuwendyk (Bathurst)
2GLITZY QUAY52FSTDF J Hurst (Londonderry)
3MIGHTY MIKAYLA44534FSTDC Rusten (Spring Flat)
4MR. DILLINGER388FSHR C Camilleri (Gunning)
5JANADEL64NBTP K Braddon (Cowra)
6LOVE MY WAY32453NBTS A Kirby (Spring Terrace)
7LIFE’S A DREAM5NBTC M Hore (Portland)
8TIRRANNA REX237FSTDR E Cook (Darbys Falls)
9GREY SKYS22444NBTE A Anderson (Mount Rankin)
10POLAR BEAR46465FSTDE A Anderson (Mount Rankin)
Race No. 10Congratulations Buck Fever Stk07:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHEEPISH GRIN1762226.83P R Bell (Bathurst)
2MAGIC ROCKET17176FSHD C Griffiths (Londonderry)
3FANCY DISH LICKA25311FSHC J Miller (Mullion Creek)
4TOM’S SANTOS6431126.19J R Mooney (Bathurst)
5SALLY ZARR621FSHC J Miller (Mullion Creek)
6SCOLLY27221NBTA E Ginn (Cudal)
7ENTRUST124126.00F J Hurst (Londonderry)
8PUNKED23646NBTE A Anderson (Mount Rankin)
9IN RUSH1624726.27T Dorsett (Blayney)
10NOVO TEMPO43177FSTDE A Anderson (Mount Rankin)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments