Monday 26th December 2011

Greyhound Box Draw For Bathurst – Monday 26th December 2011

Race No. 1 – Bathurst Toty04:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BENORA CREAM78311NBTL Haaring (Cooks Gap)
2SAPPHIRE FLEX2447NBTM M Bannerman (Reefton)
3WORLD’S END7131726.49S A Kirby (Spring Terrace)
4DEFENDED MEMORY64652NBTG Vlahopoulos (Portland)
5MISS ELLA82818FSTDN M Donald (South Bowenfels)
6KNOCKA NAYLOR51211NBTL A Curle (Kings Plains)
7ARIZONA FLEX23665NBTM Bannerma (Reefton)
8SPEEDIE FELLA71467NBTL Haaring (Cooks Gap)
9MISS PENNY CARGO87546NBTJ B Hodges (Bathurst)
10BOLT LOCK BOLT7F855NBTM Multari (Kemps Creek)
Race No. 2Starr Kennels Mixed Final04:22PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 307 Metres at Bathurst Of $2,530 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GYPSY SINGER53NBTJ F Buttsworth (Bathurst)
2WAY WE GO117.72S A Kirby (Spring Terrace)
3SUBJECT3NBTT M Nieuwendyk (Bathurst)
4TRUE CONFESSIONS2F32117.95M P Vella (Mount Lambie)
5SHE’S SHUFFLING117.90M T Yates (March)
6MAGIC MAGGIE2NBTF J Hurst (Londonderry)
7WEE KEISHA2NBTK S Waddington (St Marys)
8TIRRANNA REX72872NBTM J Curtale (Cowra)
9KONUNG BJORN3NBTF J Hurst (Londonderry)
10MODERN FLYING46234NBTP Braddon (Cowra)
Race No. 3Dana Betty – Co Dam Of Year04:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EM GEE FLASH42221NBTT J Robinson (Hartley)
2DIAMOND RYAN22418FSTDM E Green (Dargan)
3URGENT RUSH22245NBTJ P Barrass (Gulgong)
4TANZANITE FLEX147FSHM M Bannerman (Reefton)
5LOCK ‘EM UP4157426.29S A Kirby (Spring Terrace)
6RITZA PING1615NBTN Saloum (Berkshire Park)
7PUNKED56826NBTE A Anderson (Mount Rankin)
8WOLF WHISTLE2851426.21M P Vella (Mount Lambie)
9SCOLLY48627NBTA E Ginn (Cudal)
10JANADEL6428526.44P K Braddon (Cowra)
Race No. 4Aphirditee – Co Dam Of Year05:02PM (NSWtime)
Maiden event over 307 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ZIP ZIP GIRL3FSHG D Adams (Bossley Park)
2MOS SKEETA27NBTL Dennis (Lidsdale)
3KEEN BUT SLOW36455NBTA J Medina (Londonderry)
4JANDERRA’S GIFT63774NBTP K Braddon (Cowra)
5PLAYING IT SAFE33337NBTN Moran (Londonderry)
6COOL HAMI33686NBTK Selten (Blayney)
7PRETTY WILD24255NBTA J Medina (Londonderry)
8SHREWD SUSPRESOR4NBTJ A Chapman (Lidsdale)
9BLUE AUSSIE78466FSHM P Vella (Mount Lambie)
10LOTTO LIFE67757NBTE A Anderson (Mount Rankin)
Race No. 5Hungry Hound Restaurant Stake05:24PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PERCY JACKSON6243126.05S A Kirby (Spring Terrace)
2MISS BLACK PEARL2127226.22S A Kirby (Spring Terrace)
3KINGSBRAE JANE57464NBTA K Frazer (Wallerawang)
4BLITZ THE BUSH4871526.23G R Ginn (Cudal)
5ELUSIVE OMEN15133NBTL Haaring (Cooks Gap)
6MONEY TALKS4665125.92A Pringle (Yetholme)
7EBONY UNDER FIRE1872126.18L Vanderburg (Londonderry)
8MINNY GIGGLES7274726.29A E Ginn (Cudal)
9LOCHINVAR KAOS5658826.09J B Hodges (Bathurst)
10FLYING NIKI6746826.56M P Vella (Mount Lambie)
Race No. 6 – Gbota Branch 05:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MY MAZERATI34565NBTD L Gooley (Evans Plains)
2NITRO OSTI17332NBTL White (Ardlethan)
3MIKADO FLEX5733630.40M M Bannerman (Reefton)
4MILLY FLEX1461530.47D J Jordan (Bendick Murrell)
5MISS WISCONSIN81566NBTA E Ginn (Cudal)
6WARRIOR LEGEND4231230.08S A Kirby (Spring Terrace)
7GEMMA TELLER7433330.39L M Maney (Bathurst)
8HIGH MAINTANENCE2271FSHL J Duncan (Euchareena)
9MAGICAL FLEX8645730.36M M Bannerman (Reefton)
10LET’S DECIDE86757NBTT Morgan ()
Race No. 7Fifty 8 George Novice Final06:02PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1INDULGENT11332NBTK M Mcdonald (Springside)
2BELLA LANA23182NBTW Mcdonald (Springside)
3BLUE CAVALIER5631226.21E A Anderson (Mount Rankin)
4MIDNIGHT DREAMER4117126.06D R Pringle (Clergate)
5BIGENI’S GIFT2121126.06P Braddon (Cowra)
6SECTION TEN4142126.34L M Maney (Bathurst)
7BLITZ’EM 5751226.13M A Wicks (Forest Reefs)
8DENNISTON ROSE2223125.84C M Hore (Portland)
9DOUGY’S TANTRUM55643NBTS Simonetta (Orchard Hills)
10SUNNY DAY41773NBTR W Board (Eglington)
Race No. 8Lolo Jones – Bathurst Goty06:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BELKARA23533FSTDC M Hore (Portland)
2BOLT DANI BOLT17344FSTDM Multari (Kemps Creek)
3BROAD KING33536NBTT M Morgan (Orange)
4PRIMAC3128FSHL J Duncan (Euchareena)
5WARREN’S GIFT63355FSHL Haaring (Cooks Gap)
6QUELLA VITA28813FSTDP A Moran (Londonderry)
7STEVE’S MATE26216FSTDT J Robinson (Hartley)
8IN RUSH7511430.47T Dorsett (Blayney)
9GLORY STAR74715FSHK W Stanley (Portland)
10GOLD ERASER28747NBTB J Conwell (Kelso)
Race No. 9Carolyn Hore- Gbota Branch Toty06:34PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LUCIA’S CHARLM84535FSHR P Muscat (Pheasants Nest)
2EDDIE STINSON376F2FSTDA K Frazer (Wallerawang)
3SMART WIZARD32734NBTP Braddon (Cowra)
4OCEANS FIVE22265NBTA Ginn (Cudal)
5ROCKET GLENFERN68244NBTL A Curle (Kings Plains)
6JANDERRA’S HOPE54642NBTP K Braddon (Cowra)
7LOVE MY WAY55522NBTS A Kirby (Spring Terrace)
8ICY DECISION55324NBTT M Morgan (Orange)
9CUMMINSFSHR D Seymour (Raglan)
10ACES FULLFSHF J Hurst (Londonderry)
Race No. 10Congratulations Mary Yates06:52PM (NSWtime)
Mixed event over 307 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BROKE1237117.75S G Turner (Cowra)
2FULL BLAST41123FSTDA J Medina (Londonderry)
3NEEDY7562117.74R T Mcdonald (Cowra)
4FOR GLENDA’S BOY51381FSHW L Bowen (Austral)
5KISSIN’ CHLOE64232FSHR Hoogenboom (Werombi)
6UNPLAYABLE81327FSTDP A Moran (Londonderry)
7WARM AS TOAST2382517.58J D Brown (Spring Hill)
8LADY SKEETA5655518.01L W Dennis (Lidsdale)
9FAIR ENOUGH61172FSHM P Vella (Mount Lambie)
10RAPID COOL37362NBTP Braddon (Cowra)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments